סערה ברבין - השכבה נסגרה בגלל תחלואה, משרד החינוך התעקש על מבחן בבית הספר

מאת: מירב לוי דיאמנט ● צילום: גוגל ● 24/2/2021 20:26 ● ערב ערב 3006
למרות שתלמידי שכבה י'א בבית הספר התיכון רבין עודכנו בתחילת השבוע כי לא יחזרו ללימודים למרות החזרה שנקבעה בממשלה, בגלל מצב התחלואה בשכבה ולמעלה מ- 50 תלמידים שהוכנסו לבידוד, ארבעה ימים אחר כך, נדרשו התלמידים שאינם בבידוד להגיע לבית הספר לטובת מבחן שאינו מבחן מגן או מתכונת ● ההורים הזועמים סרבו לשלוח את ילדיהם והבהירו: ''יד ימין לא יודעת מה יד שמאל עושה''
סערה ברבין - השכבה נסגרה  בגלל תחלואה, משרד החינוך התעקש  על מבחן בבית הספר
לאחר שלא התגלו מקרים נוספים בימים האחרונים נדרש ביה''ס להשיב את התלמידים

הבהרה:

מערכת ערב ערב באילת והאתר מבקשים להבהיר כי לרכזת מקצוע התנ"ך בבית הספר לא היתה כל מעורבות בהחלטה שהתקבלה על ידי משרד החינוך ולפיה פעלה. המערכת מתנצלת באם הובן מהפרסום אחרת.

הכל התחיל לפני כשבוע כשתלמידי שכבת י'א בבית הספר התיכון רבין באילת הגיעו לבחינת הבגרות בהיסטוריה, בסיומה התברר כי בשלוש קפסולות שנבחנו שהו שלושה תלמידים שנמצאו כחולים מאומתים. יום לאחר הבחינה נדרשו למעלה מ- 50 מתלמידי השכבה ואנשי צוות להיכנס לבידוד. ביום ראשון השבוע כשתלמידי כתות י'א- י'ב חזרו ללימודים בכל הארץ, קיבלו תלמידי השכבה הודעה מפורשת כי בשל מצב התחלואה בשכבה, השכבה כולה נסגרת לפעילות ותמשיך את לימודיה בזום.

אלא שאז במפתיע התברר לתלמידים כי במשרד החינוך מתעקשים לקיים את המבחן בתנ"ך לא בזום אלא בצורה פרונטלית. מכאן ואילך התחילה מסכת של שמועות ואי וודאות הן אצל התלמידים והן אצל ההורים המבולבלים. זה התחיל מנתונים לפיהם יש בשכבה מאז מבחן הבגרות למעלה מ- 15 חולים מאומתים, נתון שהופרך השבוע על ידי הנהלת בית הספר ועל ידי משרד החינוך במחוז הדרום שם נטען כי מדובר בחמישה חולים מאומתים בלבד. כמו כן, לאורך כל השבוע לא היה ברור לתלמידים האם המבחן יתקיים בסופו של דבר בזום כמו כל המבחנים האחרים שאינם מבחני מתכונת או בגרות, או שמא הם יאלצו להגיע לבית הספר. לבסוף התקבלה ההחלטה כי התלמידים שאינם בבידוד יגיעו להיבחן בבית הספר ואילו התלמידים שבבידוד ישארו בבתיהם ויבחנו בזום. אלא שאת הרעיון הזה לא אהבו הורי תלמידי השכבה שזעמו על "איך פתאום השתנתה רמת התחלואה בשכבה". 


"לא יתכן שביום ראשון מודיעים לנו על סגירת השכבה בשל מצב התחלואה ויומיים אחר כך מבקשים מהתלמידים להגיע לבית הספר לטובת מבחן", אמר בכעס אחד ההורים שסרב לאפשר לבנו שאינו בבידוד להגיע לבית הספר. "יש כאן התעקשות לא מובנת של צשרד החינוך לקיים מבחן פרונטלי, והמערכת כולה מתכופפת. כמו שבמקצועות אחרים אפשר היה לקיים מבחנים בזום תחת כל אמצעי השקיפות הנדרשים למניעת העתקות, כך אפשר היה לקיים גם את המבחן הזה בזום. לא ברור על מה ולמה מסכנת המערכת את התלמידים בגלל מבחן אחד. מה גם שאף אחד לא דרש מהתלמידים לקיים בדיקות קורונה ולהגיע עם תשובות שליליות. הילדים שלנו הם לא שפני ניסיון של המערכת".
כך או כך בבית הספר הוחלט על החזרת התלמידים שאינם בבידוד ללימודים רגילים אף על פי ולמרות זעמם של ההורים. 

בהודעת הנהלה שיצאה להורים נמסר: "בעקבות מספר המאומתים (5) והמבודדים (46) הוחלט להמשיך בלמידה מרחוק למרות שהמתווה הארצי חייב להחזיר את תלמידי כתות י'א לבית הספר. לאחר שלא התגלו מקרים נוספים בימים האחרונים, נדרשנו על ידי משרד החינוך להחזיר ללמידה בבית הספר את תלמידי השכבה ולכן, המבחן שהיה אמור להתקיים בזום יערך בבית הספר לפני מתווה הקפסולות".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת