הממשלה מסייעת לאילת

מאת: דוברות עיריית אילת ● צילום: דוברות עיריית אילת ● 21/6/2020 10:53 ● ערב ערב 2971
הצעת הממשלה לסיוע לעיר אילת בצל משבר הקורונה עברה היום (א') פה אחד, בישיבת הממשלה. בהתאם להחלטה, תקצה הממשלה למעלה מ-50 מיליון ₪ לתוכנית סיוע מיידית לאילת ולחבל אילות. "אנחנו מקצים תקציבים גדולים כדי לסייע לעסקים הקטנים בעיר ולתושבי אילת. אנחנו נפעל לקדם ולחזק את התיירות באזור כדי שהעיר תוכל לפעול בבטחה ולמשוך מבקרים רבים גם בצל הקורונה. זה קורה - תיירות הפנים מחליפה בהדרגה, לא בצורה מלאה, אבל מחליפה חלקית את תיירות החוץ שנפגעה. אנחנו נמשיך לפעול למען תושבי אילת ליישום מלא של ההחלטות שהבאנו למען פיתוח העיר והסביבה" אמר ראש הממשלה – בנימין נתניהו. ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי ברך על ההחלטה וציין: "זוהי פעימה נוספת במסגרת החלטת הממשלה מיום 4.8.19, שתוצאותיה יסייעו לנו לקדם נושאים הנמצאים על סדר יומנו".
הממשלה מסייעת לאילת

ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי שפנה מספר פעמים בחודשים האחרונים לראש הממשלה ולשרי הממשלה, תוך שהוא מפרט בפניהם את המכה האנושה שספגה העיר אילת ואת ההשלכות של משבר הקורונה על העיר הן בהיבט התיירותי והן בהיבט החברתי, הודה כאמור לממשלה ולראש הממשלה על ההחלטה להקצות למעלה מ – 50 מיליון ₪ כסיוע מיידי לעיר אילת. "זוהי פעימה נוספת במסגרת החלטת הממשלה מיום 4.8.19, שתוצאותיה יסייעו לנו לקדם מספר נושאים הנמצאים על סדר יומנו", אמר ראש העירייה. כזכור בעקבות סגירת שדה דב ב 1.7.19 החליטה ממשלת ישראל בישיבתה באילת ביום 4.8.19, כי העיר תקבל פיצוי בסך 530 מיליון ₪. בנוסף, עם כינון הממשלה הבאה (הנוכחית), תקבל העיר פיצוי נוסף ומשלים בסך 220 מיליון ₪. עוד הוחלט על הקמת צוות שרים לנושאי אילת בראשות ראש הממשלה, והקמת פורום מנכ"לים בראשות מנכ"ל משרד רוה"מ. ההחלטה על הפיצוי בוצעה עד כה בחלקה הקטן מאוד והסיוע האמור יהווה פעימה נוספת. 

 

ראש העירייה ציין, כי כספים אלו יוקצו כמענים ראשונים לטיפול ברווחת התושבים, תעסוקה, תיירות, מונציפלי, וקידום תכנית "עיר ירוקה" שתאפשר לעיר אילת להמשיך ולארח את המוני ישראל גם בצל הקורונה תוך שמירה על שלום ובריאות התושבים והנופשים כאחד. עוד ציין ראש העירייה, כי לצד ההחלטה האמורה הוא מקווה שבזמן הקרוב מאוד, יזמן ראש הממשלה את פורום השרים לענייני אילת, בראשו הוא עומד. "בכוונתנו להציג בפני הפורום את מכלול האתגרים ולצדם את המענים הנדרשים לנו כדי להוביל את העיר אילת למחוזות שהיא כל כך ראויה להם". אמר ראש העירייה.


  חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש