במשטרה מזהירים: מי שלא ישמע להוראות משרד הבריאות יטופל ענישתית

מאת: דוברות המשטרה ● צילום: דוברות המשטרה ● 16/3/2020 22:08 ● ערב ערב 2958
מ"מ המפכ"ל החליט על הקמת מפקדה משימתית מיוחדת, משולבת בשוטרים ולוחמי מג"ב, שיפעלו לאכיפת צו הבריאות ככל שידרש, ואמר היום לשוטריה במהלך ההכנות: ״זוהי שעת חירום לאומית ועלינו מוטלת האחריות להיות בחזית ולסייע בהגנה על שלומם, ביטחונם ובריאותם של אזרחי ישראל״.*
במשטרה מזהירים: מי שלא ישמע להוראות משרד הבריאות יטופל ענישתית

בצל המשך התפשטות נגיף הקורונה, פועלת משטרת ישראל בהתאם להנחיות משרד הבריאות וצו בריאות העם ונערכת להתמודדות עם כלל התרחישים.
בהתאם, החליט מ"מ מפכ"ל המשטרה על המוכנות להפעלה מידית של מפקדה משימתית בעת הצורך להרחבת מאמצי האכיפה או בעת החמרה. הפעלת המפקדה תתבצע בהתאם להערכות המצב המתקיימות באופן שוטף בתוך משטרת ישראל ובשיתוף עם משרדי הממשלה השונים.בתוך כך, לפני זמן קצר ביקר מ"מ המפכ"ל באגף התמיכה הלוגיסטית בכדי לעמוד מקרוב על הצטיידות המשטרה ומוכנותה לתרחישים השונים, ובהמשך באימון מפקדה ראשון מסוגו של שוטרי משטרת ישראל ומשמר הגבול, המכין את השוטרים לפעילות מבצעית בתנאים מורכבים. בין התרחישים שתרגלו השוטרים במסגרת אימון המפקדה: הפרת בידוד או הסגר של חשוד נשא קורונה, פינוי רפואי לבית חולים, סיוע לאזרחים במצוקה ע"י חלוקת מזון ותרופות, טיפול בעצורים/מעוכבים נשאי הנגיף, ניסיונות פגיעה בשוטרים, טיפול באירועי ביזה ועוד.


*מ"מ מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן אמר לשוטרי המפקדה*: ״עלינו להיות ערוכים לכל תרחיש ולכל אתגר שיזמן לנו המאבק בנגיף הקורונה. זכרו תמיד כי זוהי שעת חירום לאומית ועלינו מוטלת האחריות להיות בחזית ולסייע בהגנה על שלומם, ביטחונם ובריאותם של אזרחי ישראל. זוהי משימה שאיננו מורגלים בה בשגרה, מול אויב בלתי נראה וחוסר ודאות. לצד זאת אני סמוך ובטוח שכל אחד מכם עבר את ההכנה הנדרשת ומבין את גודל השעה והאחריות המוטלת על כתפיו במאמץ הלאומי המורכב לבלימת התפשטות הנגיף בישראל״.כאמור מוקדם יותר היום, ביקר מ"מ המפכ"ל באגף התמיכה הלוגיסטית של המשטרה ובחן מקרוב את היערכות המשטרה לפעילות הצפויה, בהיבטי הצטיידות, מיגון מבצעי, מלאי מחסני החירום, כמויות ומלאים של ערכות, חליפות מיגון וציוד מבצעי הכרחי להמשך הרציפות התפקודית של המשטרה.


חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש