טבעי להיות בריא שלשולים

מאת: רותם ג'קסון ● 19/6/2020 20:15 ● ערב ערב 2971
שלשולים הם תופעה די מוכרת בכל עונות השנה ובייחוד בקיץ ● בין אם מקלקולי קיבה או מוירוסים משלשלים שעלולים להופיע עם חום וכאבי בטן ● שלשול יכול להיות גם בעיה נפוצה בקרב תינוקות מנביטי שיניים או אצל ילדים עם הרגלי אכילה לקויה (כגון הפרזה בממתקים, פירות בוסר או גלידה)
טבעי להיות בריא  שלשולים

שלשולים הם תופעה די מוכרת בכל עונות השנה ובייחוד בקיץ. בין אם מקלקולי קיבה או מוירוסים משלשלים שעלולים להופיע עם חום וכאבי בטן. שלשול יכול להיות גם בעיה נפוצה בקרב תינוקות מנביטי שיניים או אצל ילדים עם הרגלי אכילה לקויה (כגון הפרזה בממתקים, פירות בוסר או גלידה). כמו כן, שימוש תכוף באנטיביוטיקה עשוי אף הוא לגרום לשלשול. אולם בכל מצב של שלשול הגוף צריך להוציא את הגורם "המרעיל" שלו מתוך המערכת והשלשול הוא רק האמצעי שיש בידו כדי להשלים את התהליך. למען האמת אין פעולה יותר אנטי טבעית מאשר כזו הנוגדת את התגובה הטבעית של הגוף בעזרת תרופות נגש שלשול. לכן ההמלצה הראשונית, היא לאפשר לגוף להתנקות, לשתות הרבה מים (בכמויות קטנות) ולא להכביד עם מאכלים קשים לעיכול. בתנאי שמדובר כמובן בשלשול אקוטי כתוצאה מאחת הסיבות המפורטות להלן ולא במצבים של דלקות מעיים כרוניות או תוצאה של רגישות לחלב/גלוטן ניתן להיעזר ביעילות רבה בתרופות הומיאופתיות, לקצר את זמן ה"מחלה" ולהקל על הגוף.

טיפול תומך לשלשול אקוטי
תזונה:
● לשתות רק נוזלים על בסיס מים עם קצת סוכר או לסירוגין מיץ תפוחים לא מאוד מתוק או תה עם נענע וקצת סוכר) כל פעם בכמויות קטנות. 
לא לגעת במוצרי חלב
אם אחרי כמה שעות המצב מתאזן אפשר לאכול משהו קל עם מלח. 
תזונת "ב.א.ט.ת"(בננה, אורז לבן, טוסט, תפוח מגורר) היא התוספת האפקטיבית ביותר לזמן שלשול.
● מלח ים אטלנטי – מספק את המלחים האבודים. 
● שלגון קרח(פופ אייס)כדי לשמור על רמת סוכרים ונוזלים(יעיל במיוחד עם ילדים) חשוב לא להפריס בסוכרים שיכולים להשפיע לרעה על השלשול
● מי אורז לשתייה ולהמליח עם מלח ים אטלנטי. 
● חיידקים פרוביוטיים - להחזיר למערכת העיכול את החיידקים הידידותיים. חשוב לדעת שיש סוגים שונים של חיידקים פרוביוטיים המתאימים למיני בעיות ומחלות כמו לאחר נטילת אנטיביוטיקה, דלקות גרון, דלקות במערכת הנשימה, דלקות ופטריות במערכת הנשית, הפרעות במערכת העיכול, אפטות בפה וכן הלאה. 
צמחי מרפא: 
● חרובים - לבשל חתיכות חרובים לסנן ולשתות או בממרח. 
● סרפד - חליטה של עלי סרפד לשתייה
תרופות הומאופתיות:
●Arsenicum  מתאים בעיקר להרעלות קיבה- "שלשול מטיילים". חולשה ותשישות פתאומית, צמרמורות, חרדות, חוסר מנוחה, יכול להופיע בליווי הקאות. השלשול שורף-חריף. יש צמא אבל ללגימות קטנות. הרעה בלילה 12-2, ממקומות קרים ולאחר משקאות קרים ואוכל קר. הטבה מחום ומרטיות חמות על הבטן.
●Carb-v  אחרי אכילת אוכל מקולקל במיוחד בשר/ביצים. הרעלה חזקה, שלשול מסיבי עם הרבה גזים, חיוורון עד כדי התעלפות, צורך באוויר(שינפנפו מעליו). הרעה אחרי משקאות קרים ואוכל קר כגון גלידה.
●Baptisia  שפעת של המעיים. שלשול/הקאה עם חום, עייפות ושינה מרובה. שלשול מסריח במיוחד
●Chamomilla  שלשול ירוק עקב נביטת שיניים אצל תינוקות. מלווה בעצבנות, כאבים ועוויתות במעיים, הצואה בעלת ריח של ביצים רקובות.


  חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש