הוקפאה התכנית להקמת מתחם אטרקציות בעיר המלכים

מאת: ניר אמיתי ● צילום: אילוסטרציה ● 12/2/2021 07:52 ● ערב ערב 3004
נגנזה התכנית לקדם את מתחם הפנאי והאטרקציות ''הפלאטיום'' שאמור היה להבנות על חורבות עיר המלכים ● במקומו יושכר המקום לרשת ג'מבו היוונית ● שתמקם בו את סניפה הראשון בישראל ● הבעלים- האחים נקש ומוטי גרין מקווים לשוב אל התכניות המקוריות לתוספת שטחי מלונאות ואטרקציות בעתיד
הוקפאה התכנית להקמת מתחם אטרקציות בעיר המלכים
במקום אטרקציות ומתחמי בילוי ומסחר – חנות ג'מבו אחת גדולה. הדמיית הפלאטיום כפי שהוצג ב-2018

עיר המלכים באילת מקבלת תפנית נוספת בעלילה. כבר בתחילת 2020 עבדו במרץ הדחפורים על הרס פאב השאטו הצמוד, אלא שהקורונה הצליחה לעצור את העבודות ושלחה את הבעלים, קבוצת האחים נקש ואיש העסקים מוטי גרין, המחזיק בבעלותו גם את מבנה האיימקס הנטוש, לבצע הערכה מחדש של התכניות למקום. השבוע נודע כי חברת פוקס חתמה על הסכם שכירות ארוך טווח עם הבעלים לשכירת המתחם הבנוי עבור פתיחתו של סניף ראשון של רשת ג'מבו היוונית. הסניף יפעל על שטח של 12 אלף מ"ר ויכלול מתחמי מזון מהיר, כאשר הפעלת אטרקציות צפויה בחלקו החיצוני בהמשך. ג'מבו פעילה באירופה עם מחזור מכירות שנתי של 812 מיליון יורו ושווי שוק (נסחרת בבורסה היוונית) של יותר מ-2 מיליארד יורו. בסניפיה נמכר מגוון רב של מוצרי צריכה במחירים מוזלים, החל מצעצועים, מזון ארוז, כלי בית, עיצוב לבית ועוד. בנוסף לאילת ייפתחו סניפים גם בבבאר שבע, בראשל"צ, אשדוד, נתניה, חיפה, כרמיאל, צומת מסובים וירושלים.

 

"מבצעים התאמה לקורונה"


 כזכור, אמור היה מתחם הפלאטיום, שהוצג כבר ב-2018, כמתחם בילוי שאמור היה לכלול 12 אולמות בתי קולנוע, אולם קונגרסים, מתחם מסיבות סביב הבריכה, פאבים ואולם משחקי מחשב. בהמשך תוכנן במקום גם בנייה מלונאית. אלא ש"הקורונה גרמה לשינוי" הסביר השבוע ל'ערב ערב' היזם והשותף של משפחת נקש בפרויקט, מוטי גרין: "התחלנו בעבודות במקום עוד לפני הקורונה וכעת נבצע התאמה". גרין הסביר כי השותפים לא ירדו לגמרי מתכנית האטרקציות הגדולה שתוכננה למקום, אלא רק "הקפיאו אותה". "כשהכל ישוב לקדמותו אנחנו תמיד יכולים להוסיף על זה", הסביר. "השוכרים החדשים ייקחו את השטח הקיים כיום, אבל לא חסרים שטחים להוסיף זכויות בעתיד ויש זכויות לא מנוצלות גם כיום, אנחנו לא בונים את הכל כרגע. ג'מבו יקבלו את החלק המסחרי שבהיתר הקיים, ובהמשך כשנשוב לשגרה נמשיך לקדם את מתחם הבילוי והמלונאות. השינוי היחידי הוא שבמקום שיהיו שם הרבה חנויות מסחר, יהיה שם סניף אחד של רשת ג'מבו היוונית, זה הכל כל שאר התכנית נותרה ללא שינוי". 

מתי זה צפוי לקרות?
עד סוף השנה זה צפוי להתחיל לפעול

זה עומד להיות סניף ראשון בארץ, איך היית מתאר אותו?
כמו מקס סטוק רק יותר עם אוכל. בחו"ל הרשת מוכרת כמקום שמבלים בו לא רק קונים בו, ג'מבו זה כמו איקאה, יש לך שם אזורי משחקים ואוכל וזו הסיבה שזה מתחבר לקונספט של הבילוי

 

שינה עמדתו בנוגע למסחר באילת


עושה רושם שלעת הזו אילת רוויה בשטחי מסחר, או שאתה עדיין מאמין שלא מוצה הפוטנציאל המסחרי בעיר?
זו בדיוק הסיבה מדוע ירדנו מנושא המסחר, שכיום אין לו הצדקה באילת. בעבר חשבנו אחרת אבל שינינו את דעתנו. עמדתי בנושא השתנתה לא רק לגבי אילת אלא לגבי כל המסחר בארץ, בעיקר בגלל האונליין

הקונספט הוא שהרצפה באילת תנצח תמיד את האונליין כי אנשים באים לנופש
הפגיעה באילת תהיה נמוכה מבמרכז הארץ אבל עדיין קיימת לכן אני לא רואה סיבה להוסיף כיום על הקיים. 

ובתוך כך נודע כי אלקטרה מוצרי צריכה תרכוש את חנות הדגל של אופיס דיפו בקניון האייסמול באילת בתמורה לכמה מיליוני שקלים שישולמו לאופיס דיפו בעתיד. עזקה זו מגיעה לאחר הסכם שותפות שחתמה החברה עם חברת אופיס 3000 דיוטי לרכישת השליטה בה תמורת 5 מיליון שקל. 

 

מתחמי הבילוי ואולמות הקונגרסים יחכו


בתכנית המקורית תוכננו במקום מרכז קונגרסים ובו 1,300 מושבים, 12 אולמות קולנוע, מתחמי בילוי, בריכה, מזון, פאבים, מסעדות ומשחקים, בהשקעה של 150 מיליון שקל. את אולמות הקולנוע עומדת להפעיל חברה חדשה שתגיע לישראל לראשונה, ולגבי השכרת אולם הקונגרסים מתנהל משא מתן עם חברת ישרוטל. בסך-הכול יכלול המתחם 18 אלף מ"ר שטחים בנויים, כאשר שטח מתחם הבילוי צפוי לגדול ב-1,500 מ"ר. שטח ניכר מהפאבים ומתחם הבריכה כבר הושכר לחברה המפעילה מועדוני לילה באילת ובהם מועדון הסלינה והשאטו. בחברה העריכו את תום העבודות בפסח 2019, אך אלו החלו כאמור רק החודש ולאור משבר התיירות בעולמי קשה לצפות מתי יפתחו.

בתוכנית תוספת זכויות בנייה ל- 50 אלף מ"ר להוספת 1,300 חדרי מלון שיוקמו במתחם. אלו יוקמו ללא שטחים ציבוריים כמו בריכה או חדר אוכל, כאשר שירותים אלו יהיו זמינים במתחם הבילוי עצמו. "הקונספט הזה יאפשר לנו להקים חדרי מלון ברמה של 5 כוכבים בעלות ללילה של חצי מהמקובל באילת, בגלל החיסכון בשטחים ציבוריים" אמר גרין בשיחה עם "גלובס".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילתה