עיריית אילת דורשת ממשרד הבריאות לתקן את שיטת הרמזור שמסבה נזק לאילת כ''אי ירוק''

מאת: ● 6/12/2020 14:07 ● ערב ערב 2994
העיר אילת המובילה בארץ במספר הבדיקות המתבצעות בקרב התושבים ושומרת כבר שבועות על אחוז החיוביים הנמוך ביותר בארץ, שומרת על שליטה מלאה במצב התחלואה. מתוך 18,000 בדיקות שבוצעו בשבועיים האחרונים, ישנם באילת 21 מאומתים, כולם מבודדים ולמרות זאת הוגדרה העיר אילת בגבול הצהוב על פי שיטת הרמזור, שלא נותנת ביטוי בפועל למספר הבדיקות העצום. ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי: ''אלפים רבים מתושבי אילת עברו בדיקת קורונה ורק רבע אחוז מהנבדקים נמצאו כמאומתים. אין לזה אח ורע במדינת ישראל. כדי לשמור על אילת ירוקה, אנו מעודדים את התושבים להיבדק, זו השיטה לשלוט ברמת התחלואה ולא על ידי שיטת הרמזור שמעוותת את הנתונים''. בפניה מהיום לשר הבריאות, לשרת התיירות ולשרי קבינט הקורונה, דרש ראש העירייה, לתקן את נוסחת הרמזור כך שתיתן ביטוי למספר הבדיקות המתבצעות וכתוצאה מכך לשיעור החיוביים שנמצאו ודווקא תעודד רשויות לבצע יותר בדיקות.
עיריית אילת דורשת ממשרד הבריאות לתקן את שיטת הרמזור שמסבה נזק לאילת כ''אי ירוק''

כידוע, התנאי הבסיסי להכרזה על ״אזור תיירות מיוחד״ הינו שרמת התחלואה באזור נמוכה באופן משמעותי, כך נקבע בחוק. בהתאם לכך פועלת עיריית אילת עם בדיקות קפדניות בכניסה לעיר, בהם נדרש כל מי שנכנס לאילת, להציג בדיקת קורונה שלילית, הן הנופשים והמבקרים, הן תושבי הערבה והבאים לאילת במסגרת עבודה והן תושבי אילת היוצאים מהעיר וחוזרים.

לצד זאת מעודדת העירייה את תושבי אילת להיבדק ראשית למען בריאותם האישית ושנית למען המשך הרציפות התפקודית של אילת כ״אזור תיירות מיוחד״. במסגרת זו, בוצעו בשבועיים האחרונים מאז הוחל החוק, למעלה מ 25,000 בדיקות. כ 18,000 מהן במתחם ״היבדק וסע״ שמפעיל פיקוד העורף באילת בשיתוף מד״א והעירייה. המתחם פועל 7 ימים בשבוע ותושבי אילת מגיעים להיבדק ללא הפניה וללא עלות. שאר הבדיקות בוצעו בעמדות לדיגום מהיר. בשבועיים הללו נבדקו אלפים רבים מתושבי אילת ואחוז החיוביים מסך הנבדקים שומר משך כל התקופה הזו על ערך נמוך מאוד - 0.2%. על ידי כך פועלת העירייה לקטוע את שרשת ההדבקה כולל חקר אפידמיולוגי מהיר המתבצע על ידי מערך מעובה של 20 חוקרים, שהוכשרו לטובת העניין.  אלי לנקרי – סגן וממלא מקום ראש העירייה ומי שמוביל את המתווה הדגיש ״על אף הגדלת מספר הבדיקות בעיר במאות אחוזים, אילת שומרת על שיעורי תחלואה מאד נמוכים ועל 0.2% שתי עשיריות האחוז מאומתים בלבד מבין כל הבדיקות שזה הכי נמוך בישראל! לעומת ממוצע ארצי שעבר ביממה האחרונה את ה- 3% !!! אני חושב שמשרד הבריאות חייב לעודד את הגדלת כמות הבדיקות ולתת לזה ביטוי בנוסחת הרמזור, זו הדרך הנכונה והיעילה להתמודד עם התפשטות הקורונה״.

 
הודעה זו הוצאה לאחר שהעיר אילת הוכרזה הבוקר כעיר "צהובה" על פי מתווה הרמזור.

על פי נתוני משרד הבריאות, אילת, בה פועלים המלונות במסגרת מתווה "אי תיירותי ירוק" וכן העיר תל אביב, הפכו הבוקר לערים צהובות. כך גם הערים בית שמש, רחובות ואור יהודה שהפכו הבוקר גם כן לערים צהובות. ירושלים הפכה כבר ביום בשישי האחרון לעיר כתומה.

עם זאת יש להדגיש כי אילת מוגדרת מהיום כעיר צהובה למרות שרמת התחלואה בה היא בין הנמוכות בארץ וזאת בשל כך שהנתון שנבדק הוא מקדם ההדבקה R שמראה על זינוק בתחלואה שכאמור נותרה נמוכה.

בשבעת הימים האחרונים אותרו באילת 21 נדבקים חדשים מה שמציב את מספר החולים המאומתים בעיר  על 46 חולים. בסך הכול בוצעו לתושבי אילת 10,259 בדיקות קורונה ושיעור הבדיקות החיוביות עומד על 0.2% בלבד, שהנו שעור נמוך מאוד ביחס לממוצע הארצי העומד על כ-3%. מספר החולים הפעילים בעיר אילת ל-10,000 תושבים גם כן נמוך לעומת יישובים אחרים, והוא עומד על 8 מתוך 10,000.

יש לזכור כי מספר הבדיקות הגבוה מאוד ביחס לאוכלוסייה הוא אחד המשפיעים המרכזיים על מספר הנדבקים וגם זו סיבה בעטיה שינתה העיר אילת את צבעה.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש