6,000 שקל קנס וחצי שנת מאסר על תנאי בגלל ג'וינט

מאת: איציק אדרי ● צילום: אילוסטרציה ● 10/12/2020 10:04 ● ערב ערב 2995
זהו ככל הנראה אחד העונשים הקשים ביותר שנגזרו בישראל על אדם בשל שימוש עצמי בסיגריה בודדת של חשיש ● הסיבה להחמרה: עברו של הנאשם
6,000 שקל קנס וחצי שנת מאסר על תנאי בגלל ג'וינט
ביהמ”ש: “הענישה היא לעולם אינדבידואלית”

תושב אילת שנתפס בינואר 2019 עם סיגריה מעורבבת בחשיש, בכניסה לפאב באילת, ישלם מחיר כבד, וזאת למרות מדיניות אי ההפללה בה מתהדרת הפרקליטות והדיבורים הנמשכים על ליגליזציה של סמים קלים. אלו, כך נראה, לא עשו רושם של ממש על השופט שי ברגר מבית המשפט השלום באילת, שמצא לנכון להעניש את האיש בחומרה יתרה, הפעיל התחייבות קודמת של הצעיר בגובה 6,000 שקל וכן האריך את תקופת התנאי שעמדה כנגדו בחצי שנת מאסר נוספת. 
מגזר הדין עולה כי הנאשם בן 24, תושב אילת, הינו בעל עבר פלילי הכולל הרשעות בעבירות סמים ואלימות. המדינה מצדה דרשה כי יופעל כנגדו המאסר על תנאי וכי יישלח למאסר בשל אותו ג'וינט, וזאת משום: "שלא הראה סימנים של חזרה לדרך הישר". סנגורו של הצעיר טען כי הלה לקח אחריות על מעשיו וכי שליחתו למאסר תהיה בלתי מידתית ביחס לעבירה בה הורשע. בגזרו את עונשו של הצעיר, פסק השופט כי "הענישה היא לעולם אינדיבידואלית", השופט ציין כי מדובר בעבירה קלה וכי הסם היה לשימוש עצמי בלבד זאת באשר עבירת התנאי שעמדה כנגד הצעיר אף שקשורה היתה בשימוש בסמים, עמדה על חצי שנת מאסר, ומכאן שהתקבלה הטענה כי הפעלת התנאי תהיה בלתי מידתית ולא צודקת ו"תחרוג לחומרה משיקולי ההלימה". לפיכך, "הסתפק" השופט בהארכת התנאי בן הששה חודשים שעמד נגד הצעיר למשך שנתיים נוספות וכן הפעיל התחייבות קודמת שלו, שלא לעבור עבירת סמים בגובה 6,000 שקל. 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש