מצית המספרה מאילת ל-40 חודשי מאסר

מאת: איציק נועם ● 18/12/2020 09:01 ● ערב ערב 2996
נדחה ערעורו לעליון של יניב מאור, שהורשע במחוזי בהצתת מספרה באילת ● ביהמ''ש: ''התנהגות בריונית, בבחינת אני ואפסי עוד...העונש אינו חמור כלל ועיקר''
מצית המספרה מאילת  ל-40 חודשי מאסר
צילום: פרינטסקרין מסרטוני האבטחה
תגיות:

בית השמפט העליון דחה השבוע את ערעורו של יניב מאור, עליו נגזרו 36 חודשי מאסר וכן הפעלת מאסר על תנאי של 4 חודשים, שעמד כנגדו בתיק אחר, זאת לאחר שהורשע בתקיפת אדם, בהצתת מספרה באילת על רקע סכגסוך שלו עם בעל המקום ובנהיגה ללא רשיון וביטוח בתוקף.

מפסק הדין עולה כי ביוני 2019 בשעות הערב, נסע מאור עם שלושה אחרים  ברכב השייך לאחיו למספרה בעיר אילת, אליה נכנס בגפו כשלרגליו כפכפים. בין המערער לבעל המספרה פרץ ויכוח, שבעקבותיו יצא מאור בזעם אל הרכב, נעל את נעליו, שב לפתח המספרה בליווי אחד מיושבי הרכב והחל לאיים על בעל המספרה ולדרוש כי ייצא ממנה. בשלב זה, האחר שהתלווה אל מאור הסב את תשומת לבו למצלמת אבטחה שהותקנה במקום. מאור ניגש אל שניים אשר ישבו על ספסל סמוך ודרש מאחד מהם להורות לבעל המספרה לצאת מהמקום. משסירב לעשות כן, עזב את המקום ושב כעבור דקות מספר עם אדם נוסף, כשבידו בקבוק. מאור ניגש באופן מאיים אל אחד מיושבי הספסל, ולאחר מכן הוא והאחר החלו להכות את ראשו של אותו אדם באגרופים, עד לכשקם מכיסאו והבריח אותם מהמקום. בהמשך, חש המותקף בכאב בראשו ונזקק לטיפול רפואי. בעקבות האירוע, החליט מאור להצית את המספרה. עוד באותו הלילה, הגיע יחד עם אחרים לתחנת דלק, בעודו נוהג ברכב אף שאין ברשותו רישיון נהיגה וכיסוי ביטוחי מתאים. הוא מילא בנזין בבקבוק ונסע למספרה כשלידיו כפפות ועל ראשו כובע מצחייה וקפוצ'ון, ניגש עם אחר לחלון המספרה, שפך את הבנזין והצית אש במקום. האש התלקחה בחזית המספרה וניפצה את זגוגיותיה, בעוד הוא והאחר נמלטו מן המקום ברכבם. 

 

ממלא דלק בתחנת הדלק, מצית את המספרה ותוקף עובר אורח ● צילום: פרינטסקרין מסרטוני האבטחה

 

יש לייחס חומרה לעבירות הצתה


מאור ערער על עונשו לעליון, שדחה את הערעור לאחר שקבע כי: "בית משפט זה עמד לא אחת על החומרה שיש לייחס לעבירת ההצתה. חומרה זו נובעת הן מהסיכון הנשקף לחיי אדם ולרכוש... זאת ועוד, אין להשלים עם התנהלותו האלימה של המערער, אשר ביקש להפגין את מרותו כלפי בעל המספרה ועוברי אורח אשר לא היה לו עימם כל עניין, מלבד התנגדותם להישמע לדרישותיו...יוער, כי כל זאת עשה המבקש, תוך שנהג ברכב אף שאין ברשותו רישיון נהיגה ותעודת ביטוח תקפה, באופן המסכן את משתמשי הדרך. מעשים אלו מבטאים זילות מופגנת כלפי כבודם וחייהם של אחרים, גופם וקניינם, כמו גם כלפי הוראות הדין – בבחינת "אני ואפסי עוד". הדברים אמורים ביתר שאת בשים לב לעברו הפלילי המשמעותי של המערער, הכולל עבירות אלימות ואיומים; ולכך שביצע את העבירות דנן בעוד תלוי נגדו עונש מאסר מותנה, אשר לא היה בו כדי להרתיעו מלשוב ולבצע עבירות דומות. לאור נסיבות המקרה החמורות, אינני סבור כי עונשו של המערער חמור כלל ועיקר, ומשכך אציע לחבריי לדחותו", לדעתו של השופט הנדל שכתב אתל פסק הדין, הצטרפו השופטים אלרון ומינץ (ע"פ 3216/20).

 

לצפייה בסרטון האבטחה הקליקו כאן 

 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש