טקס יום אילת: ''קצת כמו ארוחה משפחתית שחלק מבני המשפחה לא מדברים זה עם זה''

מאת: ● 21/2/2021 22:38 ● ערב ערב 3005
''אילת עוברת טלטלות. יש מי המבקש לבחון את חוסנים של תושבי העיר'', אמר ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי, הערב בנאומו בטקס יום אילת ● יצחק הלוי עקץ כשהזכיר בתחילת נאומו את העדרם של נשיא המדינה ראובן ריבלין והרמטכ''ל לשעבר, בן אילת, גדי אייזנקוט, שביטלו את בואם לטקס מסיבות ''ממלכתיות'' ● עם זאת ברכתו של אייזנקוט שודרה בוידאו ● יצחק הלוי תקף את סגירת שדה דב ודרש מראש הממשלה לעמוד בהתחייבויותיו בסך חצי מיליארד שקל לפיתוח ה של העיר אילת ● ''חלפה שנה והדברים שלי מקבלים משנה תוקף'', הוסיף וחיזק את ידי תושבי העיר: ''שעומדים זקופים, גאים ואמיצים, אף שיש המנסים לבחון את חוסנם'' ● יצחק הלוי סיים בקריאה להפוך את אילת לעיר נפה עצמאית ● נתניהו בנאומו ציין את החומה שהקים בגבול מצרים, את שדה התעופה רמון ואת ההסכם של קצא''א מול איחוד האמירויות כהישגים גדולים ''לאילת צפוי עתיד מזהיר'', אמר נתניהו, ''התכנית היא להכפיל את גודלה ל-100 אלף תושבים'' ● לסיום עקץ את ראש העירייה כאשר ניכס לו את סלוגן הבחירות כשאמר: ''יש בלבנו אהבה גדולה לאילת והיא מנצחת ותמשיך לנצח''
טקס יום אילת: ''קצת כמו ארוחה משפחתית שחלק מבני המשפחה לא מדברים זה עם זה''
ראש הממשלה בעת נאומו בטקס
תגיות:

בכל הנוגע לאווירה בין הצדדים לאור המתיחות שקדמה לטקס סיפרו נוכחים בטקס: "המתיחות בין יצחק הלוי לנתניהו הורגשה, זה היה עצוב, זה הרגיש קצת כמו ארוחה משפחתית שחלק מהצדדים אינם מדברים זה עם זה, אבל מצד שני שמו את הסכינים לרגע בצד והטקס היה בסך עבר בשלום".

הטקס עצמו הורכב משתי קפסולות של 20 איש כל אחת, באחת  חברי המועצה ואנשי כוחות הביטחון עם מנכ"ל העירייה פיליפ אזרד ומנכ"ל תאגיד התיירות יוסי חן, ובשניה ראש הממשלה, ראש העירייה, סגנו אלי לנקרי, ח"כ קרן ברק,  ראש הסגל של ביבי, מנכ"ל משרד ראש הממשלה, שופט בדימוס וכו'. 

שבעה חברי מועצה נעדרו מהטקס: משה אלמקייס, יניב חנו, יערית סיטבון אבוטבול, שמוליק שלם, שלמה ביטון,  אולג צ'רנמוריץ וחן בן אפרים.

 

מאיר יצחק הלוי נואם בטקס

 

וכך נכתב בהודעת דוברת העירייה שפורסמה הערב בתום הטקס:

רחבת אום רשרש, בה הונף לפני 72 שנים, דגל דיו מאולתר על ידי חיילי חטיבת הנגב, ששחררו את אילת במסגרת מבצע "עובדה" שהיה אחרון המבצעים של צה"ל במלחמת יום העצמאות, לבשה היום (א') חג עם הטקס הממלכתי לציון יום שחרור אילת. השנה נערך הטקס בסימן הצדעה לגורמי הרפואה, הביטחון, החינוך והרפואה. את הדגל הניפו *ראש ממשלת ישראל – בנימין נתניהו וראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי*. במעמד ההנפה נכחו על הבמה גם ס. יו"ר הכנסת – חה"כ קרן ברק, נשיא בתי משפט השלום במחוז דרום – השופט אלון גביזון, מנהלת בית החולים "יוספטל" – ד"ר רויטל בר אושר ואל"מ יובל הראל – מפקד בית הספר לטיס, שגדל והתחנך באילת. בצל מגפת הקורונה נערך הטקס ללא קהל והוא הועבר בשידור ישיר בערוץ היוטיוב ובפייסבוק העירייה. לאחר הטקס נהנו תושבי העיר ממופע להקה של הזמר חנן בן ארי שהועבר גם הוא בשידור ישיר.
 
מידי שנה נפתח הטקס בתהלוכה מרשימה של כל תנועות הנוער העירוניות. השנה בצל מגפת הקורונה עלו הבמה שני נציגי נוער: שיר לב מ"מד"צים 360 יעלים" ונועם גולר מתנועת הנוער "כנפיים של קרמבו", שסיפרו בהתרגשות על השנה האחרונה בצל הקורונה ועל עשרות מחוות קהילתיות מחממות לב שעשו באהבה בני הנוער.

 


 
*ראש ממשלת ישראל – בנימין נתניהו* ברך את העיר אילת ביום חגה: "עיניים רבות נשואות היום אל דגל הדיו, שמסמל את עוז רוחם של משחררי אילת לפני 72 שנים. אבל בצד החשיבות המובנת של הדגל, אני ממקד את המבט – לא פחות – בתורן. כי אם הבסיס של התורן יציב וחזק, אם היסודות איתנים – המבנה כולו בנוי לתלפיות. והשורש, יסוד היסודות, להתפתחותה הנפלאה של אילת הוא התושבים. בכל ביקור שלי כאן אני נרגש לפגוש את תושבי אילת – אנשים מיוחדים, אנשים חמים, אנשים שגאים בעיר היפה הזאת. אני אוהב את אילת כמו כל עם ישראל – ואני אוהב אתכם, אנשי אילת. תודה רבה לכם, מעומק הלב. חג שמח לאילת, חג שמח לתושבים, מזל טוב לכולכם!"

 


 
*ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי,* פתח את נאומו בדברי ברכה ותודה למייסדים שבנו עיר לתפארת ולבני הנוער, דור העתיד, המביאים גאווה לעירנו בתחומים רבים. עוד התייחס ראש העירייה בדבריו לטלטלות שעוברת העיר אילת בשנתיים האחרונות. ״כאילו, יש מי המנסה לבחון את חוסנה של העיר ואת עוצמתם של תושבי העיר״ אמר והוסיף: ״אנו כאן תושבי אילת עומדים זקופים וגאים ומאמינים שנדע יחדיו ובכוחות משותפים להוציא מהמשברים הפוקדים אותנו הזדמנויות ותובנות רבות שיובילו את העיר ותושביה למחוזות טובים ומצוינים״.

בהתייחס למערכת הבחירות אמר ראש העירייה: ״נדרש ומחויב מכולנו ובעיקר מאיתנו המנהיגים איש איש בתחומו, מיקומו וגודלו, לשוב ובמהרה להנהיג ולהתנהג בנורמות בהם השיח סובלני, מכבד ומכיל ולהשיב לשיח בתוכנו את הביטוי ״כל ישראל ערבים זה בזה וזה לזה". חוסנה הפנימי של מדינתנו יהיה רק אם ותהיה בה אהבת חינם, סולידריות, סובלנות וסבלנות״. בהתייחס למשבר הקורונה אמר ראש העירייה: ״מתבקש ולאלתר לפעול בנחישות ובסיוע משרדי הממשלה הרלוונטיים לפתיחת מסלולים מהירים להכשרות מקצועיות גבוהות ולפתיחת מוקדי השמה מגוונים בהתאם. תובנה נוספת הנובעת ממשבר הקורונה ומסגירת "שדה דב" היא החשיבות בהפיכת העיר אילת כעיר נפה עצמאית היודעת לספק לתושביה את מירב הצרכים ובדגש על תחומי הרפואה, הבריאות, חינוך, אקדמיה ותרבות וכפי שכבר נאמר את הצורך במקורות תעסוקה מגוונים״.

 בפניה לראש הממשלה אמר ראש העירייה: ״לא מיותר לציין אדוני ראש הממשלה, שהנגשת אילת למרכז הארץ ע"י רכבת כפי שציינת זאת ובמעמד זה מספר פעמים, תעשה רק טוב לעיר ולתושביה. אדגיש את הידוע ואומר שהזרמת משאבים לאילת הוכיחה שההשקעה באילת מניבה והיא לא הוצאה מיותרת. אילת ידעה ותדע להשיב תנובה ומשאבים לקופת המדינה״. בחניה לתושבים אמר ראש העירייה: ״התובנה החשובה מכל תושבים יקרים היא התנהלותכם המופתית כפי שבאה לידי ביטוי בשנה האחרונה. פעמים רבות עמדתי נפעם ונרגש מול גודל המעשים הטובים שלכם. ראיתי את גילוי הסולידריות, עוצמות הנתינה הכמעט אין סופיות, הרגישות שלכם כלפי התושבים המבוגרים והתושבים בעלי הצרכים המיוחדים. ראיתי והתרגשתי. ראינו את חיילי פיקוד העורף הנפלאים מתמסרים למשימה בצורה ראויה להצדעה. ראינו את גורמי הרפואה עובדים 24/7. ראינו את גורמי החינוך והרווחה משקיעים את כל מרצם, שלדם וחלדם. ראינו את מאות המתנדבים מקרב הקהילה מסתערים על משימות ההתנדבות על כלל האוכלוסייה. ולכן השנה נצדיע לפיקוד העורף ולצה"ל, נצדיע לסגלי הבריאות, החינוך והרווחה, נצדיע למתנדבים שלנו. אתם ההוכחה שעשייה המגיעה ממקומות של אהבה היא תמיד מנצחת. אתם מוכיחים שאנרגיות טובות של נתינה מובילות לעוצמה והתעצמות. ולסיום אומר לכם שאתם ורק אתם מאירים בתאורת ענק את מילות השיר האומרות: ״הי אילת, הי אילת, את קרית הפלאים למחר" וגם היום״.

את הטקס הנחו *לירז צ'רכי ותום אבני*. על הבמה הופיעו להקת ULIVE בניהולו של אופיר יוחאי, להקה צבאי ותושבי העיר שהקדישו שיר לאילת. מיד בתום הטקס הועבר גם כן בשידור ישיר, מופע להקה של הזמר *חנן בן ארי.* הטקס הופק גם השנה על ידי מרכז ההסברה במשרד התרבות והספורט ואגף האירועים בעירייה. 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש