צפו במבצע שחרור הקרס מפיה של דולפינה במפרץ אילת

מאת: ● צילום: ● 25/12/2020 09:37 ● ערב ערב 2996
אזרחים דיווחו לפקחי הרשות על חוט דייג שמשתלשל מפיה של דולפינה במפרץ אילת. פקח רשות הטבע והגנים עמרי עומסי לצד צוות ריף הדולפינים הצליחו לחתוך חלק מהחוט, ובהמשך הדולפינה הצליחה להוציאו בעצמה וחייה ניצלו
הדולפינה מודה לאחר שחרורה צילום: עומרי עומסי רט"ג
תגיות:

הדרמה החלה כאשר אמש, קיבל מוקד החירום של רשות הטבע והגנים דיווח לא רגיל – במפרץ אילת אותרה דולפינה בשעות הבוקר המוקדמות כשחוט דייג ארוך משתלשל מפיה.

פקח הרשות עמרי עומסי, הזעיק את צוות ריף הדולפינים, וביחד, הם הצליחו לחתוך חלק מחוט הדייג, כדי שהוא ייתפס על גופה של הדולפינה. לאחר מספר שעות, הצליחה הדולפינה להוציא בכוחות עצמה את שאר חוט הדיג יחד עם הקרס, וניצלה ממוות בטוח.

 

הקרס שנמצא בפי הדולפינה צילום: אבנר אפרתי

 

המדובר בפרט בודד של דולפינה אנקולית שהגיעה למפרץ אילת לבדה לפני כשנה וחצי, ומאז היא מבלה את רוב זמנה באזור. לפני כשבועיים, היא אף הותקפה על ידי כריש, אך ניצלה אף שאת פציעתה עדיין ניתן לראות על הזנב (ראו תמונה).

עמרי עומסי סיפר ל-YNET על אירוע החילוץ המרגש: "בשעות הבוקר המוקדמות אזרחים דיווחו על דולפינה שמסתובבת ומהפה שלה משתלשל חוט עבה. צוות ריף הדולפינים הצליחו להגיע לדולפינה ולקצר את החוט. שלוש שעות העברנו בניסיון להתקרב אליה וליצור מגע. המצב מעודד - הצלחנו לצפות בדולפינה אוכלת, שזה סימן מעולה. נמשיך לעקוב אחר ההתפתחויות ונותר לומר תודה לאזרחים שדיווחו ולצוות של ריף הדולפינים".

 

סימני תקיפת הכריש על זנב הדולפינה צילום עומרי עומסי רט"ג

אבנר אפרתי, מדריך צלילה שהיה ליד הדולפינה בעת שהצליחה להוציא את הקרס מפיה סיפר: "היום בבוקר בתחילת צלילה, הגיעה דולפינה. היא התקרבה אלי ושחתה מסביבי. לקראת אמצע הצלילה, היא החלה לעשות תנועות המדמות הקאה. התקרבתי אליה, והבחנתי שיש לה משהו בפה, ואז ראיתי שמדובר בחוט דייג. בניסיון אחרון היא הצליחה להוציא את החוט, דאגה לראות שאני אוסף את זה, והמשיכה הלאה. צריך רק לעקוב ולוודא שקרס הדייג שהייתה מחוברת לחוט לא פצעה אותה יותר מדי".

 

הקרס משתלשל מפי הדולפינה צילום: עומרי עומסי רשות הטבע והגנים


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש