כשהסקנדינבי פגש את היפני

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 10/12/2020 11:43 ● ערב ערב 2995
מה המשותף לסקנדינבי ויפני? ולא, זו לא תחילתה של בדיחה אלא הטרנד העכשווי בעולם העיצוב שנקרא- הטרנד הג'פאנדי ומשלב, אם תרצו או לא, את הטרנד הנורדי (סקנדינבי) עם הלוק היפני
כשהסקנדינבי פגש את היפני
תגיות: עיצוב

בשנים האחרונות הטרנד הנורדי כבש את ישראל. הקו הישר, הקר משהו, שהביא לנו את הלובן הבוהק אל כל פינה בבית, אל הסלון, חדר השינה ואל המטבחים שנכבשו בלהט על ידי גווני הלבן הנקיים. אלא שבשנה הקרובה יחבור העיצוב היפני אל הנורדי ויביאו אלינו קו עיצובי שאמנם יישאר עדיין ישר ונשי אבל יוסיף מעט חום הביתה. אם זה אומר כניסתם של צבעי אדמה בגווני חום עדין ורוד סומק וחמרה עדינה יחד עם חומרים טבעיים כמו הקש והבמבוק האופניינים לעיצוב הסיני.

 

שטיח קש תמה. צילום:יח"צ

 

איך זה קרה? כשהטרנד העולמי בעיצוב מדבר על להכניס את החוץ פנימה (ראה הרחבה בכתבה נפרדת), מצד אחד מקבלים בברכה את העיצוב היפני שמכניס את כל החומרים הטבעיים הביתה, אבל לא נפרדים מהקו הנקי הנורדי- סקנדינבי. מה שאומר שהלבן הבוהק מפנה סוף סוף את מקומו לצבעים מעט יותר חמים אם כי עדיין עדינים וטבעיים כדוגמת שטיחוני קש, וילונות במבוק, ריהוט נלווה עשוי במבוק כל אלו יכניסו הביתה את צבעי העץ הטבעי הבהיר והנעים לעין שישבור את הלוק הבוהק והלבן הקר שהכרנו בשנים האחרונות. אגב, זה עדיין לא אומר שנפרדנו לשלום מהלוק הסקנדינבי שמביא אלינו מצדו עכשיו לא רק את גווני הלבן אלא את הלוק המבריק ולא המט. מהיום אמרו שלום למט וקבלו בברכה את הצבע החלק בוהק. אמנם זה לא חייב לבוא בלבן, אבל המרקם כבר כאן. זה בדיוק מה שהתכוון המשורר כשאמר שהלוק הסיני הנקי והטבעי פוגש את הסקנדינבי הקר והבוהק.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש