משט מחאה נערך היום מול מתקני קצא''א באילת

מאת: ● 25/2/2021 15:47 ● ערב ערב 3005
חם!!! פעילי ארגון סיירת החוף קיימו הבוקר משט מחאה יחד עם תושבי אילת מול מיכלית נפט שבגיע למפרץ- כנגד הסכם הנפט המתגבש בין חברת קצא''א הישראלית לבין איחוד האמירויות, שבמסגרתו עתידות לפרוק כל שנה עשרות מיכליות נפט את תכולתן במתקן קצא'' א שבמפרץ אילת
משט מחאה נערך היום מול מתקני קצא''א באילת
צילומים: איגי פטרנקו סיירת החוף
תגיות:

מעמותת סיירת החוף שערכה את המשט היום נמסר: "מיליוני חביות הנפט יאוכסנו תחילה בחוות נפט שתוקמנה בפאתי העיר אילת ומשם תוזרמנה דרך צינור הנפט המיושן לנמל אשקלון. באשקלון יוזרם הנפט לעשרות מיכליות נפט אחרות אל עבר אירופה.

לדעת מאות מדענים וביולוגיים ימיים המדובר על פצצה אקולוגית מתקתקת שתסב נזקים כבדים למפרץ  אילת, למדבר ולים התיכון ולמגוון הביולוגי בבתי גידול ייחודיים אלה כמו גם לתושביי הערים אילת ואשקלון.

במשט המחאה קוראת עמותת סיירת החוף לציבור בישראל להגיע ולמחות בשטח וברשתות החברתיות  כנגד חתימת ההסכם וכנגד יישומו  ולמען הגנה על הסביבה הימית"

מקצא״א נמסר בתגובה:  "קצא"א היא שער האנרגיה של מדינת ישראל ולפעילותה חשיבות אסטרטגית למשק האנרגיה ולתפקודו הרציף. מדובר בפעילות השגרתית של החברה כפי שמבוצע כבר עשרות שנים.
קצא"א מחויבת לערכים של הגנת הסביבה ולשמירה על האזור בו היא פועלת והיא משקיעה בכך משאבים ואמצעים רבים. בזכות קצא"א השתמרה והתפתחה שונית האלמוגים במפרץ במשך למעלה מ- 50 שנה, במקביל לעבודה התפעולית, וזאת הודות לנהלי הבטיחות המחמירים ביותר ומחויבות החברה לסביבה בה היא פועלת. החברה מצוידת בציוד החדיש ביותר בתחום, ועומדת בתקנים בינלאומיים למען שמירה והגנה על הסביבה.
אנו גאים ונרגשים מחתימת ההסכם ההיסטורי שנחתם  במעמד שר האוצר האמריקאי, והוא המשך ישיר להסכמי אברהם. ההסכם יחזק את הכלכלה הישראלית ויבטיח ביטחון אנרגטי לישראל תוך שמירה קפדנית ורציפה על הסביבה". 

 

 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

 

 

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש