יצחק ג'ורנו מאילת רוצה להיות נשיא המדינה

מאת: ניר אמיתי ● 12/11/2020 14:32 ● ערב ערב 2991
אחרי שסניף הליכוד בעיר הריץ 7 מועמדים לראשות העירייה ואחרי שחבר הסניף באילת ניסה את כוחו בדרך לראשות עיריית חריש (גבי קדוש), עכשיו יש בסניף האילתי מי שמתכוון בעוד כשנה להגיש את מועמדותו לתפקיד נשיא מדינת ישראל ● נעים להכיר- יצחק ג'ורנו, בן 64, חבר סניף הליכוד וחבר בוועד האזרחים עובדי צה''ל בחיל הים, שמאמין שלשכנע 120 חברי כנסת להצביע בו לתפקיד הנשיא זה פשוט יותר מאשר לשכנע את אלפי בתי האב באילת שהוא מתאים לתפקיד ראש העירייה ● וחץ מזה, אם תשאלו אותו, הגיע הזמן שמישהו מתוך העם ייבחר לתפקיד הייצוגי החשוב הזה, ''העם שסוע ומפולג ורק מישהו מתוך העם יוכל לאחות את הקרעים'', הוא מסביר
יצחק ג'ורנו מאילת  רוצה להיות נשיא המדינה
''כמו בכל דבר אחר תמיד יש את אלו שמקנאים ועומדים להתפוצץ''. ג'ורנו
תגיות:

120 חברי הכנסת שאמורים בעוד כשנה ושלושה חודשים לבחור נשיא חדש למדינת ישראל בתום כהונתו של הנשיא ראובן ריבלין, יופתעו מן הסתם לגלות שלצד שמות שכבר מועלים בראש חוצות כמו דוד לוי (השר והח"כ לשעבר וגם אבא של ח"כ אורלי לוי), או אביגדור קהלני (גיבור ישאל ושר לשעבר) כמתאימים לתפקיד הנשיא הבא של מדינת ישראל, הם יפגשו במרוץ לנשיאות השנה גם מישהו פחות מוכר, לפחות עבורם, שיעשה את כל הדרך מאילת במטרה לנסות לשכנע אותם שהוא האדם המתאים לקחת על כתפיו את התפקיד החשוב הזה.

 

אל תרימו גבה


ומי שחשב שיצחק ג'ורנו, דמות מוכרת במחוזות האילתים, עובד אזרח צה"ל בחיל הים מאז שנת 1979, חבר סניף הליכוד העיר המשמש גם בין השאר כחבר בוועד עובדי צה"ל בחיל הים, נשוי ואב לארבעה ילדים, העלה לאחרונה בבדיחות הדעת את כוונתו לרוץ לתפקיד נשיא המדינה, שישכח מזה. אין נחוש מג'ורנו לזכות בתפקיד הנחשק ולהוכיח שלא צריך להיות פיגורה פוליטית כדי להוציא את העם המפולג שיושב בציון לאחדות ואהבת חינם. הרמתם גבה? אל תרימו. אפילו בקרב בני משפחתו מאמינים שאם זה מה שאב המשפחה הכי רוצה להשיג, הוא צריך לכוון למטרה ולעשות הכל על מנת להצליח.
"כל אחד במדינה הזו יכול להגיש את מועמדותו לתפקיד הנשיא", הוא מסביר השבוע, "ואני חושב שאני יכול להתאים. יש 120 חברי כנסת שבוחרים מי יהיה הנשיא הבא ואני לא מוצא סיבה טובה למה לא אצליח לשכנע אותם שאת מה שיכולים אחרים ומוכרים לעשות אני לא אוכל. החלטתי שבמצב הקיים דווקא אדם מפשוטי העם יוכל להציל את מצב העם. ואם חברי הכנסת יחליטו בסופו של דבר לא לבחור בי, אז לא קרה כלום".
את הכוונה שלו להתמודד על תפקיד הנשיאות העלה ג'ורנו בדף הפייסבוק שלו השבוע. "ואני רציני לחלוטין", הוא מבהיר. 

איזה תגובות קיבלת?
"הרוב חיוביות, אבל כמו בכל דבר אחר תמיד יש את אלו שמקנאים ועומדים להתפוצץ, אבל אלו מעטים".
בכך מתכוון ג'ורנו לחברי סניף הליכוד באילת שלא מפרגנים בלשון המעטה למועמדותו, שנשמע אומר למקורביו "אלו שניים שלושה שמפיצים שאני לא מתאים ומי אני בכלל להגיש מועמדות לנשיאות, אבל כל אחד בא יומו. אני עושה עבודה, אני לא משחק". ז'ורנו מספר כי פגש בשבוע שעבר את 

ראש הממשלה בנימין נתניהו שאמר לו לדבריו: "תמשיך אל תתייאש". 

ולמה אתה חושב שדווקא נציג מאילת יביא את השינוי בעם?
"אם נסתכל על אילת, נראה שיש כאן שילוב מנצח. אילת רחוקה ואולי בגלל זה היא יוצרת בועה שבה כולם מסתדרים. אם באילת חיים בבניין אחד ערבים, יהודים, דרוזים, רוסים ואתיופים, אין סיבה שבכל הארץ זה לא יכול לקרות. תסתכל מסביבך תרקאה מה קורה, כולם שונאים את כולם. זה נגד האשכנזים, השני נגד המזרחיים, מי אמר שמה שמצליח באילת לא יכול להצליח בכל הארץ? מי אמר שרק מישהו מהאליטה יוכל לפתור את הפילוג והבעיות בעם? אני אומר שההיפך הוא הנכון ורק מישהו מהעם יכול להביא את הפתרון שלום בעם יתחיל מתוכנו. אנחנו לא יכולים לדבר על שלום עם הסביבה כל עוד אין שלום בתוכנו".

עם כל הכבוד לנשיאות, למה לא לנתב את הכוחות האלו שיש בך ולנסות לרוץ לראשות העיריה?
"בעיר זה יותר שמור לי ואשמור לך, בעיר את צריכה לשכנע כמה אלפים שאתה הבן אדם המתאים לתפקיד. בדרך לנשיאות זה לשכנע רק 120 חברי כנסת וליתר דיוק לא את כולם את הרוב".

אבל הכל שם זה קומבינות פוליטיות בדרך לתפקיד, איך בכל זאת תצליח?
"גם שם כולם מפולגים, אין גיבוש. בסופו של דבר יתברר שיהיה להם קל יותר לבחור באחד כמוני שלא שייך לשום צד. מה שלא יהיה אני חדור מטרה ומתכוון ללכת על זה עד הסוף יהיה מה שיהיה. הרבה שנים שאני חבר סניף הליכוד בעיר, אני חבר בוועד עובדי צה"ל בחיל הים. עשייה ציבורית לא רחוקה ממני ולכן אני באמת מאמין שיש ביכולתי לתרום".

במה אנחנו יכולים לעזור לך בדרך להגשמת היעד?
"כל אחד שמכיר חבר כנסת כזה או אחר יכול כבר להתחיל להשפיע עליו לבחור בי כשיגיע היום. שיידעו, שיכירו שיש את יצחק ג'ורנו מאילת שמתכוון לרוץ לנשיאות. אני דווקא חושב שככל שיהיו יותר מועמדים לתפקיד זה יחזק את הסיכויים שלי בגלל חובר ההחלטיות שלהם".

ומה המשפחה חושבת על ההחלטה הזו שלך?
"המשפחה תומכת ובגדול. הם מעודדים אותי לא לוותר על רצונותיי".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש