VR DRIVE מהפיכה בעולם לימודי התיאוריה

מאת: ● 12/2/2020 08:58 ● מה נשמע 639
פיתוח טכנולוגי חדש באמצעות מציאות מדומה (VR) יאפשר ללמוד תיאוריה בדרך חדשה אשר תוביל לשינוי תרבות הנהיגה. מתעוררת אצל קבוצת יזמים לפני 3 שנים מספר שחר כאשר הצטרף ליזמות ולרעיון שקדח במוחו מתוך עסק קיים אשר עליו הוא מנצח כבר מספר שנים בתחום פתרונות הניידות • מדובר ברשת VR drive המציעה מתחמים עתידניים ללימודי תיאוריה ונהיגה באמצעות מציאות מדומה
VR DRIVE מהפיכה בעולם לימודי התיאוריה

רשת VR drive הוקמה לפני כשנה באמצעות קבוצת יזמים שבתוכם נמצאים גם מורי נהיגה וטסטרים. הרשת הוקמה לאחר שזיהו כי תלמידים חדשים, ללא ניסיון נהיגה, מתקשים ללמוד ולהבין תוכן תיאורטי וכן מתקשים להתרכז בתהליך הלמידה ולכן מספר הנכשלים עולה מידי שנה. שיטת הלימוד שפיתחו ממקדת את התלמידים, מנגישה את החומר בצורה ויזואלית, חווייתית, ברורה ומלאה עניין.
אחד הדברים שבני הנוער מחכים לו הוא הוצאת רישיון הנהיגה. אולם, כולם יודעים כי עוד לפני קבלת הרישיון בכלל, והיכולת להיכנס לרכב ולקבל שיעורי נהיגה בפרט, צריך ללמוד ולעבור את מבחן התיאוריה. 
אז מה עושים? אפשר לרכוש ספרי לימוד, לשנן את החוקים על יבש ובעל פה, לגשת למבחן ולסמוך  על המזל שיעביר אתכם  או שתרשו לנו להכיר לכם פיתוח טכנולוגי חדש שבאמצעות מציאות מדומה (VR) יאפשר לכם ללמוד תיאוריה בצורה חווייתית ומקיפה שתגביר לכם את הסיכוי לעבור את המבחן בהצלחה.

 


מדובר ברשת VR drive, אשר נולדה אצל משפחה העוסקת בתחום לימודי נהיגה והתאוריה האחים עדיאל ושלו כהן מבאר שבע, אשר הבינו שבכדי לבנות מערך כזה היחיד מסוגו בארץ ובעולם חייב לצרף אילהם קבוצת יזמים מכל המדינה אשר תיקח במשך השנים את הרעיון כמה צעדים קדימה. הרשת המציעה מרכזים משוכללים וייחודיים ללימודי תיאוריה והכנה ללימודי נהיגה. במרכזים תמצאו סימולטורים המדמים מציאות ומאפשרים למידה תוך כדי התנסות מוחשית: כל העמדות מחוברות להגה, הילוכים וכיסא נהג ומדמים לתלמיד נהיגה בשטח תוך התייחסות גם למצבי קיצון שעלולים להתרחש בזמן נהיגה: החלקה, נהיגה בחושך , נהיגה בגשם, ילד שקופץ לכביש ועוד. כל תהליך הלימדה מלווה הסברים, קטעי  וידאו, שאלונים אמרקאים  ומשחקים כשמעל הכל יש את ההתנסות המוחשית, חווית נהיגה בסימולטור המאפשרת לתלמיד להתמקד במתרחש, להימנע ממסיחים ולהבין את חומר הלימוד ביעילות ובמהירות. 

 


לדברי שחר קדוש כאחד מקבוצת היזמים, של רשת VR drive, "שבמוחו נולד הרעיון מתוך עולם זהה תחום פתרונות הניידות אשר פורח ללא צורך ברשיון נהיגה וזיהה צורך ואחריות לא רק למכור אלה להעביר מסר לקהל שלפחות ילמד את החוקים הבסיסיים. המיזם הוקם לאחר שזיהינו כי קיימים קשיים ואתגרים רבים בדרך להשגת ציון עובר במבחן התאוריה של משרד הרישוי. ראשית, למדנו כי תלמידים חדשים (מכל הגילאים) מתקשים מאוד ללמוד ולהבין תוכן תיאורתי, אם זה בגלל קושי בריכוז או אם זה בגלל אתגרי השפה ושנית, הופתענו לגלות כי רבים מהתלמידים המגיעים לשיעורי נהיגה לאחר שעברו מבחן תיאוריה, אינם בקיאים בחוקי התנועה, אינם שולטים בתמרורים וסימנים הנקרים בדרכם בזמן הנהיגה. לכן, אומר כהן, מורה לנהיגה עם וותק של ארבעים שנה ואחד היזמים פיתחנו שיטת לימוד תיאוריה בשיטת מציאות מדומה, הממקדת את התלמידים מכל הגילאים (גם אם הם מאובחנים כבעלי הפרעות קשב וריכוז), מנגישה להם את החומר בצורה ויזואלית, חוויתית, ברורה וסוחפת, שמגבירה משמעותית את סיכויי ההצלחה שלהם במבחן. ולהגיע ללימודי הנהיגה מוכנים עם הרבה פחות לחץ ויותר ידע תאורטי אשר חוו במציאות מדומה.
עד כה מונה רשת VR drive 9 סניפים שנפתחו בערים: באר שבע, ראש העין, עפולה, חיפה וירושלים. אילת כרמיאל ראשון לציון ובקרוב קריות עכו נהריה וצפת. 
ישנה כוונה להגיע לקהל יעד נוסף של המיזם = בשפה הרוסית הספרדית הערבית והאנגלית זאת לאחר שהבנו כי דוברי השפות השונות במבחנים מתקשים להבין את החוקים ולכן הנתון המקשה עליהם להצליח, לכן, הסימולטורים שלנו היום תומכים בשפה עברית וערבית ומייד בתקופה הקרובה בשפות אותם ציינו שתכין  אותם לכל הסיטואציות ותעזור להם להבין את מבחן התאוריה ולימודי הנהיגה  ובקרוב אנו ניפנה גם לקהל אשר צריך מבחן בע"פ ע"י הקראה והסבר ללא כתיבה. כבר היום אפשר ללמוד על רכב פרטי משאית אוטובוס אופנוע ואופניים חשמליים.

 


ממש בימים אילו עובדים על סימולטור אשר מדמה אופנוע ובעוד מספר חודשים מקווים להכניס גם אופנוע ים בכדי להגיש את התאוריה בvr בדיוק כמו במים.
בכל מתחם 'VR Drive' מוצבות מספר עמדות מחשב המחוברות להגה, הילוכים וכיסא נהג, ומדמות את תא הנהג ברכב. ישנם חיישנים משני צדי המסך שרגישים לכל תנועה שהנהג עושה ומתרגמים אותה לתוכנת המחשב.לכל תלמידיש מחשב אישי לזמן הלימודים אשר נמצאות בו כל שאלות התאוריה הנימצאות במאגר השאלות של משרד התחבורה  ומבחני התאוריה השונים שאחד מהם יפגוש אותם נזמן בחינת התאוריה המעשית.
כל שיעור מתמקד בחלק אחר של הנושאים הנלמדים בתאוריה. לצורך העניין, אם היום לומדים שיעור תמרורים הנהג היושב ב"רכב" רואה במשך 30-40 דקות  את התמרורים בדרך, המיקום שלהם ומתי הם יכולים להופיע לו לאחר מכן יעבור לתרגל שאלות תיאוריה בנושא תמרורים. היום אנ מאושרים אור ירוק ובשורה משמחת שקבלה קבוצת יזמי vrdrive  אשק קיבלה אתברכת הדרך מהרלב"ד ומשרד החינוך.
עלות הקורס:  850 שקלים אשר אותו אפשר לשלם בהוראת קבע  כ. אשראי צקים עד 24 תשלומים (עבור 8 מפגשים. כל מפגש שעתיים) 
מדובר בעלות חד פעמית עד שעוברים את מבחן התיאוריה. ללא לחץ כל תלמיד בזמן שהוא מרגיש מוכן
יש לציין שבמכללות vrdrive  ישנה אווירה שמחה עם צוות שעומד לצידכם לכל שאלה אינטרקציה אשר נוצרת בין התלמידים בעזרה אחד לשני שאין שום השח דעת שקיים בלימודים הרגילים חוץ מזה הרבה שמחה, כיבוד, קפה, שוקו ומתנה מיוחדת לכל תלמיד שעובר את המבחן.
בנוסף, כל תלמיד מקבל שם וסיסמא לאפליקציה של החברה , בה יכול להמשיך ולתרגל בכל מקום. (באמצעות שאלון אמריקאי  ומשחק) אז לסיכום מה שנשאר זה להגיע לשעור  נסיון ללא עלות, לשתות כוס קפה ללא עלות, לקבל חיוך וחיבוק ללא כל תנאי, והעיקר שיהיה לכולם
בהצלחה!

לפרטים נוספים: 5237* או  באתר  
כתובת: מדיין 12.
מרכז הוכמן בצמוד למכון 
האורטופדי מדיפוט, 
בניין ביטוח לאומי.
שעות פתיחה: 
א’-ה’ מ-9:00 עד 19:00 
טלפון מקומי:
08-6902020/21 .


חדשות אילת והערבה - יום יום באילת   

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש