פעילות האוטובוס האדום בנתב''ג הופסקה במפתיע? תלוי את מי שואלים

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 8/1/2021 01:46 ● ערב ערב 2999
אף לא גורם אחד באילת היה מוכן משום מה להחלטת משרד ראש הממשלה מיום חמישי האחרון להפסיק באחת את פעילותו של האוטובוס האדום בנתב''ג ● ההחלטה שפורסמה לראשונה באתר 'יום יום באילת', החזירה את החולים האילתים ואת תושבי אילת אחורנית ליום סגירת שדה דב כששוב אין למגיעים לנתב''ג דרך קלה ונוחה להגיע למרכז תל אביב ● למרות שברשות שדות התעופה תלו את ההחלטה בחוסר כדאיות כלכלית וראש העירייה מיהר לשגר מכתב זועם לכל הגורמים האחראיים על הפסקת פעילות הקו, בדיקה של 'ערב ערב' מעלה כי מלכתחילה הוגדרה פעילות האוטובוס על ידי משרד ראש הממשלה כזמנית בלבד, וכך אף פורסמה ברשומות, כך שכנראה מישהו בעירייה נרדם בשמירה ● ''מאיר יצחק הלוי עם חצי רגל מחוץ לאילת והתוצאות בהתאם'', האשימו גורמים פוליטיים ● ובתוך כך הודיעה ארקיע על הפסקת טיסותיה לעיר בעוד שחברת ישראייר מבטיחה ''לא ננטוש את האילתים''
פעילות האוטובוס האדום  בנתב''ג הופסקה במפתיע?  תלוי את מי שואלים
נקמה פוליטית או סתם רשלנות עירונית? נתניהו ויצחק הלוי על רקע האוטובוס האדום בנתב''ג

שנה וחצי אחרי החלטת הממשלה לסגור את שדה התעופה שדה דב בתל אביב ולאחר שמשרד ראש הממשלה החליט לצ'פר את תושבי אילת ולהקל עליהם את ההגעה למרכז תל אביב והעמיד לרשות התושבים המגיעים למרכז ללא כבודה את האוטובוס האדום שהוביל את הנוסעים היישר למרכז תל אביב, הופתעו השבוע באילת לגלות כי אותו משרד ראש הממשלה שהחליט על ההטבה, החליט במפתיע, ללא התרעה מראש, על הפסקת פעילותו של האוטובוס האדום כשנה לאחר תחילת פעילותו.

 

מענישים את האילתים


הנפגעים הישירים מהחלטה זו הם חולים אילתים הנדרשים לעלות לטיפולים בבתי החולים במרכז הארץ ואולם מההחלטה נפגעו גם תושבי אילת שעולים למרכז והבינו שהחל מסוף השבוע האחרון יהיה עליהם להיטרטר באוטובוס או לשלם מחיר של מעל 100 ש"ח רק כדי להגיע למרכז תל אביב, טרטור שנחסך מהם עד היום תודות לאוטובוס האדום.
רוני בר, חולה סרטן, שנאלץ לעלות בתכיפות גבוהה למרכז לקבלת טיפולים זעם השבוע: "לא יתכן שאנחנו נענשים רק כי החלטנו להתגורר באילת. לא יתכן שמצפים מחולים שעולים למרכז אחת לכמה ימים לטובת קבלת טיפולים מצילי חיים להסתדר בכוחות עצמם ולהגיע מנתב"ג לבתי החולים. לא ראוי שמדינת ישראל תחזיק אותנו מהביצים ותחליט על פי שיקולה מתי היא מתחילה ומתי היא מפסיקה את השירות שעזר לנו כל כך". עוד ציין בר בכעס את העובדה שאף אחד לא טרח להכין את תושבי אילת לקראת ההחלטה השערורייתית הזו. "אם קודם לאוטובוס האדום עוד היה את האוטובוס שהעמיד לרשותנו בית החולים שיבא, עכשיו נשארנו קרחים מכאן ומכאן", הוא מוחה בשם החולים האילתים ודורש מפרנסי העיר לעשות הכל על מנת להחזיר את פעילותו של האוטובוס.
לא רק החולים נפגעו מהחחלטה אלא גם תושבי אילת שנאלצים הן מסיבות עסקיות והן מסיבות משפחתיות לעלות למרכז לשהייה חד יומית. "הסידור הזה היה נוח במיוחד, לעלות על אוטובוס ממרגלות המטוס, ולחסוך לא מעט כסף וטרטור בדרך למרכז תל אביב היה סידור מצויין", אומרת השבוע רונית אלפסי, תושבת אילת שמבקרת אחת לשבוע את אמה החולה. "זה לא שיש לנו ברירה לוותר על עלייה למרכז, זה פשוט יקשה ויסרבל עלינו יותר את העניינים", היא מוחה. "לפעמים יש תחושה שאנחנו נענשים רק בגלל שבחרנו לחיות באילת המרוחקת. מדינת ישראל החליטה להקשות עלינו את המרחק בעצם סגירת שדה דב, מן הראוי שהמדינה תמשיך לדאוג לנו ולהקל עלינו את ההגעה למרכז".
אם לא די בכל אלו, הרי שגם פעילות קו הרכבת לנתב"ג שהופסקה בתחילת הקורונה טרם הוחזרה, מה שמקשה עוד יותר על ההגעה למרכז תל אביב.

 

לא כלכלי או פוליטיקה זולה?


בניסיון להבין על מה ולמה הוחלט לפתע להפסיק בלי התרעה מוקדמת את השירות הוסבר לנו ברשות שדות התעופה כי המניע לכך הוא כלכלי. גורמים ברשות ידעו לספר כי היו פעמים בהם היו עולים על האוטובוס שניים שלושה נוסעים בלבד. "מדובר בעלויות הפעלה לא קטנות", הסביר לנו הגורם והזכיר כי מלכתחילה הוחלט כי יהיה זה קו ניסיוני שכדאיותו תיבחן לטווח ארוך. עוד הזכיר הגורם כי בייחוד בימים אלו  של קורונה, כשכמות הטסים קטנה במיוחד, הופך האוטובוס ללא כדאי להפעלה. לצד זאת היו השבוע גורמים שקשרו בין החלטה זו של משרד ראש הממשלה לבין החלטתו של ראש העירייה יצחק הלוי רק לפני כשבוע לעזוב את תנועת הליכוד ולחבור לרשימתו של גדעון סער כמספר 10 ברשימתו "תקווה חדשה". "אין ספק בכלל שזו סנקציה ראשונה מתוך כאלו שעוד יבואו עלינו מצדו של ראש הממשלה", אמר לנו השבוע גורם פוליטי בעיר שציין: "מי שמכיר את ראש הממשלה נתניהו וסובביו יודע שהוא נקמן ולא יעבור על החלטה זו של ראש העירייה לסדר יום. ביבי דאג לאילת, ביבי פרגן לראש העירייה בהחלטות שונות על מנת לגבות אותו, עכשיו מן הסתם הוא מרגיש נבגד, וראש העירייה מן הסתם ירגיש את זה. חבל רק שעל הדרך נעשית כאן פגיעה בעיר שלמה".

 

ראש העירייה נרדם בשמירה?


החלטה פוליטית או לא, ראש העירייה מאיר יצחק הלוי קיבל בסוף השבוע את הידיעה בזעם רב ומיהר לשגר מכתב כועס לכל המשרדים הנוגעים בדבר. כנגד הטענה של רשות שדות התעופה לפיה נסגר השירות מקיטון במספר המשתמשים אמר השיב ראש העירייה: "מדובר בטענה מעליבה ותחבולנית. הרי ברור לכל שבעת סגר כללי וצמצום דרסטי במספר הטיסות, יקטן מן הסתם גם מספר המשתמשים".
במכתבו הזכיר ראש העירייה לגורמים הרלוונטיים כי שירות זה ניתן לתושבי אילת כפיצוי על סגירת שדה דב ותכליתו הנגשת תושבי אילת למרכז תל אביב על ידי הפעלת שאטל קבוע וחינמי מנקודת הנחיתה בבן גוריון ועד לתחנת רכבת ארלוזורוב. במכתבו דורש ראש העירייה "לפעול  
להשיב את השירות לטובת תושבי אילת תוך התאמת תדירות ההסעות למספר הטיסות ובכך להוזיל עלויות  לצד שמירה על זכותם של תושבי אילת לקבל שירות נאות במיוחד בעת הזו".
לקריאתו זו של ראש העירייה הצטרפה השבוע גם יו"ר וועדת הבריאות העירונית סימה נמיר, חברת מפלגת העבודה, שהבהירה כי היא מתכוונת לשלוח את מכתבו של ראש העיריה לחברי מפלגתה המשמשים בממשלה, ביניהם שר העבודה איציק שמוליק וח"כ עמיר פרץ בכוונה שיפעלו לשנות את רוע הגזירה. "לא מדובר כאן בגזירה שתפגע רק בחולים אילתים אלא בכלל ציבור התושבים", אומרת נמיר ומזכירה בכעס, "ממשלת ישראל מיהרה לסגור את שדה דב כשבפועל עד היום לא עלה ולו טרקטור אחד על השטח. כמי שמחזיקה בהווה את תיק ההנדסה ויודעת כמה זמן לוקח להוציא הייתרים, ברור לי שיכולנו להשתמש בשדה עוד זמן ממושך עד להתקדמות הדברים בשטח. מכעיס שפוליטיקאים פוגעים בציבור שלא מבין את זה וממשיך לתמוך בהם". נמיר דחתה מכל וכל את הקשר בין החלטה זו של משרד הממשלה לבין עזיבתו של ראש העירייה את תנועת הליכוד ואמרה: "אני לא מאמינה בכיוון הזה אלא במניע הכלכלי וחבל שטובת תושבי העיר נמדדת בכסף. מה שבטוח שכל חברי המועצה יפעילו לחצים היכן שהם רק יכולים על מנת לשנות את ההחלטה. אם הדברים לא יפעלו לטובתנו, לא נהסס שוב לצאת לרחובות. היום בתקופת בחירות לא נשב בשקט".

 

"בדרך לפוליטיקה הארצית מאיר שכח את אילת"


אלא שלצד כל אלו וההפתעה הגדולה עם סגירת הקו, העלתה השבוע בדיקה של 'ערב ערב' כי בפועל אף אחד בעירייה, ובוודאי לא ראש העירייה, היו אמורים להיות מופתעים מהחלטת משרד ראש הממשלה שכן בבדיקה בגיליון ההטבות שניתנו לעיר ערב סגירתו של שדה דב, נכתב במפורש: "כדי לשפר את מערך התחבורה לעיר בעקבות סגירת השדה, החליטה הממשלה להקים מערך היסעים (שאטלים) שייקח את הנוסעים הנוחתים בנתב"ג מכבש המטוס ישירות למרכז תל אביב". אלא שרגע אחר כך מצויין מפורשות: "המימון למערך הזה אושר רק לשנים 2019-2020".  מדוע אם כך למרות הקביעה הזו המשיך השירות עד לתחילת שנת 2021, במשרד ראש הממשלה יידעו להסביר כי כשתקציב נקבע מראש ולא מנוצל עד תומו, הוא יימשך גם מעבר לזמן הנקוב. העובדה כי הקורונה נחתה בתקופה המדוברת וכמות הטיסות הצטמצמה בצורה ניכרת, הקטינה את השימוש המתכונן באוטובוס האדום ולכן השירות נמשך מעבר למתכונן. אלא שמרגע והתקציב הסתיים, ניתן האות להפסיק את פעילות הקו כמסוכם.
אם כך, האם מישהו באילת נרדם בשמירה? מדוע ולמה זועם ראש העירייה על הפסקת הקו אם הוא והנהלת העירייה היו אמורים לזכור כי מדובר בשירות מתוקצב שנדרש אישור לחידושו? מדוע לא פעל ראש העירייה בזמן על מנת לפעול להמשיך את פעילות האוטבוס החשוב כל כך לתושבים?
בהקשר זה היו השבוע מי שציינו כי אולי הסיבה נעוצה בעובדה שראש העיר עם חצי רגל מחוץ לעירייה, עם הפנים קדימה לפוליטיקה הארצית. "במצב כזה כשכל מעניינו הם הלאה, אין פלא שהוא נרדם בשמירה", אמר גורם אופוזיציה והוסיף: "עכשיו יהיה קשה הרבה יותר לתקן את מה שאם מלכתחילה היו פועלים לשמר, מאות תושבי אילת לא היו נפגעים". 

 

ארקיע מדמימה מנועים בשנית


חודשיים בלבד לאחר שחזרה לפעילות בקו אילת- תל אביב ולא לפני שלל הבטחות שהפעם לא תנטוש את תושבי אילת ולא תפסיק להפעיל את הקו אף על פי ולמרות הכל, שוב הודיעה ארקיע על השהיית טיסותיה לאילת למשך תקופת הסגר המהודק. בהודעת החברה לא ננקב תאריך חזרה לפעילות. "חברת ארקיע מודיעה היום על השהייה זמנית של הטיסות הפנים ארציות לתקופת הסגר המהודק", נכתב בהנודעת החברה. עוז ברלוביץ משנה למנכ"ל ארקיע מסר: "לאור החלטת הממשלה על הטלת סגר כללי ומהודק על המשק, החברה נאלצת  להשהות זמנית את הטיסות לאילת. החלטה זו התקבלה בלב כבד, לאחר בחינה מדוקדקת. עם קבלת ההחלטה על הסגר השלישי פנתה החברה למשרד האוצר ולמשרד התחבורה בבקשת תמיכה בקו לאילת בתקופת הסגר, באופן דומה למתכונת הקודמת, אך נענתה בשלילה. למרות זאת  ארקיע המשיכה  להפעיל טיסות לאילת במטוס  האמבראר בעל קיבולת של 122 מושבים  בתפוסה נמוכה.  בנוסף פנתה ארקיע למשרד התחבורה ולמשרד האוצר בבקשה להחזיר לנוסעי אילת את קו האטובוס שמקשר מירידתם מהמטוס ועד למסוף הרכבת במרכז תל אביב שבוטל על ידי המדינה בתחילת הסגר. גם בקשה זו טרם נענתה. ברלוביץ הוסיף: ״אנחנו בקשר הדוק עם ראש עירית אילת מאיר יצחק הלוי שעושה את כל המאמצים על מנת להביא לתמיכה ממשלתית מיידית בקו לאילת.  ככל שיוענק סיוע, נחזור לטוס". כאמור, על מנת להשאיר את הקו לאילת פעיל דורשת ארקיע במכתבה את חידוש תמיכת המדינה בחברות התעופה הפועלות בקו באמצעות מענקים או הבטחת תמורה וכמו כן חידוש קו האוטובוס המוביל את הנוסעים ישירות למרכז תל אביב. גורמים בשדה התעופה באילת הרימו השבוע גבה לנוכח עמדתה זו של ארקיע והבהירו כי לא ברור מה קשור הדבר לכדאיות הכלכלית של החברה. "מדובר כאן בלא יותר מניצול ציני של המצב הקיים כדי לנסות ולתרץ את העובדה שארקיע שוב מנסה לברוח", אמרו השבוע גורמים בעיר.

מחברת ישראייר לעומת זאת הבטיח השבוע המנכ"ל אורי סירקיס כי גם הפעם תמשיך חברת ישראייר לעמוד לצד תושבי אילת בעת צרה ולא תפסיק את פעילות הקו גם בימי סגר הדוק יותר. "תושבי אילת ואילת מהווים יעד אסטרטגי עבורנו ולא נפסיק את הטיסות גם בהידוק הסגר", הבהיר סירקיס.

ממשרד האוצר אישרו את ההחלטה להפסיק את פעילות האוטובוס האדום בנתב"ג אך בחרו להתעלם מהסיבה שהביאה להחלטה.

מרשות שדות התעופה נמסר: "על פי החלטת משרד האוצר, עם הירידה בתנועת הנוסעים הופסק שירות האוטובוס הישיר שתקצב המשרד לנוסעים ממרגלות המטוס לתל אביב".

 

רוע הגזירה נדחה בשבועיים

 

השבוע (ה') הודיעה שרת התחבורה מירי רגב על השעייה בת שבועיים של ההחלטה להפסיק את שירותי האוטובוס האדןפ, וזאת עד לתום הסר השלישי שהוטל על המדינה ולא לפני ששתי חברות התעופה, אריק וישראייר הודיעו כי יפסיקו לטוס לאילת בשל ביטול סבסוד הטיסות לאילת וביטול קו האוטובוס האדום. ממשרד התחבורה נמסר כי: "למען תושבי אילת - הטיסות לעיר יימשכו וגם השאטל מנתב''ג יפעל! - בהנחיית שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, ח״כ תא״ל מיל׳ מירי רגב יפרסם משרד התחבורה קול קורא לחברות התעופה לקבלת תמיכה להפעלת קוו התעופה נתב״ג-רמון גם בתקופה זו. במקביל במהלך תקופת הסגר, יוחזר לפעילות השאטל לטובת  שירותי היסעים מנתב״ג למרכזים החיוניים במרכז".

עוד הוסיפה רגב כי היא: ״שמחה שלאחר מאמצים רבים הצלחנו למצוא פתרון להמשך הפעלת הטיסות מרמון-לנתב״ג לרווחת תושבי אילת וכן להשיב את פעילות ההיסעים מנתב״ג לתל אביב - לטובת תושבי אילת. אני מחוייבת לאפשר לתושבי אילת המגיעים למרכז הארץ לצרכים חיוניים ורפואיים, לקבל שירותי תחבורה מלאים גם בתקופת הסגר״.


 

מהפך: האילתים בוחרים בישראייר

 

מאת: ניר אמיתי

לאורך כל השנים היה שוק התעופה הפנים ארצי מחולק באופן כמעט מוחלט 70% / 30% לטובתה של חברת ארקיע הוותיקה. מה שלא ניסתה ישראייר הצעירה לעשות, היא התקשתה לנגוס בנתח השוק של ארקיע, אלא שאז הגיעה הקורונה, ארקיע הודממה, ושבה לעבוד רק לפני חודשיים והנה כבר מאיימת לדמום בשנית. תושבי אילת, כך נראה, לא שכחו לחברה הצעירה חסד ולפי דוח תנועת הנוסעים בנתב"ג לחודש דצמבר שפורסם אתמול (ד') ישראייר במקום הראשון בטיסות לאילת עם 17,262 אלף נוסעים (55.46%) אותם הטיסה בחודש זה, לעומת 13,828 נוסעים שהטיסה ארקיע (44.42%). זהו החודש השני ברציפות בו שתי חברות תעופה היו פעילות בקו לאילת וישראייר היא המובילה מבין שתיהם.

 

"תושבי אילת מצביעים, בוחרים ומוקירים את ישראייר". אורי סירקיס מנכ"ל החברה


בחודש דצמבר 2019 הטיסה ישראייר קצת יותר מ-20 אלף נוסעים בקו לאילת (ירידה של 14.45%) בעוד שארקיע הטיסה אז כמעט 64 אלף נוסעים (ירידה של 78.3%).
 בטיסות הבינלאומיות סיימה ישראייר את החודש במקום השני מבין כלל חברות התעופה עם מעל ל- 22 אלף נוסעים. לדברי גיל סתיו סמנכ"ל השיווק והמכירות של החברה- "אנו שמחים על הצבעת האמון שניתנה לנו הן על ידי הלקוחות הנופשים בחול ובארץ והן ע"י תושבי העיר אילת, אנו מקווים ומאמינים שבשנת 2021 כמות הנוסעים רק תגדל".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש