בעלי חברת הקורקינטים LEO: ''אם המכרז העירוני לא יאפשר לנו לגשת נפנה לבית המשפט''

מאת: ניר אמיתי ● 5/2/2021 12:34 ● ערב ערב 3003
בעלי חברת הקורקינטים LEO הפועלת בעיר מזה שנתיים יוצאים נגד המכרז להפעלת קורקינטים שפרסם תאגיד התיירות ● לטענתם, המכרז יאפשר רק למספר מצומצם של חברות בינלאומיות לגשת אליו בעוד שהם כחברה ישראלית הפועלת כשנתיים בעיר ומעסיקה 20 איש, בהם בעלי מוגבלויות, יהיו מנועים ● בחברה שוקלים כעת לפעול משפטית נגד המכרז ● ומבהירים: ''אין מקום באילת לשתי חברות. השקענו כאן מיליונים, לא יוציאו אותנו מהעיר”
בעלי חברת הקורקינטים LEO:  ''אם המכרז העירוני לא יאפשר  לנו לגשת נפנה לבית המשפט''
''הם כתבו את המכרז כך שלא נוכל לגשת אליו על מנת להוציא אותנו מהעיר''. בן שושן

תאגיד התיירות של אילת פרסם לאחרונה מכרז להפעלת מערך כלי תחבורה זעירים שיתופיים, או במילים אחרות – קורקינטים, ללא תחנות עגינה כאשר השירות אמור להיות מבוסס על טכנולוגיית סלולר. מכרז זה פורסם לאחר שהעירייה שכרה את שירותיה של חברה שהכינה דוח מיוחד שסקר את הנושא והמליץ על הדרך האופטימלית בה ניתן יהיה להפעיל שירות כזה מבלי שיקרוס כפי שכבר קרה במכרז האופניים להשכרה. בעיריית אילת לא הסתירו את כוונתם להשתמש במכרז זה על מנת להגביל את מספר החברות שיפעלו בעיר וכמובן, אם אפשר להרוויח על הדרך מהפעלת השירות, מה טוב. לשם כך אמורה העירייה לאפשר לזכיין לעשות שימוש ב-51 עמדות האופניים להשכרה שהותקנו במסגרת המכרז שכשל והפרושות לאורך כל העיר, אזור התיירות והחוף הדרומי. נקודה זו אמורה לייצר יתרון עבור הזכיין מול כל גורם חיצוני שיפעיל שירות דומה, שלא ייהנה מנקודות חניה מוסדרות ויאלץ להסתמך על שכירת שטחים פרטיים לשם כך. 

 

10% הנחה לתושבי אילת


ממסמכי המכרז שפורסמו באתר תאגיד התיירות עולה כי בעיריית אילת מייעדים את המכרז מראש עבור שני מפעילים, שיפעילו את המיזם לאורך תקופת פיילוט, המיועד בשלב ראשון להפעלת קורקינטים חשמליים בלבד. בהמשך תבחן אפשרות להפעלת מערך השכרה של אופניים חשמליים. מכרז כזה פורסם בשנת 2018 אך נגנז בסופו של דבר. בעירייה הבהירו כי על הזוכים יאסר להפעיל את הקורקינטים על מדרכות וטיילות וכי תחול חובת חבישת קסדה, לרבות חובת חנייה בתחנות ייעודיות בלבד, על מנת למנוע מצב של כלים זרוקים ברחבי העיר. המכרז מגביל את מספר הכלים שיוכל כל מפעיל להציב ב-100 ובסך הכל 200 כלים. הגדלת כמות הכלים יכול ותאושר בעתיד בכפוף לכמות השימושים וכמות התלונות על הפרעה במרחב הציבורי שיתקבלו. בכל מקרה בו יידרש פינוי של כלי מתחייב הזכיין לעשות כן בתוך 3 שעות מרגע שהתקבלה דרישת הפינוי – היה ולא יעמוד בכך ייקנס. הפעלת הכלים תעשה באמצעות אפליקציה ועל הזוכה יהיה להעניק שירות לקוחות. הרישום לאפליקציית השירות יחייב סריקת תעודת זהות. מחירו הצפוי של השירות אמור להיות זהה לזה שבמרכז הארץ בחסר המע"מ ונראה כי יעמוד לפיכך על 4 שקלים עבור השכירות ותוספת של כ-40 אג' על כל דקת נסיעה. התמורה עבור התאגיד בעבור כל נסיעה תעמוד על חצי שקל, כאשר לתושבי אילת תוענק הנחה בגובה 10% מהמחיר. בין יתר תנאי ההסכם צוין כי יחול איסור על החברה הזוכה לעשות שימוש בכלים לצרכים פרסומיים או שיווקיים אלא באישור התאגיד. בתנאי הסף של המכרז ניתן ציון עודף לחברות המפעילות שירותי השכרת קטנועים בלפחות שתי ערים בארץ.

 

הזכיין העירוני ייהנה מ-51 תחנות עגינה נטושות ברחבי העיר ואזור התיירות

 

בעירייה הפנו להם עורף


אלא שבאילת כבר פועלת בשנתיים האחרונות חברה פרטית להשכרת קורקינטים בשם LEO, המדובר בחברה ישראלית הפועלת באילת ובים המלח, המתמחה בפריסה באזורי תיירות. LEO פועלת באילת בשטחי מלונות רשת פתאל עמה חתמה על הסכם ולפיכך אין באפשרותה של עיריית אילת למנוע את פעילותה בעיר.
בחברת LEO כבר התרעמו בעבר על כי כל ניסיונותיהם לייצר תקשורת ושיתוף פעולה מול העירייה במטרה להסדיר את פעילותם, עלו בתוהו. הם מצדם טענו לאורך כל הדרך כי ניסו להיענות לכל דרישה של התאגיד, שמרו על ערוצי תקשורת פתוחים וייחלו לכל סימן של הכרה או שיתוף פעולה למען העיר ותושביה, אלא שבעיריית אילת הפנו להם לטענתם עורף כבר מראשית כניסתם לעיר וסגן ראש העירייה אלי לנקרי אף התבטא כנגדם במסגרת וועדת התחבורה העירונית. כעת, עם פרסומו של המכרז העירוני להפעלת השירות שצפוי להסגר בסוף חודש מרץ – אליו כנראה ולא יוכלו לגשת, הם מבטיחים: "לא נצא מאילת לעולם, השקענו כאן יותר מידי כסף, אם נצטרך להתחרות בזכיין נשכור שטחים פרטיים ברחבי העיר ונשקול לתת את השירות בחינם".

 

בכל העולם מעדיפים מפעילים מקומיים


בשיחה עם 'ערב ערב' אמר מנכ"ל LEO כפיר בן שושן: "תראה איזה אבסורד, אני הצעתי להם לקבל 30%-40% מההכנסות שזה 3 שקל לנסיעה, בשעה שהם מבקשים במכרז חצי שקל בלבד עבור כל נסיעה, זה מוזר, יכולנו להכניס הרבה מאוד כסף לקופת העירייה, ומה שיותר אבסורד כאן זה שאני כבר שנתיים רודף אחריהם, מציע להם פיילוט ואומר להם אנחנו החברה הישראלית היחידה בעולם, ואף אחד לא מוכן להיפגש אתנו אפילו. 
אתם מעדיפים חברה אמריקאית או גרמנית שתבוא לכאן לקחת לנו את הפרנסה, ועוד בתקופת קורונה? זו בושה, אנחנו מעסיקים 20 אילתים, מוכנים לכל שיתוף פעולה, בטורקיה יצאו למכרז כזה והגבילו אותו מראש לחברות טורקיות בלבד, בכל העולם מעדיפים מפעילים מקומיים".

אתם יכולים לגשת למכרז גם
"הם כתבו את המכרז יופי יופי כך שלא נוכל לגשת אליו על מנת להוציא אותנו מהעיר למעשה, אנחנו יודעים לקרוא את המכרז הזה, הם בנו אותו כך שרק חברה בגודל של ליים או בירד ששוות מיליארדים יוכלו לעמוד בו, אנחנו שכבר שנתיים עובדים באילת עם אפס תקלות, אפס תאונות, יש כמה קטגוריות שאנחנו לא עומדים בהן, תנאי הסף מאוד נוקשים, אבל אנחנו נעשה הכל על מנת לתפוס את המכרז הזה, יש בכוונתנו להתנגד למכרז, אני מאמין שכן נצליח לגשת למכרז, אנחנו לא רוצים בעיות, רוצים לגשת כמו כולם, אבל אם נגיע למסקנה שאנחנו לא עומדים בתנאי הסף למכרז אז נלך להליך משפטי...השקענו מיליונים בעיר אילת וחוץ מזה ובלי קשר יש לנו חוזים ארוכי טווח עם פתאל ואייסמול, אף אחד לא יכול להוציא אותנו מהעיר.

אבל אם ממחר יש שני מפעילים עם עשרות תחנות עגינה עירוניות זה יפגע בכם
כן, זה יפגע למרות שאנחנו לא נתייאש ולא נעזוב את העיר. אין מקום באילת לשתי חברות קורקינט". בן שושן מספר כי לפני שנה זכתה החברה במכרז לפיתוח הנגב שעסק, בין היתר, בתחבורה חשמלית, ולאחר זכייתה בוטל המכרז, "בגלל שעיריית אילת עשתה מכרז אז ביטלו לנו את המכרז, זה לא הגיוני", הוא מאשים ומציין את מגבלת 200 הכלים שיוכלו שני המפעילים להפעיל במסגרת המכרז העירוני, "אנחנו מפעילים כיום 400 כלים באילת, זה פשוט לא מספיק". 

מעיריית אילת לא התקבלה תגובה עד למועד סגירת הגליון.


 

קורקינט ואופניים חשמליים  כבר לא זורקים לפח

 

המשרד להגנת הסביבה הודיע השבוע על החלת החוק לטיפול סביבתי בפסולת אלקטרונית החל ביולי 2021 גם על מכשירי תנועה חשמליים כמו אופניים חשמליים, קורקינטים ממונעים וסוללות שהפכו לפסולת. ממועד זה, יוכל הציבור הרחב להעביר מכשירים אלו שהגיעו לסוף חייהם למרכזי איסוף עירוניים לשם מיחזורם או בדרכים אחרות שהמשרד להגנת הסביבה יאשר לצורך איסוף פסולת זו.
בשנים האחרונות אנו עדים לעלייה דרמטית בשימוש בישראל באופניים ובקורקינטים ממונעים כאמצעי תחבורה מרכזי ומשמעותי. בד בבד, עלו מספר המקרים של התלקחות ספונטנית של סוללות וגרימת נזקי גוף, אם בהטענת הסוללות שלא לפי ההוראות, ואם בשלבי סיום השימוש במוצרים (כולל במקרים שבהם הועברו למטמנות, ולא טופלו כהלכה). השימוש ההולך וגדל במכשירי תנועה חשמליים יצר בעיה סביבתית, ויש לתת את הדעת גם לאופן שבו ייאספו וימוחזרו הסוללות ומכשירי התנועה בסוף חייהם, תוך מניעת ההשפעה הסביבתית המסוכנת וצמצום מפגעים פוטנציאלים לציבור ולסביבה. מחודש יולי 2021, איסוף והעברת המוצרים בסוף חייהם באופן מבוקר ומפוקח למיחזור, יהיה באחריות היבואנים והיצרנים, ובאמצעות תאגידי המיחזור (כיום מאי ואקומיוניטי) - שהם בעלי האחריות והידע לביצוע המשימה. ההתקשרות תהיה על כל הציוד, כולל צמיגים, כבלים, סוללה, ברזל ופלסטיק. בנוסף, לפי החוק, חלות חובות גם לגבי משווקים המוכרים אופניים, קורקינטים חשמליים וסוללות בהתאם לחוק, לרבות החובה להתקשר עם תאגידי המיחזור והחובה להעביר פסולת ציוד וסוללות שנמצאת ברשותם לתאגידי המיחזור ללא תמורה, ובכפוף להנחיות המשרד להגנת הסביבה. גם על חברות המנפקות אופניים וקורקינטים חשמליים שיתופיים להשכרה להתקשר בהסכם עם תאגידי המיחזור, ולהעביר אליהם את פסולת מכשירי התנועה, האופניים, הקורקינטים החשמליים והסוללות המצטברות אצלם מעת לעת. חוק פסולת אלקטרונית מושתת על מודל "אחריות יצרן מורחבת", שלפיו יצרנים ויבואנים של מוצרי חשמל מחויבים לממן את האיסוף והמיחזור הנאות של הפסולת שנוצרת מהמוצרים שנמכרים על-ידם. משימה זו מבוצעת באמצעות תאגידי המיחזור שזכו ברישיון לפעילותם מהמשרד להגנת הסביבה ובפיקוח אגף אחריות יצרן מורחבת במשרד להגנת הסביבה.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת