תור דיגיטלי? תענוג קטן באילת!

מאת: מירב לוי דיאמנט ● צילום: אילוסטרציה ● 21/1/2021 14:27 ● ערב ערב 3001
צריכים להגיע לדואר המרכזי? חייבים לחדש את תעודת הזהות או לרשום את התינוק החדש במשרד הפנים? ומה על אישור תושבות המחויב על פי חוק? ● אל תמהרו להגיע למשרדים ● בימי הקורונה כשכמה שיותר רחוק יותר בריא - כולם עוברים לדיגיטל ● לא ידעתם שכבר אי אפשר לעמוד בתור לדואר? כשתגיעו, תדעו ● ולמה לוקח להנפיק תעודת תושבות מעל שבועיים? ומה על העובדה שאין תורים למשרד הפנים? ובכלל, מה אמור לעשות מי שלא מסתדר, עדיין, עם מחשבים ואפליקציות? ● המדריך למבולבל
תור דיגיטלי? תענוג קטן באילת!
כשהטכנולוגיה מתחרה בבירוקרטיה היא לא תמיד מנצחת
תגיות:

ימי הקורונה לא מפסיקים לזמן לנו שינויים שעיקרם- כמה שיותר רחוק יותר טוב. אלא שעם כל הכבוד לאפליקציות החכמות, זימוני התורים מרחוקים ושירותים שכבר לא מצריכים אותנו להגיע לבית העסק, בפועל תחשבו לרגע, כיצד יסתדרו הקשישים שלא ממש מבינים בענייני מחשבים ומה אמורים לעשות המאותגרים טכנולוגית (נעים מאוד, מודה שזו גם אני), שרק שומעים את המילה אפליקציה ומראש מוותרים על השירות? ואם לא די בכך, איך יתכן שאף אחד לא טורח לבדוק אחת לכמה זמן שהאפליקציה תקינה ועובדת, אחרת איך אפשר להסביר את העובדה הפשוטה שלאחר אין ספור תלונות של תושבים, ניסינו גם אנחנו להזמין תור באפליקצייה של משרד הפנים הפנים באילת ונאדא. לפחות על פי האפליקציה לא תוכלו להזמין תורים אף פעם. למה? תשאלו את מי שאחראי על הטכנולוגי הזה. אז רגע לפני שאתם מורטים את השערות או מוותרים על השירותים החשובים שלכם לפחות עד שמישהו יחליט שאפשר להגיע שוב לעמוד בתור הארוך, הישן והמוכר, ניסינו עבורכם להגיע לכמה שירותים שניתנים מרחוק. תופתעו לקרוא מה גילינו.

 

בשנה הבאה נשב על המרפסת (אולי)


ברוכים הבאים למשרד הפנים אילת. אחד השירותים הנדרשים ביותר, למרות שבימים אלו אין ממש לחץ לחדש את הפספורטים שלנו. ועדיין, אם הגיע הזמן לחדש את תעודת הזהות או לרשום בשעה טובה את הילוד החדש שהצטרף הביתה כדת וכדין במשרד הפנים (מי לא רוצה להיות אזרח?) ועדיין לא דיברנו על האפשרות שמישהו גנב לכם את תעודת הזהות או כהנה וכהנה שירותים נדרשים, מזה זמן מה שכבר הופסקה האפשרות להגיע למקום, לקחת מספר ולהמתין בתור. אלא שבפועל יותר ויותר תלונות נשמעות מצד תושבים על כך שלהשיג תור למשרד הפנים אילת זה בגדר חלום רחוק בלתי ניתן להשגה. "לא משנה על איזה תאריך תלחצי באפליקציה, זה תמיד מראה שאין זמינות תורים", מספרת השבוע תושבת אילת לדבריה רק מי שיש לו 'קשרים' עם הצוות מצליח להשיג תור. גם לילי, תושבת אילת שילדה לאחרונה וביקשה לרשום את בתה כדת וכדין במשרד הפנים מבהירה: "אם זה תלוי באפליקציה, אולי כשהבת שלי תגיע לגיל מצוות נצליח לרשום אותה". ועדין לא דיברנו על המבוגרים שכבר לפני ימי הקורונה לא הבינו מה הם עשו ולמה מונעים מהם להגיע ישירות למשרד ומאלצים אותם להסתבך בנבכי הטכנולגיה הרחוקה מהם שנות אור. "לא ברור לי", אמר השבוע שמעון דוד, תושב ותיק, "למה לקחו שירות פשוט והכרחי כמו להגיע למשרד הפנים והפכו אותו לאתגר קשה עבורנו. במקום לגרום לנו לא להיות תלויים, כל האפליקציות שמפליקציות האלו מאלצות אותנו להיזקק לעזרתם של צעירים. לא נעים לחיות ככה".

 

אז בדקנו  


הקלקנו במנוע החיפוש של גוגל 'זימון תורים למשרד הפנים באילת'. לחצנו על אחת מתוך כמה אפשרויות שעלו בפנינו. מזל טוב, הגענו ליעד. עכשיו נדרשנו להקליק על מטרת הצורך להגיע למשרד הפנים. הקלקנו על בקשה להחלפת תעודת זהות. אבל זה לא הספיק למערכת שביקשה להבין מה הסיבה לרצוננו להחליף את תעודת הזהות? אבדה או בקשה להוציא חדשה? לאחר שלחצנו על אחת האפשרויות נדרשנו ללחוץ על בקשה לזימון תור והגעה ללשכה (את זה עדיין לא חסכו מאיתנו). עוד טרחה המערכת לציין בפנינו כי תיתכן המתנה בלשכה של עד כ– 30 דקות לקבלת הטיפול. עד כאן הכל טוב ויפה. עכשיו יסבירו לכם מה עליכם להביא איתכם ובשעה טובה אתם מוזמנים לעבור ללוח השנה על מנת להזמין לכם יום ושעה לתור, מהמקומות שעוד נותרו פנויים. אלא שכאן תגלו להפתעתכם שלא משנה על איזה יום מימות השבוע תלחצו (השעה כרגע בכלל לא רלוונטית) בכל מצב המערכת מראה כי התאריך אינו זמין. אז ויתרנו על חודש ינואר ועברנו לחפש יום פנוי בלוח הזמנים העמוס של המשרד בחודש פברואר. אלא שגם כאן לא היה יום זמין. אז התפרענו וגלשנו למרץ, אפריל, מאי ואפילו יוני ובכל תאריך עליו הקשנו המערכת לא מצאה לנו יום להזמנה. מה שאומר שעם כל הכבוד לכמה שעסוקים במשרד הפנים באילת, משהו כנראה לא תקין במערכת.
 ועכשיו תחשבו אתם כשהכל סגור, אין קבלת קהל ואין אל מי לפנות ועם מי לדבר, רק טבעי הוא שרק מי שיש לו קשרים עם מישהו מהצוות יוכל לארגן לעצמו תור. ואיך אפשר להגיע ולעדכן שמשהו השתבש בדרך להזמנת התורים? יוק.
הציון שלנו לדרך ההגעה לקבלת השירות- בינוני מינוס. יותר מדי שאלות בדרך אל הלא נודע. מעבר לזה הממשק לא ממש מסובך.

 

ומה על הדואר?


מי לא צריך להגיע לבית הדואר? ככה זה כשיש לא מעט שירותים שניתנים במקום הזה. אלא שלאחרונה, למרות שבתחילת ימי הקורונה בסגר 1 וגם בסגר 2 עוד אפשר היה להגיע, לקבל מספר ולהמתין בתור, החליטו בחברת הדואר לוותר על התורים בחוץ ולהעדיף שכולם, אבל כולם, יזמינו תור מרחוק. אגב, זה לא ממש פותר את ההמתנה, כי כשתגיעו תגלו שיש לפניכם אנשים שהזמינו תור מרחוק אבל עדיין לא נכנסו לסניף, אבל היי זה לפחות חוסך איסוף מספר במקום. החמור בכל הסיפור הוא שאף אחד לא ממש טרח לפרסם שאין עוד למה להגיע לסניפי הדואר כי כבר לא תכנסו בלי הזמנת תור מראש. מה שגורם ללא מעט אנשים לראות תור, להמתין ורק כשתורם מגיע הם מבינים שהם צריכים לחזור הביתה לאפליקציה ולהזמין תור. למה? ככה. או כמו שסיפרה לנו השבוע זיוית, בעלת עסק, שיש לה תיבת דואר בסניף המרכזי: "זה לגמרי לא נעים ובטח שלא יעיל לפתוח את תיבת הדואר, לגלות שיש בה דואר רשום או חבילה ואז ללכת הביתה להזמין תור ליום למחרת במקום לפנות ישר לאשנבים ולהוציא את מה שהגיע".
כך או כך, כתבנו במנוע החיפוש של גוגל 'הזמנת תור לדואר אילת' והגענו ישר למקום הנדרש. כל שעליכם לעשות עכשיו הוא להקליק על הפינה השמאלית למעלה שם כתוב 'הזמן תור' או ללחוץ על קישור טלפוני למספר 171 (בהמשך תקראו מה קרה כשעשינו את זה) או להתקשר למצספר טלפון 08- 6371796 (אל תטרחו יענה לכם פקס).
אז לחצנו על 'הזמן תור', נדרשנו לבחור בשירות הרצוי ומיד נפתח לוח תאריכים פנויים שם יכולנו לבחור יום ושעה מועדפים, אגב, לא נפתחה לנו אפשרות של יום הכניסה למערכת אלא רק ביום למחרת מה שאומר שאם זה דחוף לכם, תתאמו תור יום קודם. אגב, המערכת מאפשרת לכם בחירה רק תוך ימי השבוע הנוכחי ולא מעבר. לאחר שבחרתם את היום והשעה תדרשו לעדכן מספר סלולרי על מנת לבצע את הזיהוי בסניף וזהו. הכל הסתיים. בדרך מהירה, נוחה ופשוטה גם למאותגרים טכנולוגית כמוני זה הצליח. אגב, בניסיון טלפוני להזמין תור במספר 171 המתנו שעתיים (כן, אמיתי) למענה. 
לאחר שכבר ענו לנו, לקחו מאיתנו את מספר הטלפון והבטיחו לחזור ולתאם איתנו יום ושעה. זה לקח עוד כמה שעות טובות. לתשומת לבכם.
הציון שלנו להגעה לקבלת השירות- מצין. מהיר וזמין. חבל רק שלא טרחתם לעדכן שאין עוד להגיע לסניפים.

מבדיקה שעשינו בנושא מול דוברות חברת דואר ישראל עולה כי רק בשבוע שעבר פרסמה החברה מנשר תחת הכותרת 'זימון תורים בקליק' שמבהיר כי אחרי פיילוט מוצלח בן חודשיים, חברת דואר ישראל תרחיב במהלך חודש ינואר את שירות זימון תור מראש לעשרות סניפי דואר, בהם בסניף הדואר ברחוב שדרות התמרים בקניון האדום אילת. באמצעות אתר החברה,  www.israelpost.co.il באפליקציה בנייד, או בשיחה טלפונית למוקד 171

בני לוי, סמנכ"ל חטיבת הדואר והקמעונאות בדואר ישראל מסביר בהקשר להחלטה זו: "כחלק ממהלך מקיף שהחברה מבצעת לשיפור השירות, תתאפשר מחודש ינואר הגעה לשישים סניפים נוספים, בנוסף לתשעת סניפי הפיילוט, רק בהזמנת תור מראש, וזאת על מנת לאפשר ללקוחות לתכנן את מועד הגעתם, ובכך להימנע מהמתנה ממושכת בתור. מהלך זה יאפשר לנו להיערך נכון לביקושים, להסיט משאבים ליחידות עמוסות, ובכך לקצר זמני המתנה ולהגביר את שביעות רצון הלקוחות. בתקופת הקורונה הנושא הינו קריטי לצורך שמירה על הנחיות התו הסגול, ועל מנת למנוע המתנה בשטחים הציבוריים מחוץ לסניפים. במהלך השנה ובהתאם לביקושים ביחידות השונות, יתווספו מאות סניפים נוספים בהדרגה". 
במסגרת הפיילוט שבוצע בחודשים נובמבר ודצמבר השתתפו תשע יחידות שונות ברחבי הארץ, המייצגות את כלל החברה הישראלית, במרכז, בפריפריה, במגזר הערבי והחרדי. ביחידות בהן הוזמן תור מראש, המתינו המזמינים תור כשש  דקות בממוצע. בחודש דצמבר שורתו 2.5  מיליון לקוחות בסניפי הדואר מתוכם כ-375 אלף הזמינו תור מראש (כ-15% מכלל המגיעים). לשם השוואה בחודש ספטמבר שורתו כ-2 מיליון לקוחות בסניפים, מתוכם הזמינו תור רק כ-200 אלף לקוחות (כ-10% מכלל המגיעים). 


עוד הובהר בהקשר להחלטה זו: "כחלק מהערכות החברה הורחבו הקצאות התורים באתר החברה ובמוקד, על מנת לספק את הביקושים בסניפים. בנוסף יוצבו דיילות להדרכת הציבור וייתלו שלטי הסבר. חלק מהתורים ביחידות אלה יוקצו להגעה מזדמנת של לקוחות, שהינם זכאים לפטור מעמידה בתור, בכללם אזרחים ותיקים מעל גיל 80 ובעלי מוגבלויות".

 

מי אמר אישור תושבות?


כל בעל עסק באילת מכיר ויודע מה חשיבות הצגת אישור תושבות להקלת נטל המיסים. אלא שאם עד לימי הקורונה ניתן היה להגיע למשרדי העירייה ולהוציא במקום את האישור הנחוץ, הרי שמאז הסגר הראשון הפך השירות לשירות מרחוק. עד כאן הכל טוב ויפה בעיקר לנוכח העובדה שהאישור הועבר לדורש שעמד בתנאים, לאחר מילוי הטופס המקוון, תוך יום יומיים בלבד. אלא שאז הגיע הסגר הנוכחי השלישי ומשהו גורם במערכת לעיכובים. לטענת תושבים שפנו למערכת הם ממתינים שבועיים פלוס ולא אישור ולא יער.
אז הקלדנו במנוע החיפוש שלך גוגל 'עיריית אילת אישור תושבות', ושמחנו לגלות שכאן מבטיחים לנו את האישור הנדרש בקליק. בפועל זה אמנם קצת הרבה יותר מקליק ואתם נדרשים למלא אין סוף נתונים על עצמכם, על הילדים שלכם, בעלכם, מקום העבודה, קופת החולים ומה לא, אבל היי את זה גם נדרשנו למלא בטופס הרגיל. אתם נדרשים לצלם את תעודת הזהות שלכם ואת הספח ולהוסיף למערכת (לא פשוט למאותגרים טכנולוגית ובטח שלא לקשישים) ולוחצים על 'שלח' שמופיע למעלה. אם פספסתם משהו מהרשימה, המערכת תחזיר אתכם חזרה ותדאג שהכל ימולא בשלמות.
הציון שלנו לקבל השירות- סביר. לא מסובך מדי עד לקטע של צירוף צילום תעודת הזהות. הממשק די נוח למשתמש.
עכשיו רק נותר לקוות שבעיריית אילת יחזרו לנוהל של הסגרים קודמים וישלחו את האישורים מהר יותר לתושבים הממתינים.

ממשרד הפנים ומעיריית אילת לא התקבלה תגובה עד למועד סגירת הגליון.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש