עיצוב בפול ספיד

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 10/12/2020 11:29 ● ערב ערב 2995
ממש כמו שהגיעו למסקנה שיש אוכל שלא מומלץ לילד עם בעיות קשב וריכוז או ילד היפראקטיבי, מומחי העיצוב והפסיכולוגים גם הגיעו למסקנות לגבי עיצוב החדר הפרטי של הילד ♦ תופתעו לגלות עד כמה זה לא מסובך לביצוע ועד כמה זה יכול לעזור
עיצוב בפול ספיד
לכו על צבעים בהירים רכים ועדינים. צבעי פסטל בהירים יעשו את העבודה
תגיות: עיצוב

למי מאיתנו אין בבית ילד או ילדה שנאלצים להתמודד עם בעיות קשב וריכוז או היפראקטיביות או שניהם גם יחד. תתפלאו אולי לגלות אבל יש כמה וכמה עקרונות עיצוביים שיכולים לגרום לילד שלכם לא רק להרגיש נוח יותר בחדר הפרטי שלו, אלא יכולים גם להרגיע אותו ולעזור לו בענייני סדר, ריכוז ומירכוז.

 

הצבע כן קובע


הילד שלכם היפראקטיבי? תשכחו מצביעת החדר בצבעים עזים. לא טפטים בשלל צבעים וצורות, ולא צבעוניות נועזת. זה ממש לא יעזור לו להרגע. במקרה הזה גם צבע לבן בוהק לא יעשה את העבודה. לכו על צבעים בהירים רכים ועדינים וגם צבעי פסטל בהירים יעשו את העבודה: ירוק עדין, שמנת, אפרפר בהיר, ורוד עדין, העיקר שהצבע לא יטריד את מנוחתו של הילד אלא להיפך, ירגיע אותו.

 

תאורה רכה


ילד היפראטקיבי חייב רגיעה, לכן אור נאון או אור לבן בוהק לגמרי יסיטו אותו מהאיזון הנדרש. בחדר כזה מומלץ להעדיף אור רך, עדין, שיקנה לחדר אווירה רכה ונעימה ולא לבנה בוהקת. ומה אם בכל זאת הוא חייב תאורה חזקה לטובת הלימודים? תאורת שולחן תעשה את העבודה על הצד הטוב ביותר ולא מעבר.

 

לכו על קווים נקיים


ילד עם בעיות קשב וריכוז הכי לא מסוגל כשמשהו מפריע לו בעין, לכן בחדר של ילד שכזה תדאגו להעלים מהעין כל דבר שעלול למשוך את תשומת לבו. לא מומלץ ללכת על מדפים ועליהם חפצים גלויים אלא במקרה הזה מומלץ לסגור הכל בארונות ולשמור על קו נקי וישר בעיצוב החדר, ככה שום דבר לא יסיח את דעתו. אגב, במקרה הזה גם לא מומלץ להשאיר בחוץ מוצרי חשמל למיניהם בעלי אורות מרצדים או כאלו שמשמיעים קולות.

 

ככל שיהיו בחדר תיבות אחסון מסודרות, כך הילד לא ילך לאיבוד

 

אחסון ואחסון


מאותה סיבה בדיוק, חשוב מאוד שבחדר של ילד היפראקטיבי יימצא פיתרון מושלם לאיחסון. גם כי לא יהיו מפוזרים בחדר מיליון פריטים שיחפשו בית ובינתיים יעשו לו שמח בעיניים וגם מאחר שאחת הבעיות של ילד עם היפראקטיביות היא הבלבלה בראש וחוסר הארגון, ככל שיהיו בחדר תיבות אחסון מסודרות ורצוי אפילו לרשום על כל אחת ואחת למה היא מיועדת, כך הוא לא יילך לאיבוד בחדר שלו וישאר מסודר יותר ומרוכז.

 

לוח משימות ולוח זמנים


מאחר וילד עם בעיות קשב לא מצליח לזכור את כל המשימות שיש לו לעשות, על אחת כמה וכמה הוא ומערכת השעות הם שתי המלצות רחוקות, כדאי למקם על הקיר בחדר לוח שעות וסדר יום כדי שהכל יהיה לו מרוכז ובמקרה והוא צריך לבדוק מה הלאה מתוכנן לו באותו יום הוא לא יצטרך לפתוח אין סוף מחברות רק כדי לזכור איפה הוא רשם את סדר היום שלו. שוב, מאחר וכל דבר כזה עלול למשוך את תשומת לבו של הילד, דאגו שהלוח לא יהיה תלוי במרכז החדר אלא בפינה פחות בולטת. ככה, מצד אחד הוא יוכל לזכור מהר מה יש לו לעשות ומנגד, זה לא יסיט את תשומת לבו.

 

וותרו על מצעים בשלל צבעים


בהמשך לסוגיית הצבעים העזים והשפעתם על הילד ההיפראקטיבי, העדיפו שגם המצעים בחדר לא יהיו מלאי צורות וצבעים אלא בקווים נקיים וצבעים עדינים ואחידים.

 

חלונות עבים


אין משהו שיכול לגרום לילד שלכם להסטה גדולה יותר מאשר רעשים מחוץ לחדר. אל תנסו בכלל לבקש ממנו לעשות שיעורים כשבחוץ שומעים את הילדים משחקים כדורגל או ששומעים את המשאיות שפורקות סחורה במרכז הסמוך. נתחיל מזה שמומלץ למקם את חדרו של הילד בצד שאינו קרוב למקומות מסיחי דעת- לא מול הפארק הרועש ולא מול מרכז הקניות אלא דווקא בצד המרוחק יותר. כמו כן דאגו להקטין את הרעשים שמגיעים מבחוץ באמצעות זכוכית עבה ומבודדת שתותקן בחלונו של הילד, כך לא כל צליל קטן שיישמע מבחוץ יסיט את תשומת לבו. גם דלת כניסה עבה לחדר עם מנגנונים חוסמי רעש, תעשה את העבודה ותסייע לו בריכוז.

 

התייעצו אתו


עם כל הכבוד לרעיונות עיצוביים אין כמו לתכנן את החדר יחד עם הילד ולשמוע ממנו מה עלול להפריע לו או למשוך את תשומת לבו. איפה מתאים לו למקם את המחשב כך שלא יפריע לו בלילה ואיפה למקמם את קופסאות האחסון, ספרי הלימוד וכדומה. יחד תגיעו לעיצוב שלא רק יאפשר לו להיות מרוכז יותר אלא יאפשר לו להרגיש הכי בנוח בחדר הפרטי שלו. 

 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש