תחנת אוטובוס חכמה וממוזגת שניה

מאת: דוברות עיריית אילת ● צילום: דוברות עיריית אילת ● 21/8/2020 03:31 ● ערב ערב 2980
בימים חמים אלה בהם פוקדים את העיר אילת המוני בית ישראל, הציבה העירייה תחנת אוטובוס ממוזגת שניה לרווחת תושבי העיר ואורחיה. התחנה הראשונה באילת, בארץ ובעולם, הוצבה בתחילת הקיץ באזור התיירות והשנייה הוצבה כאמור השבוע ברחובה המרכזי של העיר – שדרות התמרים. מדובר בתחנות סגורות וממוזגות בעלות דלתות אוטומטיות, הכוללות גם שילוט אינטראקטיבי ומסך מגע המאפשר לנוסעים לקבל מידע בזמן אמת על לוחות הזמנים של הקווים הפועלים בתחנה, מסלולי האוטובוסים, מידע תיירותי ועוד.
תחנת אוטובוס חכמה וממוזגת שניה

לצד הצבת עשרות עמדות Next Bus דיגיטליות בתחנות ההמתנה לאוטובוס, המעדכנות על זמן הגעת האוטובוסים, יזם משרד התחבורה פיילוט מיוחד בעיר אילת בשיתוף עיריית אילת וחברת אגד, במסגרתו יופעלו כאמור תחנות אוטובוס ממוזגות וחכמות. עלות כל תחנה - 180 אלף ₪, במימון משרד התחבורה. התחנה הממוזגת נותנת מענה קריר ונעים במזג האוויר החם של העיר אילת. התחנה הראשונה הוצבה כאמור במיקום אסטרטגי בעיר, בכיכר מרכז התיירות מול קניון "מול הים" לכיוון דרום ומשמשת את הנוסעים לרצועת החוף הדרומית של אילת הכוללת בתי מלון, אטרקציות מובילות כמו הדולפין ריף, המצפה התת ימי ושמורת האלמוגים וכן אתרי צלילה מהיפים בעולם. התחנה השנייה הוצבה כאמור בשדרות התמרים - רחובה המרכזי של העיר שבקרוב יתחבר עם אזור התיירות על ידי פתיחת שני צירי תנועה דרך שדה התעופה הישן של אילת.

מדובר כאמור בתחנה סגורה ממוזגת במידות 2.5 על 5.20 מטרים עם דלתות הזזה אוטומטיות מזכוכית הכוללת גם שילוט אינטראקטיבי ומסך מגע. בתחנה יוצג מידע אלקטרוני על התחבורה הציבורית בעיר ועל הקווים שעוברים בתחנה וכן מידע של תאגיד התיירות העירוני ועמדה להטענת כרטיסי "רב קו". התחנה נגישה לבעלי מוגבלויות. המזגן בתחנה יפעל במהלך רוב שעות היום, למעט שעות מסוימות בלילה, בהן התחנה תהיה סגורה. התחנה מרושתת במצלמות המשדרות ישירות למוקד העירוני שמאויש 24 שעות ביממה כחלק ממערך המצלמות העירוני. בנוסף, תותקן בתחנה מערכת של נורות אולטרה סגול לחיטוי התחנה מזיהומים ומחיידקים שתשמור על ההיגיינה המיטבית כמתבקש בתקופה זו בצל הקורונה וכן יוצב שילוט ויודבקו מדבקות, שיסמנו את המרחק החברתי הנדרש בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

לדברי אלי לנקרי, סגן וממלא מקום ראש עיריית אילת, שקידם  את המהלך כחלק מתכנית עיר חכמה אותה הוא מוביל ביחד עם ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, "מדובר בשיפור משמעותי בתנאים של הנוסעים בתחבורה הציבורית באילת - כעיר חמה וחכמה. ככל שהפיילוט יצליח אנו נמשיך ונציב עשרות תחנות כאלו ברחבי הערי למען התושבים ולמען מיליוני הנופשים הפוקדים את אילת מידי שנה״. 

 

התחנה יוצרה ע"י חברת "רוט תעשיות" המובילה בארץ לתכנון, ייצור ואספקת סככות המתנה מדגמים שונים לרווחת משתמשי התחבורה הציבורית. החברה משמשת כזכיינית של משרד התחבורה, קרן השיפורים של אגד ונתיבי ישראל לאספקת סככות המתנה בכל רחבי הארץ.


  חדשות אילת והערבה - יום יום באילת  

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש