רט''ג מאשימה: מנהל המלון שחרט על דגלו חזון אקולוגי - חסם נתיב נחל ורמס עצי שיטה

מאת: ניר אמיתי ● 29/1/2021 12:07 ● ערב ערב 3002
כתב אישום הוגש כנגד מנהל מלון מואה – נווה מדבר, על שהקים שתי סוללות עפר באורך של עד 131 מטרים ● במטרה לחסום את נתיב זרימת מי השיטפונות והנגר העילי בערוץ נחל שביה בערבה ● כתוצאה מכך נחשפו שורשי שיטים ונרמסו שיחי רתמים ואטד מוגנים
רט''ג מאשימה: מנהל המלון  שחרט על דגלו חזון אקולוגי -  חסם נתיב נחל ורמס עצי שיטה
מלון עם

רשות הטבע והגנים הגישה לאחרונה כתב אישום כנגד אליהו בן יעקב דורי, מצופר, המשמש כמנהל מלון מואה – נווה מדבר הממוקם על גדות נחל שביה, בגין בנייתן של שתי סוללות עפר, האחת באורך 131 מטר והשנייה באורך 44 מטרים, שתיהן בגובה 1.5 מ' וזאת במטרה לחסום את נתיב זרימת מי השיטפונות והנגר העילי בערוץ הנחל. כתב האישום מייחס לבן יעקב דורי אחריות על הלוגיסטיקה והאחזקה במלון וכעולה ממנו, בחודש נובמבר 2018, הוא נכח והנחה טרקטוריסט שעבד במקום כיצד לפעול ואיך להקים את סוללות העפר. כתוצאה מעבודת הטרקטור נרמסו לטענת רט"ג צמחי רותם מדברי, אטד ערבי ומלוח קיפח שגדלים בערוץ הנחל. בנוסף, מואשם בן יעקב דורי כי במעשיו גרם לשינוי נתיב זרימת המים בערוץ הנחל, דבר שמנע ממי שיטפונות ונגר עילי להגיע אל עצי השיטה הגדלים על גדות ערוץ הנחל. כתוצאה משינוי תוואי הזרימה, החל גם תהליך חשיפת שורשי העצים במקום, תהליך המוביל להתייבשות עצי השיטה והאשל הגדלים בעוץ הנחל. רותם המדבר, עצי שיטה ואשל הינם צמחי בר מוגנים וערכי טבע מוגנים. לפיכך הוא מואשם בפגיעה בערכי טבע מוגנים.
עיון באתר המלון אותו מנהל החשוד במעשים מעלה, כי הוא: "נוסד מתוך מטרה להיות בית של תרבות לשלום, שלום פנימי בתוכו של כל אדם, שלום בין אדם לחברו, בין חלקים שונים, גזעים ותרבויות, בין אומות וחשוב מכל בין בני האדם לבין סביבת חיים טבעית", המקום מתהדר ב"חזון אקולוגי הוליסטי, הבנוי מלבני חמר עם גישה ארכיטקטונית המגלמת פשטות וקיימות והכל על מנת לספק בסיס לסדנאות עבודה, כנסים והתכנסויות באווירה הקסומה של המדבר". הפרסומים מדגישים את חשיבותו של המקום שהוכרז לאחרונה כאזור מורשת עולמי.


מאליהו בן יעקב דורי נמסר "אין תגובה".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש