הרובע הדרומי של לב העיר אילת מקבל אור ירוק

מאת: איציק נועם ● 5/2/2021 13:05 ● ערב ערב 3003
הוועדה המקומית בעיריית אילת אישרה השבוע את תכנית השכונה החדשה הצפויה להבנות על שטח חברת נמלי ישראל שעתיד להתפנות ● בתכנית: הסטת כביש 90 לשכונה ויצירת חוף רחצה חדש, תוך שילוב של מגורים, מסחר ומלונאות במרחק נגיעה מהחוף
הרובע הדרומי של לב העיר אילת מקבל אור ירוק
הדמיית השכונה החדשה ● צילום: מייזליץ כסיף רויטמן אדריכלים

באם לא יצופפו אותה כמו כל שכונה חדשה שנבנתה באילת מאז מערב 7, זו יכולה להיות הפנינה הנדל"נית האולטימטיבית של אילת בשנים הקרובות. בעיריית אילת החליטו להבנות ראשית פנימה בטרם ירחיקו לאזורים הצפון מזרחיים של העיר בואכה השדה המתפנה, בריכות המלח ונחל רודד. כל מי שמביט בהדמיית התכנית שהכין משרד אדריכלים מייזליץ, כסיף רויטמן מתרשם מהכוונה לנצל את השטח הנגוע אך לא מנוצל במטרה לייצר רצף אורבני שישתלב אל עבר החוף. 

 

כביש 90 יעבור בשכונה


שטחה של השכונה החדשה 540 דונם המשתרעים על שטחים של צה"ל, קצא"א וחברת נמלי ישראל (חנ"י), בהם צפויות להבנות 1,400 יחידות דיור, לצד שטחי תעסוקה ומלונאות. אחד השינויים התכנוניים העיקריים בשכונה החדשה, תהיה הסטת כביש 90 לתוכה, באופן שיפנה את רצועת החוף לשימוש ציבורי, כחלק מתכנון החופים הכולל שתכנן המשרד, אך לא פחות חשוב מכך, דבר שיאפשר את חיבורה הטבעי של השכונה אל קו המים. קרבה זו, סביר שתהפוך את השכונה החדשה, וודאי באם לא תחרוג מצפי הדירות המתוכנן לה, לפנינת נדל"ן של ממש, שהמחירים בה יכולים להאמיר עד 20% מעל מחירי הדירות כיום בשכונת השחמון בעיר. עם זאת, לא צפויה רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) לפרסם מכרזים לשכונה החדשה בשנתיים הקרובות.

 

רחובות משתפלים אל הים ● צילום: מייזליץ כסיף רויטמן אדריכלים

 

20% יוקצו לתיירות


אישור הוועדה המקומית בעיריית אילת מגיע לאחר שהפרויקט קיבל אור ירוק מהוועדה לשמירה על הסביבה החופית (ולחו"ף) שבמנהל התכנון באוקטובר 2020, לאחריו חתמה חנ"י על הסכם עם רמ"י, לפיו 160 דונם המיועדים לפיתוח העיר אילת יושבו לרשותה לצורך הקמת השכונה שתתפרש בין בסיס חיל הים לשטח "המדרגות" של נמל אילת, הכולל שטחי חוף, כולל שטחים המושכרים לחברת פיתוח חוף הנמל, מקורות ו34 דונם שמושכרים לחברת מלח הארץ. שטח נוסף של 8 דונם נמצא בשכונת שחמון ו-34 דונם נוספים ממוקמים במתחם השייך לקצא"א. בתמורה, תקבל חנ"י מהמדינה שטחים לשימוש נמלי באשדוד, שם הם נדרשים לה לצרכי אחסון. התוכניות העתידיות לפיתוחה של אילת מציעות להקצות 60% מהשטחים המיועדים לבנייה עבור מגורים, מה שאומר הקמתן של  682 יחידות דיור חדשות, 20% מהשטחים יוקצו לצרכי אירוח תיירותי, דבר שיביא לבנייתם של 341 חדרי מלון, ו-10% מהשטחים יוקצו לשימושי מסחר וימוקמו בקומות הקרקע ברחובות, 6% יוקצו לשימושי תעסוקה ורק-4% עבור מוסדות ציבור.

 

"השתלבות מדורגת אורגנית"


בראיון לגיא נרדי מגלובס צוטט מהנדס העירייה אסף אריכא: "אנחנו מחפשים כל הזמן את המאפיינים של הזהות האילתית. כי לדעתנו היא צריכה להיות מובחנת ומיוחדת, ולא כמו מקומות אחרים בארץ. התוכנית מציעה שימושים מעורבים. גם תעסוקה, גם מסחר, אולי גם מלונאות. הרעיון הוא לייצר אינטנסיביות קרובה למים. הרובעים החדשים שונים מאד מבחינה תכנונית ועיצובית מהבנייה המוכרת לנו כיום באילת. יש הקפדה יתרה לייצר רחובות פתוחים שמשתפלים במורד הטופוגרפיה לכיוון הים והבנייה עצמה מדורגת, כאילו אורגנית. כביש 90 מתרחק מהים ויועבר פנימה, לתוך העיר, וישולב עם טיילת. בנוסף, אנחנו מאריכים את הוואדיות ומחברים אותם לרצועת החוף. גם הבינוי עצמו מסודר כך שהוא מייצר קישוריות עם הים".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש