6 עצורים בפרשת תפיסת אוצרות הטבע מהים האדום

מאת: ● 7/1/2021 16:46 ● ערב ערב 2998
מבצע רחב היקף בפריסה ארצית של פקחי רשות הטבע והגנים ושוטרי משמר הגבול של משטרת ישראל  ורשות המיסים, הוביל למעצרם של 11 חשודים בגניבה וסחר של ערכי טבע מהים האדום מאילת למרכז הארץ ובעבירות על פקודת מס הכנסה בהיקפים משמעותיים
צילום משטרת ישראל
תגיות:

חקירה סמויה שהתנהלה במרכז הבינה, אגף המודיעין והחקירות הארצי של מג"ב יחד עם רשות הטבע והגנים ויחידת יהלום ברשות המסים תוך הפעלת אמצעים מודיעינים וטכנולוגיים מתקדמים, הובילה לפעילות גלויה לפנות בוקר של לוחמי מג"ב מהחטיבה הטקטית וגורמי אכיפה נוספים במספר מוקדים ברחבי הארץ נגד גנבי וסוחרי אוצרות ים מהים האדום באילת.

באילת, עצרו הכוחות 6 חשודים מקומיים בגין החזקה של פוחלצים שלא על פי חוק של צב ודג שככל הנראה נלקחו מהים האדום, 4 רובי אוויר ורובי 'איירסופט' וסמים בתפזורת.

במושב באזור לכיש, נעצר חשוד בשנות ה-40 לחייו, בחיפוש בביתו נתפסו 2 אקווריומים גדולים ובתוכם ערכי טבע מוגנים מסוגים שונים. בנוסף נתפס בביתו פלסטיני שוהה בלתי חוקי וסכום כסף מזומן של כ-840,000 שקלים, כ-33 אלף דולר ו-6200 יורו.

צילום: רשות הטבע והגנים

ברמת גן, נעצר חשוד בשנות ה-50 לחייו ובביתו נתפסה מעבדת סמים מסוג קנאביס. בנוסף נעצרו חשודים מחיפה, טירת הכרמל ומושב נוגה.

סה"כ נעצרו כאמור 11 חשודים אשר הועברו לחקירה במשמר הגבול, רשות הטבע והגנים ורשות המיסים.
ברשות הטבע והגנים יחד עם משמר הגבול ימישכו להפעיל את כלל האמצעים הטכנולוגיים והמודיעינים המתקדמים שעומדים לרשותם בכדי להגיע לאותם עבריינים אשר גורמים נזקים בלתי הפיכים לטבע.*

יתיר שמיר ראש חטיבת אכיפה רשות הטבע והגנים:
״פקחי רשות הטבע והגנים פועלים ביבשה ובים לשם שמירה על חיות הבר וערכי הטבע המוגנים. שמירה על מפרץ אילת והערכים שבו הם מיעדיה המרכזיים של הרשות״.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש