על רקע מגפת הקורונה נדחים כל האירועים העירוניים

מאת: ● 12/3/2020 11:59 ● ערב ערב 2957
דוברת עיריית אילת מודיעה: כחלק מהמאמץ הלאומי למניעת התפשטות נגיף הקורונה, שהוגדר כמגפה עולמית ולטובת שמירה על בריאות תושבי אילת ואורחיה, הוחלט בהערכת מצב שקיים הבוקר (ה׳) ראש העירייה - מאיר יצחק הלוי, כי יידחו כל האירועים העירוניים הצפויים להתקיים בחודש הקרוב, בכללם אירועים קהילתיים ופסטיבלים כולל פסטיבל האוכל. החלטה זו באה על רקע ההנחיות החדשות של משרד הבריאות על איסור התקהלות של מעל 100 איש. עוד על רקע המצב, ממליצה העירייה לתושבים, להשתמש בשירותים המקוונים במקום להגיע לקבלת קהל. גם מערכת החינוך ערוכה ככל שיידרש ללמידה מרחוק. האגף לשירותים חברתיים בעירייה ערוך גם הוא לשירותים עד הבית לאוכלוסייה המבוגרת. לצד פעולות אלה, נדרש כמובן מכולם לגלות אחריות ומשמעת עצמית ולהיצמד להנחיות משרד הבריאות.
על רקע מגפת הקורונה נדחים כל האירועים העירוניים

עוד בעניין מערכת החינוך, במהלך חופשת חג הפורים, בוצעו עבודות ניקיון בכל מוסדות החינוך וכל תאי השירותים עברו חיטוי יסודי. לצד הדרישה להיגיינה אישית וסביבתית, הוזמנו לכל מוסדות החינוך בקבוקי אלכו ג׳ל גדולים זאת בנוסף לדרישה של שטיפת ידיים עם מים זורמים וסבון. 

לעניין התיירות לאילת, על מנת לצמצמם ככל הניתן פגיעה בתיירות עליה נשענת כלכלת העיר ועל רקע ביטולי הנסיעות לחו״ל, תפעל העירייה בשיתוף גורמי התיירות למצוא את הדרכים לעודד את התיירות לאילת. לטובת העניין, יכונס בשבוע הבא פורום התיירות העירוני, אשר יבחן את הדרכים להתמודד כאמור עם הפגיעה הצפויה בתיירות לעיר בעקבות ההנחיות החדשות, הן בטווח הקצר והן בהיערכות לטווח הבינוני בדגש על חופשת הפסח. עוד בהקשר זה, תבחן הנהלת העירייה צעדים שיקלו על העסקים הקטנים בעיר, בנוסף לצעדים שנוקטת ממשלת ישראל לסיוע לעסקים הקטנים.


חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש