נשיא המדינה ביטל את בואו לטקס יום אילת בגלל ''שקיבל צביון פוליטי''

מאת: ניר אמיתי ● 18/2/2021 18:39 ● ערב ערב 3004
כפי שפורסם לראשונה היום באתר 'יום יום באילת', יגיע ראש הממשלה בנימין נתניהו להשתתף בטקס יום אילת ● בנוסף לכך בוטלה הזמנתה של חברה הכנסת ח''כ יפעת שאשא ביטון והיא הוחלפה על ידי ח''כ קרן ברק מהליכוד ● בעקבות כך הודיע נשיא המדינה ראובן ריבלין כי יבטל את השתתפותו באירוע לאחר שזה ''קיבל גוון פוליטי''
נשיא המדינה ביטל את בואו לטקס יום אילת בגלל ''שקיבל צביון פוליטי''
במקום הנשיא ריבלין, יקבל יצחק הלוי את נתניהו - יהיה מעניין

כפי שהוערך היום בחשיפה של אתר יום יום – ביטל הנשיא ראובן ריבלין את הגעתו שאושרה לטקס יום אילת שיערך ביום א' הקרוב ברחבת אום רשרש, זאת לאחר שבנימין נתניהו הודיע כי יגיע לשאת דברים בטקס, ולאחר שח"כ יפעת שאשא ביטון הוחלפה בח"כ קרן ברק, שהמשמשת בתפקיד רשמי של סגנית יו"ר הכנסת. על פי גורמים בליכוד, הפניה לשאשא ביטון נעשתה בלית ברירה ורק לאחר שהוברר כי אף אחד מסגני יו"ר הכנסת או היו"ר עצמו יוכלו ליטול חלק באירוע, ואולם משהתברר "לפתע", כי ח"כ ברק תוכל להתפנות למשיה, התייתר הצורך בשירותיה של שאשא ביטון שהודעה על ידי הכנסת כי לא תשמש כנציגתה באירוע.

גם בבית הנשיא לא אהבו בלשון המעטה את ההתערבות של בלפור באירוע והרכבו ומיהרו להודיע כי הנשיא ריבלין לא יגיע לטקס מחשש שהאירוע מקבל צביון פוליטי, "לצערנו נשיא המדינה לא יוכל להשתתף בטקס כבכל שנה, לאחר שהתברר כי מתכונתו תישא גוון פוליטי ברוח ימי תקופת הבחירות", נמסר מבית הנשיא.  

כפי שפורסם לראשונה היום ביום יום באילת, ראש עיריית אילת לשעבר, גבי קדוש, פרסם מוקדם יותר היום בקבוצות וואצאפ של חברי ליכוד, כי ברגע האחרון התקבלה הודעה מבלפור לפיה ידרים ראש הממשלה בנימין נתניהו לאילת וייטול אף הוא חלק בטקס יום אילת. הודעה זו הצליחה להקים על קדוש את גורמי השב"כ המלווים את ראש הממשלה, שהעלו חשש מפני הגעתם לאזור הטקס באילת, של מפגינים ממחאת הדגלים השחורים בבלפור כשהם מחוזקים במפגינים מקרב יישובי הערבה. בעקבות כך הוציא קדוש הודעה נוספת ובה ביקש מחברי הקבוצה שלא להפיץ את המידע הלאה.

"ההחלטה להביא את ביבי לאילת נרקמה ב-48 שעות האחרונות", מסרו מקורבים מעורים ל'ערב ערב', "והיא לא הגיעה מאילת. ברגע שביבי הבין את המשמעות של נשיא המדינה ושאשא ביטון בטקס באילת הוא דאג להחזיר לעצמו את השליטה בטקס. שאשא ביטון בוטלה והוא יאזן את הנשיא". כאמור בעקבות השינויים קמה הערכה לפיה יבטל הנשיא את הגעתו לעיר ואכן לשכתו הוציאה הודעת ביטול תוך שהיא קוראת לילד בשמו ומאשימה את משרד ראש הממשלה בפוליטיזציה של האירוע.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש