11 לוחמי לוט''ר הודחו לאחר שמרדו במפקדם החדש

מאת: איציק נועם ● צילום: אילוסטרציה ● 26/2/2021 13:32 ● ערב ערב 3006
אירוע חריג ביחידת לוט''ר אילת שאנשיה הם כוחות מילואים מובחרים ● צוות צלפים פורק לאחר שהתנגד להחלפת מפקד הצוות ● חלק מהחיילים ישובצו מחדש בתפקידי לוחמה וחלקם בתפקידי מנהלה ● בצה''ל אישרו את האירוע
11 לוחמי לוט''ר הודחו   לאחר שמרדו במפקדם החדש
החשש היה שמפקד הצוות הוותיק המריד את חייליו ואלו לא נתנו למפקד החדש צ'אנס. אימוני לוט
תגיות: צה''ל לוט''ר

11 לוחמי יחידת לוט"ר אילת הועברו מתפקידם וצוותם פורק לאחר שסירבו לקבל את החלפת מפקד הצוות שלהם וחיבלו בכניסתו לתפקיד של מפקדם החדש שהגיע מיחידת ימ"מ.
האירוע החל לפני כארבעה חודשים, אז החליט מפקד יחידת לוט"ר אילת, רס"ן א', להעביר מתפקידו את מפקד יחידת הצלפים, והציב במקומו מפקד חדש, זאת לאחר שהמפקד הוותיק קיבל ביקורת על כך שהוא אינו מקיים הנחיות ולא מקבל מרות. ההחלטה התקבלה לאחר שהמפקד התרשם כי בעקבות כך, החלו החיילים מתנהלים כיחידה בתוך יחידה ושלא באופן מקצועי ועלתה טענה לפיה המפקד הוותיק המרידם כנגד מפקד הצוות החדש. הלוחמים מצדם זעמו על ההחלטה וטענו מנגד כי הם אינם סומכים על המפקד החדש. אלא שבעוד שהלוחמים טענו לחוסר מקצועיות מצד המפקד החדש, ביחידה דווקא ראו בהם את מי שניסו לשים למפקד החדש רגליים ומנעו את השתלבותו החלקה.  
לפני כשבועיים וחצי ביקשו הלוחמים לשוחח עם מפקד היחידה, רס"ן א' והעלו בפניו את הסתייגויותיהם. לטענת המפק, הציבו בפניו הלוחמים אולטימטום, "או הוא או אנחנו", מנגד טענו הלוחמים כי בסך הכל ביקשו כי יוצמד למפקד החדש סגן מפקד הצוות הוותיק, על מנת שיחנוך אותו. מפקד היחידה הודיע לחיילים כי יחשוב על הדברים אך כבר למחרת היום הודיע על פיזור היחידה כשחלק מהלוחמים קיבלו הצעה להשתלב בקוח הצלפים מחדש וחלקם הועברו לתפקידי מנהלה.  
יחידת לוט"ר אילת הוקמה לפני כ- 20 שנה והיא אמורה לתת מענה ראשוני לאירועי טרור בגזרת העיר אילת. הלוחמים בה כולם הנם אנשי מילואים העושים עשרות ומאות ימי מילואים בשנה ושומרים על כשירות ברמה גבוהה בתחומי הלוחמה בטרור, צליפה ושחרור בני ערובה

תגובת דובר צה"ל: "כחלק מארגון יחידת לוט"ר אילת, ובעקבות התנהלות שאינה תואמת את ערכי היחידה, והתפתחותן של נורמות פסולות בקרב צוות הצלפים שהביאו לפגיעה ביחידה, הוחלט על החלפתו של מפקד הצוות, ובהמשך על פירוק הצוות. כלל הלוחמים זומנו או יזומנו בהמשך לשיחה אישית אצל מפקד היחידה, בכדי לקבל החלטה על המשך שירותם. יחידת לוט"ר אילת הינה יחידת מילואים התנדבותית מובחרת, וכוח האדם המשרת בה הוא האיכותי ביותר. היחידה מוקירה את פועלם של אנשי המילואים ומודה להם על שירותם. היחידה כשירה לתת מענה לאירועים מתפרצים על בסיס כוננות צלפים וקלעים ביחידה".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש