בדיקת 'ערב ערב' מעלה: בניגוד לחוק- נכים על כסא גלגלים משלמים יותר על מונית לרמון

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 15/1/2021 13:37 ● ערב ערב 3000
למרות הנחייה ברורה של משרד התחבורה האוסרת על חברות ונהגי מוניות לגבות מחיר גבוה יותר מנכה היושב על כיסא גלגלים ● ולמרות שמנהלי התחנות בעיר מודעים להנחיה וטוענים כי היא נר לרגליהם ● בעקבות תלונה שהגיעה ל'ערב ערב' כי נכים על כסאות גלגלים נדרשים לשלם יותר, לפחות בנסיעה מאילת לשדה התעופה רמון, בדיקה שעשינו העלתה כי מכל התחנות אליהן פנינו רק בחברת מוניות שחמון לא נדרשנו לשלם יותר ● מנהלי התחנות אליהן העברנו את התלונה הבטיחו לטפל בבעיה וגם טיפלו
בדיקת 'ערב ערב' מעלה:  בניגוד לחוק- נכים על כסא גלגלים משלמים יותר על מונית לרמון
כי יש הרבה נהגים שמנצלים לטובתם את אי הידיעה. מוניות בשדה רמון (למצולמים אין קשר לכתבה)

הערת המערכת: הבדיקה לא כוללה את תחנת פתאל באילת

שרי, תושבת אילת המרותקת לכסא גלגלים לא מצליחה להבין על מה ולמה בכל פעם שהיא מבקשת להגיע במונית מהעיר לשדה התעופה רמון, היא נדרשת לשלם מחיר גבוה יותר עבור הנסיעה, רק בגלל כסא הגלגלים שלה. "עזבי את זה שבכל פעם שאני מתקשרת ומבקשת מונית נגישה, יש תמיד תירוצים למה בדיוק באותה שעה אין להם את המונית שהיא מטבע הדברים הרבה יותר נוחה לי, מה שלא יהיה ולא משנה באיזו שעה אני נוסעת, אני תמיד נדרשת לשלם יותר ולא על מזוודות כי אני בדרך כלל עולה לבדיקות וטיפולים חד יומיים, אלא במפורש נאמר לי שכסא הגלגלים נחשב לכבודה", היא מסבירה ומדברת על תוספת ממוצעת של כ- 20 ש"ח לנסיעה עבור כיסא הגלגלים. גם מאיר, תושב העיר המרותק לכסא גלגלים מסכים עם טענה זו של שרי ומספר שאת המציאות הזו חווים כל המרותקים לכסאות גלגלים. "תנסי בעצמך להתקשר לחברות המוניות, תציגי את עצמך כתושבת רגילה ותקבלי מחיר. תתקשרי רגע אחר כך, תגידי שאת יושבת על כסא גלגלים והופ, תגלי בעצמך איך קופץ המחיר".

 

נסו למצוא מונית נגישה באילת...


אז בדקנו. ביום ראשון שעבר בשעה 8:44 בדיוק התקשרתי לאחת מחברות המוניות בעיר וביקשתי לדעת כמה תעלה לי נסיעה מאילת לשדה התעופה רמון. הדוברת מעברו השני של הקו ענתה לי: "המחיר הוא 90 ש"ח בלי מזוודות". "מצטערת", המשכתי, "שכחתי לעדכן שאני יושבת על כסא גלגלים. כמה תעלה לי הנסיעה במקרה הזה? ", ביקשתי לדעת והדוברת ענתה: "100 ש"ח". גם בחברת מוניות נוספת אליה התקשרתי המצב לא היה שונה. כשהצגתי את עצמי כתושבת אילת המעוניינת בנסיעה לרמון היה המחיר על פי הדובר מעברו השני של הקו 88 ש"ח, לא כולל תוספות (כבודה), כשביקשתי לדעת כמה תעלה לי הנסיעה בהתחשב בעובדה שאני יושבת על כסא גלגלים הייתה התשובה: "100 ש"ח", וגם הסבר היה: "כסא גלגלים נחשב כמו מזוודה". כשביקשתי מונית נגישה נאמר לי: "אין לי כרגע". גם בדיקה בתחנות מוניות אחרות בעיר העלתה את העובדה הפשוטה שנכה על כסא גלגלים, ללא כבודה, נדרש באילת לשלם יותר בדרך לשדה התעופה רמון.
בתחנת מוניות שחמון המחיר הקבוע לנסיעה לשדה התעופה רמון אמנם היה הגבוה מבין כל התחנות שבדקנו ועמד על 100 ש"ח פיקס פרייס לנסיעה, אבל כשציינתי כי אני יושבת על כסא גלגלים וביקשתי לדעת בכמה תתייקר הנסיעה אמר לי הדובר מעברו השני של הקו: "זה המחיר עם או בלי כבודה ובכל מקרה אוי ואבוי אם נגבה מחיר גבוה יותר עבור כסא הגלגלים".

 

הפעלת מונה תמיד תהיה לטובת הנוסע


"זה מאוד לא נעים לגלות שיש מי שמנצל את המוגבלות שלך לטובתו", ציינה שרי לאחר קבלת תוצאות הבדיקה שלא הפתיעו אותה. "אמנם לא מדובר בהפרש של עשרות שקלים ועדיין זה מכעיס", הבהירה שרי. "יש חוק וחוק צריך לקיים".
בשיחה עם נהג מונית אילתי המשתייך לאחת מתחנות המוניות שנבדקו, סיפר הנהג: "בתחילת הדרך כששדה התעופה רמון נפתח נקבע לנהגי המוניות מחיר קבוע לנסיעה מאילת עד לרמון. היה מחיר לתעריף א, בשעות הבוקר, מחיר לתעריף ב' ומחיר לתעריף ג' בשעות הלילה. על זה אפשר היה להוסיף סכום בגין הזמנה טלפונית, סכום בגין מזוודות וסכום על כל דקה נוספת של נסיעה באם היו פקקים, או שמא הנסיעה יצאה מנקודה רחוקה יותר בעיר. זה היה בהתחלה. אחר כך שינו את זה. היום כעיקרון נהג מונית לא אמור לגבות 'פיקס פרייס' אלא להפעיל מונה בלבד. בפועל נסיעה מאילת לרמון לא אמורה לעלות על 80 ש"ח במקרה הכי גרוע ובאם מדובר באיסוף הלקוח מנקודה רחוקה בתוך העיר. אלא שנהגי המוניות כבר הבינו שלקבוע מחיר קבוע זה משתלם הרבה יותר. לפעמים הם אפילו לא מעדכנים את הנוסע שאפשר להפעיל מונה אלא ישר קובעים מחיר. אם זה מתאים ללקוח יש נסיעה. רק אם הלקוח מבקש בעצמו להפעיל מונה הם יפעילו ויהיו הכי לא מרוצים כי ברור להם שירוויחו פחות. חשוב לדעת שהיום יש נוסעים רבים, בעיקר אילתים, שחושבים שהפעלת מונה מייקרת את הנסיעה. אז חשוב שיידעו שההיפך הוא הנכון. כדאי להם בכל מקרה לבקש מונה כי המחיר יהיה זול יותר. לנהג אסור בתכלית האיסור לסרב להפעיל מונה. אם דבר כזה קורה, הנוסע יכול לבקש את פרטיו ולהעביר תלונה למשרד התחבורה".

 

ומה בעניין כסא גלגלים?
"לצערי גם בעניין הזה כמעט כל הנהגים לא מתחשבים ודורשים תוספת מחיר בגין כסא הגלגלים כמו כל כבודה אחרת. זה נע בין 10-20 ש"ח תוספת וזה במפורש אסור על פי החוק. אז למה זה קורה? כי יש הרבה נהגים שמנצלים לטובתם את אי הידיעה. אם את שואלת אותי, מעבר לעובדה שמדובר בעבירה על החוק, זה פשוט מגעיל".

בבדיקת הנושא מול משרד התבורה נמסר ל'ערב ערב': "תעריף הנסיעה במונית מונגשת לנכים (ובכל מונית אחרת), זהה למחיר הנסיעה של מונית רגילה. נהג מונית הגובה מעבר למחיר הנסיעה הקבוע בחוק, עובר על החוק. בהתאם לצו הפיקוח חל איסור על נהג המונית לגבות תשלום נוסף בגין הובלת עגלת נכים של נוסע במונית. משרד התחבורה רואה בחומרה יתרה נהגי מוניות הגובים תעריפים מופקעים מבלי מוגבלויות והנחה את אנשי משרדו לפעול כנגדם בכל חומרת הדין. המשרד מבצע פעולות אכיפה שוטפות, לצד מבצעים מיוחדים, חלקם בשיתוף בעלי מוגבלויות. בכל מקרה של הפקעת מחירים, מתבקשים הנוסעים להגיש מיידית תלונה מפורטת למשרד התחבורה והיא תטופל במלוא החומרה".
מנהלי תחנות המוניות אותן בדקנו ואליהם חזרנו עם ממצאי הבדיקה, הופתעו לגלות את הממצאים הלא מחמיאים. באחת מתחנות המוניות הודה הבעלים ל'ערב ערב' על הבדיקה החשובה והבטיח למהר לבדוק, לרענן נהלים ולתקן את המצב. גם בתחנות המוניות האחרות, בחלקן לא האמינו לדברים, הבטיחו לבדוק את הטענות ולתקן באם אכן יימצא כי כזה המצב.

בתגובה לממצאים בחברת המוניות שחמון מסר רבין בלאס בשם בעלי החברה: "אני שמח שעמדנו בבדיקה". לשאלת המחיר הגבוה ביותר בעבור הנסיעה עד רמון הבטיח בלאס: "הנושא ייבדק".
כך או כך, יומיים לאחר הפניות למנהלי התחנות בעיר, בדיקה אנונימית חוזרת שערכנו העלתה כי בכל התחנות שונו הנהלים. לא זו בלבד שעלות נסיעה מאילת לרמון תוקנה למחיר של 88 ש"ח אלא שבכל תחנות המוניות הבהירו לנו כי לא נדרש לשלם מחיר גבוה יותר בגין כסא הגלגלים אלא אם כן מדובר בכבודה נוספת כמותר על פי חוק. סוף טוב הכל טוב, 'ערב ערב' יחזור ויבדוק את הסוגיה גם בהמשך.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת