ראש העירייה בפניה דחופה לשרי הממשלה: ''ירושלים דוממת ואילת מדממת''

מאת: ● 21/9/2020 18:45 ● ערב ערב 2984
על רקע הסגר בחגי תשרי ולאחר שהציג ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי מתווה שיאפשר את פתיחת העיר בחג הסוכות, שיגר היום (ב') ראש העירייה, מכתב לשרי הממשלה בדרישה לכנס את פורום השרים לנושאי אילת לדיון חירום על משבר הקורונה המאיים לחסל כלכלית את העיר אילת. עוד כחלק מהמאמץ העירוני להתמודדות עם נגיף הקורונה ועל מנת לקטוע את שרשרת ההדבקה ולשמור על האיתנות הבריאותית באילת, נפתח בשיתוף פיקוד העורף ומד"א, מתחם דרייב אין לבדיקות קורונה.
ראש העירייה בפניה דחופה לשרי הממשלה: ''ירושלים דוממת ואילת מדממת''
מתחם קורונה

"הסגר הנוכחי יגרום לצערי הגדול לפגיעה קשה במיוחד שהנזקים ממנה בחלקים גדולים יהיו בלתי הפיכים" כתב ראש העירייה בפניה לשרי האוצר, הפנים, הבריאות, התיירות, הכלכלה, העבודה והרווחה ולמנכ"ל משרד ראש הממשלה והוסיף: "מתוך דאגה זו, שיגרתי כבר בתאריך 19.7.20 מכתב דחוף לשרי האוצר, הפנים והבריאות ובו הצגתי את אשר יתרחש באילת אם ונדרש לסגר נוסף ולכן ביקשתי לקיים דיון דחוף בנושא. לצערי הסגר הגיע וירושלים דוממת ואילת מדממת". עוד במכתב הבהיר ראש העירייה, כי היה והסגר באילת יימשך עד לאחר חופשת הסוכות ואולי אף מעבר לכך, תגיע העיר אילת למצב בו כ- 80%-75% מתושביה העובדים נמצאים ללא תעסוקה. דבר שיצריך טיפול בתושבים שמצבם הכלכלי ובריאותם הנפשית במצב רע במיוחד. "נמצא עצמנו בהגירה שלילית ומדינת ישראל תימצא במצב שהיא נדרשת לשלם לאילת מידי חודש מעל ל- 600 מיליון ₪" כתב ראש העירייה ודרש כאמור מהשרים את התערבותם הדחופה לתיאום ישיבת חירום לדיון באתגרי אילת על רקע משבר הקורונה המאיים לחסל כלכלית את העיר אילת.
עוד כחלק מההתמודדות עם נגיף הקורונה, נפתח במאמץ משותף של העירייה, פיקוד העורף ומד"א, מתחם דרייב אין לבדיקות קורונה בקרב התושבים. המתחם עצמו כולל שלושה מסלולים שיסייעו בביצוע מהיר ויעיל של הבדיקות דרך הרכבים. ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי שביקר במתחם שמע ממפקד נפת אילת של פיקוד העורף – אל"מ שמוליק יחזקאל ומנהל מד"א אילת – גבי בריבו על ההיערכות וקרא לתושבים להגיע ולהיבדק. המתחם יפעל החל מהיום (ב׳ 17.9) ועד ליום חמישי (21.9) כולל, ברחבת החניה של בית ספר התיכון ע״ש ״רבין״. הבדיקות יתקיימו מידי יום בין השעות 16:00-22:00. אין צורך בהפניה מרופא. חובה להצטייד בתעודת זהות.

 

 

ראש העירייה מפקד נפת אילת ומנהל מדא אילת 


חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש