האונס הקבוצתי באילת מגיע הבוקר לבית המשפט

מאת: ● 24/11/2020 10:29 ● ערב ערב 2992
שלושה חודשים לאחר חשיפת הפרשה שזעזעה את המדינה, תעלה להעיד הנערה מול 11 הנאשמים באונס בבית המשפט המחוזי בבאר שבע ● הנאשמים יצפו בעדות הנערה באולם הסמוך באמצעות מסך ● אף שעורכת הדין של אחד הנאשמים ביקשה לדחות את הדיון לאחר שחלתה בקורונה, ביהמ"ש דחה בקשתה והיא תיעדר מהדיון
האונס הקבוצתי באילת מגיע הבוקר לבית המשפט
איסי רפאילוב הנאשם המרכזי באונס באילת
תגיות:

היום (ג') ייפתח בבית המשפט המחוזי בבאר שבע משפטם של 11 הנאשמים בפרשת האונס הקבוצתי במלון הים האדום באילת. לראשונה יתייצבו 11 הנאשמים בפרשה מול הנערה שעל פי החשד נאנסה על ידם, היא מצדה, תעלה על דוכן העדים ותשחזר את האונס.

המשפט מתחיל שלושה חודשים לאחר האירוע ולאחר שכבר נערכו דיונים מקדימים. הנאשמים רצו בתחילה להיות נוכחים בעת מסירת עדות הנערה באולם בית המשפט ואולם לאור התנגדות הפרקליטות הורה בית המשפט על פשרה לפיה הנערה תעיד באולם אחד והנאשמים יוכלו לצפות בעדותה דרך מסך. באופן זה יחסך מהנערה הצורך לראות את תוקפיה לכאורה בשנית.

לקראת המשפט זימנה הפרקליטות את הנערה לצורך רענון גרסתה והכנתה למתן העדות, רק בשלב זה התגלה כי הנערה נשלחה לבצע השלמת חקירה – דבר הנחשב לחריג בשלב זה של הדיון, שכן החקירה הסתיימה וכתבי האישום הוגשו. עקב צו איסור פרסום על חלק מהפרשה, לא ניתן לפרט מדוע נדרש הליך השלמת החקירה. עורכי דינם של הנערים רמזו כי לצעד זה השפעה על ההליך המשפט, אך בפרקליטות סירבו להתייחס לנושא.  

סוגיה נוספת שעלתה בימים האחרונים היה דבר מחלתה של עורכת הדין שני דרי, שמייצגת חלק מהנאשמים בפרשה, דרי אמרה כי לא תוכל להתייצב היום לדיון עקב חשד שפיתחה תסמינים לקורונה. היא ביקשה דחיה, אך בית המשפט דחה את בקשתה והורה לקיים את הדיון בהיעדרה. עו"ד דריי הגיבה לחדשות N12 ואמרה: "לא יעלה על הדעת שלא אהיה נוכחת בשמיעת עדות המתלוננת הכה שנויה במחלוקת, בטח בכל הנוגע לנאשם אותו אני מייצגת...בתיק כה חמור, אין מקום להחלטות מהסוג הזה".

הנאשם המרכזי, איסי רפאלוב, החליף את עורכי דינו מספר פעמים וכעת הוא מיוצג על ידי עורך הדין ניר יסלוביץ', המוכר מפרשת הנערים בקפריסין. עו"ד נס בן נתן מייצג את שני האחים התאומים בני ה-17 החשודים אף הם באונס. לאחר כניסתו של יסלוביץ' לתיק, הוא דרש מהפרקליטות למסור לידיו את הראייה המרכזית - סרטון בו הנערה מצולמת בזמן האונס. לטענתו יש לבצע הפרדת ערוצים לסרטון ולבודד ממנו את הדו-שיח שהתנהל בחדר. אף שהפרקליטות התנגדה לבקשה, הורה בית המשפט לטשטש ולצנזר את התמונות כך שלבדיקה ישלחו רק הסאונד מהסרטון. כעת נותר לראות האם בידוד ערוצי התקשורת בסרטון יסייע לנאשמים.

כזכור בפרשה הוגשו 11 כתבי אישום כנגד איסי רפאלוב ואליזירי מאירוב, בני 27 מחדרה הוגש כתב אישום בגין אונס ומספר עבירות מין. כנגד שני אחים תאומים בני 17 מאחד היישובים בדרום הוגש גם כן כתב אישום בגין אונס בנסיבות מחמירות. כנגד נאשם אחר, אושר שלמה, בן 19 מהדרום, הוגש כתב אישום בגין מעשים מגונים ואי-מניעת פשע. כנגד ששת הנערים הנוספים, הוגש כתב אישום בגין עבירות מין בסעיפים שונים. כל הנאשמים מכחישים את החשדות החמורים נגדם.  

 

בתמונה העליונה ואליזירי מאירוב הנאשם באונס ובתחתונה אושר שלמה הנאשם במעשים מגונים ואי מניעת פשע 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת