מהיום תושבי אילת גולשים במהירות של עד 1,000 מגה

מאת: דוברות עיריית אילת ● צילום: דוברות עיריית אילת ● 25/6/2020 00:20 ● ערב ערב 2972
באירוע חגיגי שהתקיים בעיר במעמד שר התקשורת יועז הנדל וראש עיריית אילת מאיר יצחק הלוי, חיבר מנכ"ל פרטנר איציק בנבנישתי את אילת לתשתית הסיבים הארצית של פרטנר
מהיום תושבי אילת גולשים במהירות של עד 1,000 מגה
צילום: יהודה בן יתח

קבוצת פרטנר חיברה הבוקר באופן רשמי את העיר אילת לתשתית הסיבים הארצית 'פרטנר פייבר', והחל מהיום אלפים מתושבי העיר יכולים להתחבר לגלישה במהירות של עד 1,000 מגה.

 

באירוע חגיגי שהתקיים במלון רויאל ביץ' אילת, הציג מנכ"ל פרטנר איציק בנבנישתי את מפת הפריסה של תשתית הסיבים האופטיים העצמאית של פרטנר, שמגיעה כבר לעשרות ערים ברחבי הארץ ולשליש ממשקי הבית שמחוברים לאינטרנט בישראל.

 

האירוע התקיים במעמד שר התקשורת יועז הנדל וראש עיריית אילת מאיר יצחק הלוי.

 

שר התקשורת יועז הנדל מסר: "אילת היא לא עוד עיר במדינת ישראל. היא גם לא רק נווה המדבר האולטימטיבי שלנו. אילת היא עיר גבול, עיר שהיא הנקודה הדרומית ביותר על המפה שלנו. שורה כזאת צריכה להעביר צמרמורת בכל ציוני אמיתי. ממש כמו הנפת דגל הדיו כאן באום רשרש לפני 71 שנה, הסיפור שמאחורי הנפת הדגל הוא סיפור של תקשורת.
והנה היום הפעלת רשת הסיבים פה בעיר אילת היא אבן דרך משמעותית במפעל הציוני. יש כאן בשורה של העמקת האחיזה שלנו בארץ ישראל. חיזוק משמעותי לעסקים הפרטיים, למסחר, לתעשייה, למלונאות ולתיירות. תשתיות תקשורת מפותחות הן מפתח לעידוד אזרחי ישראל להתיישב בגבולות הארץ.

אחרי שנים של הזנחת הפריפריה, המתווה הארצי לפרישת הסיבים האופטיים לצד מהפכת הדור ה5, לא יותירו אף ישוב מאחור. מדובר בהחלטה אסטרטגית לדחוף באופן אקטיבי את השוק לקפיצת מדרגה טכנולוגית המתרחשת פעם בעשרות שנים ולהאיץ את פרישת רשתות סיבים בכל מדינת ישראל. תוך שנים ספורות המדינה כולה תהיה מרושתת בסיבים, מדן ועד אילת, תוך שמירה על תחרות."

 

ראש עיריית אילת מאיר יצחק הלוי ברך את שר התקשורת יועז הנדל ואת חברת פרטנר: ״כעיר המקדמת מרכז חדשנות כעיר חכמה, אנו מברכים על הבחירה בעיר אילת כעיר מודל. אין ספק שהעיר אילת משום ריחוקה ובידודה, צריכה תקשורת איכותית להשבחת איכות החיים החל מחינוך, עבור דרך תחום הרפואה ועד לגיוון מקורות התעסוקה בעיר. החיים בצל הקורונה הדגישו את החשיבות של תקשורת איכותית בלמידה ועבודה מרחוק. נעשה הכל, כך שכל בית וכל מוסד חינוכי, רפואי, אקדמי ועסקי, ייהנו מהתשתית האיכותית שתסייע לנו להיות עיר עצמאית״.

 

איציק בנבנישתי, מנכ"ל פרטנר מסר: "זאת גאווה עבורנו בפרטנר להיות הראשונים שמחברים את תושבי העיר אילת לסיבים – מנוע צמיחה ראשון במעלה וזאת בזכות תשתית שמצמצמת פערים, מנטרלת מרחקים, וממקסמת ביצועים. ימי הקורונה הוכיחו עד כמה מדובר במשאב בעל חשיבות לאומית ראשונה במעלה." בנבנישתי הוסיף: "אני מבקש להודות לאנשי משרד התקשורת בראשות השר יועז הנדל, לאנשי העיר אילת בהובלת ראש העיר מאיר יצחק הלוי, ולצוות פרטנר שמוביל את העשייה הזאת, יחד עם אנשי השטח שעובדים גם ברגעים אלה בפריסה בכל רחבי הארץ. היום אנחנו עושים צעד משמעותי נוסף, במסע לחיבור אזרחי ישראל לתשתית שתיקח אותנו לקבוצת המדינות המובילות במהירות הגלישה באינטרנט. 

 

פרויקט חיבור העיר אילת לתשתית הסיבים של פרטנר, עבור תושבי העיר, עסקים, מוסדות חינוך ומוסדות מוניציפליים, התאפשר בזכות עבודה משותפת של חברת פרטנר, עיריית אילת ומשרד התקשורת, אשר פעלו יחד בחודשים האחרונים על מנת לקדם פרויקט תשתיות תקשורת משמעותי לעיר אילת.

 

בשבועות האחרונים חוברו מבנים של העירייה ומוסדות ציבור, והחל מהשבוע החיבור לתשתית הסיבים ולגלישה במהירות של עד 1,000 מגה זמין גם למשקי בית בשכונות ברחבי העיר, וכן לעסקים במרכזי המסחר ובאזור המלונות. במהלך השבועות הקרובים פרטנר תמשיך ותרחיב את הפריסה ברחבי העיר אילת, במקביל להרחבת הפריסה גם באזורים נוספים ברחבי הארץ.

 

תשתיות תקשורת מתקדמות הן בסיס לצמיחה כלכלית, והאצת הפריסה של הסיבים האופטיים של פרטנר באילת היא חלק מהחזרה לצמיחה בעיר. תשתיות סיבים אופטיים מאפשרות לגולש הביתי ליהנות מגלישה של עד 1,000 מגה, וברמת העיר, התשתיות תומכות בהטמעה של יישומי 'עיר חכמה', לניהול בטוח, מתקדם וכלכלי יותר של העיר לרווחת התושבים והמבקרים.

 

תשתית הסיבים של פרטנר מגיעה כבר ליותר מ-625 אלף משקי בית, שהם יותר מ-30% מהבתים שמחוברים לאינטרנט בישראל, בעשרות ערים בכל רחבי הארץ, בהן עפולה, קריית ביאליק, חיפה, נתניה, הוד השרון, כפר סבא, רעננה, אשדוד, אשקלון, יבנה, ראש העין, קריית גת, מודיעין, ירושלים, תל אביב, באר שבע, ראשון לציון, נס ציונה, ועוד, ומהיום גם אילת.


  חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש