זו התכנית שמציעה ערייית אילת לממשלה להוצאתה מהסגר - רק שאיש בירושלים לא מקשיב

מאת: ● 6/10/2020 15:23 ● ערב ערב 2985
דוברת עיריית אילת פרסמה היום הודעה לפיה: "העיר אילת השומרת כבר שבועות על שיעור תחלואה נמוך, ממשיכה להיאבק על הדרישה להחריגה. אילת מפעילה בחודשים האחרונים תכנית מיוחדת "אילת עיר ירוקה", אשר השיגה תוצאות מצוינות! למרות שבשלושת החודשים האחרונים ביקרו בעיר למעלה מ-800 אלף אורחים, העיר שמרה ברוב הזמן על מצבה ה"ירוק" ושיעורי תחלואה נמוכים מאד. נכון להיום, לפי נתוני משרד הבריאות, אילת נמצאת במצב הבריאותי הטוב בישראל (בין כל הערים) ומוגדרת כ- "עיר ירוקה" על פי הרמזור".
זו התכנית שמציעה ערייית אילת לממשלה להוצאתה מהסגר - רק שאיש בירושלים לא מקשיב

 

 

 

עוד עולה מהודעת הדבורת כי

מספר החולים המאומתים ל-10,000 איש עומד על 6 – המספר הנמוך ביותר בארץ

מספר החולים הפעילים ל-10,000 איש עומד על  16 איש – המספר הנמוך ביותר בארץ

אחוז החיוביים לקורונה באילת עומד על 4.96% בלבד

במסגרת תכנית "אילת עיר ירוקה", מפעילה העירייה מוקד קורונה ייעודי לשליטה ובקרה, לצד הפעלת סיירת עירונית מיוחדת "נאמני העיר הירוקה" להסברה ולפיקוח ותגברה את כוחות האכיפה בעיר. היום מציגה הנהלת העיר תכנית ייחודית בשיתוף משרד הבריאות, שתאפשר יציאה מהסגר בטווח הקרוב .להלן מתווה "מגן אילת", כפי שגובש על ידי סגן וממלא מקום ראש העירייה – אלי לנקרי בשיתוף עם מנהלים במכלול של משרד הבריאות, שיאפשר פעילות שוטפת של העיר אילת כיעד תיירות ונופש כבר בטווח הקרוב:

 1. העיר תנהג כ"אי ירוק" סגור והכניסה אליה תתאפשר אך ורק דרך כביש 90 או כניסה דרך נמל התעופה "רמון".
 2. האורחים המבקשים לנפוש ולהתארח בעיר, יחויבו להציג אישור על בדיקת קורונה שלילית שבוצעה לא יותר מאשר 48 שעות לפני ההגעה לעיר. אורחי העיר אילת אשר הזמינו נופש באחד מבתי המלון בעיר או מקומות האירוח האחרים בעיר, יידרשו להציג בנקודות הבדיקה השונות אישור הזמנה ממקום האירוח על מנת לבצע את הבדיקה\

 

אופני הבדיקה על פי סדר העדיפות:

 1. האורחים ידרשו להציג בדיקתPCR  (רגילה או באיגום מטושים ל"קפסולות") שתעשה עד 48 שעות לפני ההגעה לאילת.
 2. לטובת האורחים יעמדו  תחנות לבדיקת PCR במקומות שונים ברחבי ישראל. (הפריסה תפורסם בהמשך)
 3. בנוסף יוצבו 4 תחנות בדרך לאילת לבדיקת קורונה מהירה באמצעות מכשירי "סופיה". זוהי למעשה הזדמנות אחרונה (בדומה להנפקת דרכון בנתב"ג) שתהיה כרוכה במנגנון עלויות משמעותי יותר לנבדקים. הבדיקות הללו תעשנה במשורה ובמקרים חריגים.

 

 1. אורח שעבר בדיקה ונמצא שלילי לקורונה יקבל אישור בכתב וכן ברקוד אשר ישמש אותו במחסום הכניסה לאילת. אורח שעבר בדיקה ונמצא חיובי לקורונה, ייכנס מיד לבידוד בהתאם לכללי משרד הבריאות ויהיה פטור מתשלום על החופשה שהזמין.
  1. תיירים ישראלים אשר חלו בקורונה והחלימו יוכלו להציג אישור מרופא או ממשרד הבריאות על כך, ויוכלו להיכנס לעיר ללא צורך בבדיקות.
  2. במחסום הכניסה לעיר האורח יציג  את האישור אשר יעבור סריקה באמצעות סורק ברקוד לאשר את הבדיקה השלילית.
  3. תוצאות הבדיקות יועברו ישירות למערכת משרד הבריאות וכן ללוח הבקרה הממוחשב של העירייה במשל"ט הקורונה העירוני.

 

 1. מוצע כי באופן דומה ייפתח נמל התעופה "רמון" לטיסות Low-Cost ישירות מחו"ל בעונת החורף. אילת תשווק לחו"ל כאי ירוק מבודד ונקי מקורונה:

 

 1. התיירים מחו"ל המבקשים לנפוש באילת יידרשו להציג בטרמינל היציאה בארץ המוצא בדיקת קורונה שלילית קבילה בישראל, שנעשתה עד 48 שעות לפני ההמראה.
 2. עם הנחיתה בנמל התעופה "רמון" יעברו התיירים בדיקת קורונה נוספת מהירה באמצעות מכשירי "סופיה".
 3. תייר שלא יידע להציג תוצאות בדיקת קורונה שלילית מתאימה על פי דרישה בנמל התעופה רמון, יוחזר לארץ המוצא. תייר שתוצאת הבדיקה שלו תצא 'חיובי', יוכנס לבידוד במתקן מתאים.

 

 1. בנוסף לכל אלו ולפעולות הננקטות בעיר בתכנית "העיר הירוקה", אילת תבצע בדיקות סקר שבועיות קבועות לכלל עובדי ענף התיירות הבאים במגע עם התיירים. הסקר ייעשה באמצעות טכניקת איגום מטושים (או איגום מבחנות) המאושרת על ידי משרד הבריאות.
 2. בתי המלון בעיר ימשיכו לפעול בהתאם לכללי התוו הסגול המחמיר (תפוסה של 35% בחדרי האוכל, הגבלת התקהלויות, 7 מ"ר בבריכה וכיוב').
 3. בזמן ביצוע ההזמנה, יעדכן מוקד ההזמנות של המלון או מקום האירוח את האורח אודות תחנות הבדיקה והנוהל לבדיקה.
 4. המתווה המוצע מייצר קו הגנה נוסף וחשוב מאד על העיר אשר בכוחו להביא להורדת שיעורי התחלואה ולהפחית את סכנת ההידבקות בעיר באופן משמעותי ביותר. מדובר בסיכון מחושב שהתועלת שבו עולה משמעותית על הנזק בלעדיו.
 5. בנוסף, מדובר בפרויקט שיוכל להפוך למודל בינלאומי והצלחה שלו יכולה להביא בשורה גדולה להתמודדות עם הקורונה לערים עם מאפיינים דומים לאלו של אילת.
 6. מוצע כי התכנית תוגדר כפיילוט למשך חודש ימים ומדדי ההצלחה ייקבעו מראש, לאחריהן יוחלט על ההמשך וכן על אופן ההתנהלות והמגבלות שתקבענה בתוך העיר בהתאם להצלחת הפיילוט.

 

מאיר יצחק הלוי ראש העירייה ואלי לנקרי סגנו וממלא מקומו הסבירו, כי המתווה האמור מייצר קו הגנה נוסף וחשוב מאד על אילת, אשר בכוחו להביא להורדת שיעורי התחלואה ולהפחית את סכנת ההידבקות בעיר באופן משמעותי ביותר. "מדובר בסיכון מחושב שהתועלת שבו עולה משמעותית על הנזק בלעדיו" אמרו השניים. "מצב התחלואה באילת הטוב ביותר בישראל ולצערי מדינת ישראל בוחרת לדבר על פתיחת נתב"ג בעוד שאילת סגורה ומסוגרת ונמצאת על סף תהום. לא נהסס להשתמש בכלים משפטיים כדי לקבל מענה למצוקת העיר", הוסיף ראש העירייה.

 

כאמור, מתווה "מגן אילת" גובש בשיתוף מכלול משרד הבריאות וממתין לאישור הממשלה. באם לא תאושר פתיחת העיר לתיירות בהתאם למתווה, דורש ראש העירייה לפתוח את העיר ולאפשר קיום כלכלה מקומית העומדת על כ - 30%. כך יתאפשר למאות עסקים שאינם קשורים לענף התיירות, לשוב ולפעול בהתאם להחלטתם ולהזרים מעט חמצן לכלכלה המקומית.


רוצים להישאר מעודכנים 24/7 בכל מה שמעניין באילת? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ שלנו לחצו כאן

  חדשות אילת והערבה - יום יום באילת  

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש