המשטרה: ''חלה התפתחות משמעותית בחקירתו של אבי כהן מנכ''ל חכ''א''

מאת: איציק נועם ● 5/2/2021 13:02 ● ערב ערב 3003
במסגרת דיון שנערך ב-28.1 בעניינו של מנכ''ל חכ''א המושעה, אבי כהן, הנחשד בשוחד מרמה והפרת אמונים בפרשייה הנחקרת בימים אלה על ידי יחידת להב 433, טענה המשטרה כי חלה התפתחות משמעותית בחקירה וכי היקפה הולך וגדל ● לפיכך הסכימו הצדדים כי אף שכהן ישוב לעבודתו בחברה, הוא יעשה כן בכפוף לתנאים מגבילים
המשטרה: ''חלה התפתחות משמעותית בחקירתו של אבי כהן מנכ''ל חכ''א''
''יושב שופט ומבזבז את זמנו, סנגור שעולה לחשוד כסף, על מה?

ביהמ"ש השלום ברשל"צ הכריע השבוע כי אבי כהן מנכ"ל חכ"א יוכל לשוב לעבודתו בכפוף לכך שבמשך החודשיים הקרובים יהיה מנוע מלעסוק בענייני מכרזים וכן ייאסר עליו לעסוק בעניינים הקשורים בקבלן סמי נופי ובכל הקשור לחברותיו.  תוצאה זו הנה פרי הסכמה בין סנגורו של כהן עו"ד ששי גז לנציגת המשטרה בדיון.
במהלך הדיון הבהירה המשטרה כי "אכן חלה התפתחות משמעותית אשר מצדיקה את המשך הרחקתו של כהן ממשרדי החברה הכלכלית בעיריית אילת". המשטרה אף הגישה דוח סודי מעודכן וחומרי חקירה גולמיים רלבנטיים להתפתחות.
עורך דינו של כהן, ששי גז, התרעם על הבקשה, שהנה בקשה רביעית במספר להארכת הרחקתו של כהן שהורחק מהחברה ל-100 יום. לטענתו, בית המשפט כבר קבע כי הסעיף לפיו התבקשה ההרחקה אינו רלבנטי שעה שהוא עוסק בחשש משיבוש חקירה שאינו יכול להתקיים בנסיבות בהן המשטרה חוקרת אירוע שהסתיים בשנת 2014, "מבזבזים כוח אדם, יושב שופט ומבזבז את זמנו, סנגור שעולה לחשוד כסף, על מה?", שאל גז. בא כוחה של המשטרה הסביר כי היקפי החומר הנחקר רבים. עו"ד גז התעקש כי "יש בתיק החקירה מסמכים שמבטלים את כל מה שנאמר לבית המשפט...היתה ישיבת הנהלה, המשטרה יודעת על כל זה, יש גם דיווח של ניגוד עניינים". 
לאחר שהצדדים יצאו להפסקה, הם שבו עם הסכמה ביניהם לפיה תותר שיבתו של כהן לעבודתו בחכ"א בכפוף לשני תנאים מגבילים שיחולו למשך חודשיים, האחד, ייאסר עליו לעסוק בעניינים הקשורים למכרזים והשני קובע כי ייאסר על כהן לעסוק בעניינים הקשורים בקבלן סמי נופי ובכל הקשור לחברותיו.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש