מבצע סופגניות

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 26/11/2020 11:12 ● ערב ערב 2993
שנה אחרי שארגנה בגן פרדקין בעיר אחר צהריים פעיל בליווי שורה של אמנים, שכל הכנסותיו עברו לטובת אירגון התומך במשפחות שכולות, הצעירה האלתית יאן אלימלך, תלמידת כתה י'א ב'גולדווטר', לא עוצרת וחתומה עכשיו יחד עם חברתה גאיה אביטן על הפרויקט שהן קוראות לו- "וכולנו אור איתן' ● הצעירה שאיבדה את אביה אמי ז"ל בפיגוע באיזידור כשהייתה רק בת שלוש מבהירה: "מהסיפורים שגדלתי על אבא הבנתי שנתן לאחרים כל מה שהיה ולא היה לו. מאמא שלי קרן אני לומדת תמיד לתת. כשאת גדלה בסביבה כזו של נתינה, את לא יכולה לגדול אחרת"
מבצע סופגניות
"זו לגמרי לא שנה פשוטה ועדיין יש לי אישיו עם לראות אנשים שמחים". אלימלך
תגיות:

מה גורם לצעירה בכתה י'א לחשוב שוב ושוב על פרויקטים קהילתים למען הקהילה בה היא חיה? אם תשאלו את יאן אלימלך זה פשוט בגנים. משהו שהיא ספגה בבית מאז הייתה ילדה קטנה וממשיכה לספוג בבית בכל יום שעובר. בחודש יוני בשנה שעברה היא אירגנה בגן פרדקין יחד עם כמה חברים טובים את הפרויקט 'משפחה מחייכת'- אחר צהריים של פעילות, כיף ואומנים ארציים שהצליחה לגייס לטובת המטרה, כשכל ההכנסות הוקדשו לעמותה שתומכת במשפחות שכולות. לאחרונה, צץ אצלה רעיון חדש, לארגן משלוחים של סופגניות, חנוכיות ונרות לנצרכים, על מנת שהמחווה תעלה חיוך על שפתי מי שקשה לו או אין לו את היכולת להתפנק עם סופגניות. 

 

כאבא נהרג אמא הפכה דמות לחיקוי


כשאני שואלת את יאן מאיפה זה מגיע היא מחייכת. הצעירה שאיבדה את אביה אמי ז"ל בפיגוע באילת במאפיה באיזידור כשהייתה רק בת שלוש, מספרת כי מכל הסיפורים שהיא שומעת לאורך החיים על אבא היא שומעת על איש של נתינה. "הוא היה נותן מכל הלב לכל מי שרק היה צריך, אם היה או לא היה לו", היא אומרת ומבהירה כי אמה קרן (קסוס בהווה) גם מהווה עבורה דמות להערצה, דמות של נתינה ועשייה למען הקהילה. "וכשאת גדלה על ברכי הנתינה, לא יכולתי לצאת אחרת", היא מחייכת. "כשאבא נהרג, אמא הפכה עבורי לאמא ואבא, דמות לחיקוי והערצה וזה מה שיצא".
יאן מספרת שהיוזמה נולדה אצלה ככה פתאום כשהחליטה שהגיע הזמן לעשות עוד משהו למען הקהילה באילת. "חשבנו על החג הקרוב- חנוכה ומה יכול להיות טוב יותר מאשר לפנק משפחות בסופגניות ולהעלות לילדי המשפחות הנצרכות חיוך על הפנים? מאחר ולאחרונה נוצר בינינו במסגרת פעילות בית ספרית קשר עם 'בית רפאל' ששם יש כ- 250 משפחות קבועות שמקבלות סיוע, החלטנו לקדם את הפרויקט העכשווי למען אנשי בית רפאל", היא מסבירה. את הפרויקט שנקרא 'וכולנו אור איתן' היא מוציאה הפעם לפועל יחד עם חברתה גאיה אביטן. "חשבנו על גיוס כמה שיותר סופגניות ממאפיות בעיר, מחנויות או מכל מי שרק יכול לתרום, יחד עם כסף, לטובת רכישת סופגניות נוספת, התרמת חנוכיות מחנויות שיש להן ונרות וארגון אריזות חגיגיות יפות עם ברכה לחג. כשאת המארזים נעביר לחלוקה לבית רפאל", היא מסבירה. נכון להיום דאגו החברות להעלות את היוזמה מעל גבי פוסט בפייסבוק ובאינסטגרם הפרטי שלהן וכבר זכו לתגובות נלהבות ולשורה של בתי עסק שהבטיחו לעזור להן בקידום המטרה, ביניהם: מאפיית דוד,המכולת שלי, שופרסל אקספרס, ממניס, הכל דבש וסופר 10. "הם פנו אלינו דרך הפייסבוק ואנשים נוספים פרטיים פנו באופן אישי והבטיחו לעזור", מעדכנת יאן שמבהירה כי כל מי שרק יצטרף ליוזמה יהיה מבורך. "הרי אין סוף לכמות הסופגניות שהיינו רוצות להשיג. ככל שנשיג יותר, כל מארז יכלול כמות מכובדת יותר של סופגניות ונוכל להרחיב את הנתינה לגורמים נצרכים נוספים", היא מסבירה ומעידה כי כבר אירגנו מעל 500 סופגניות ועוד מעט כסף לרכישה נוספת של סופגניות.


זו שנה לא פשוטה של קורונה, זומים, בגרויות, למה לכן עוד על הראש?
"זו לגמרי לא שנה פשוטה ועדיין יש לי אישיו עם לראות אנשים שמחים. אני וגם גאיה מגיעות מבתים שלא חסר בהם דבר ודווקא בגלל זה, לחשוב על ילדים שלא יכולים בכל יום לקפוץ למאפייה ולקנות לעצמם סופגניה גרם לנו לחשוב על זה שהיינו רוצות לשמח אותם".

מה אמא חושבת על העשייה הזו שלך?
"היא מאוד גאה, דוחפת ותומכת והיא בעצמה תורמת, נו איך לא? גם בפרויקט הזה וגם בפרויקט הקודם".

 

המבצע 'וכולנו אור איתן' יתקיים ימים אחדים לפני חג החנוכה בתאריך ה – 9/12. כל מי שמעוניין לתרום ולהיות חלק מוזמן להתקשר ליוזמות: יאן- 052-4027799, גאיה- 050-6655136

 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש