פרסומת
דלג

שנת 2018 מסתמנת כשנת קיפאון בתיירות לאילת

מאת: ● צילום: אילוסטרציה ● 4/12/2019 19:53 ● ערב ערב 2944
אמנם אילת היא העיר שנהנתה מכמות הנופשים הישראלים הגדולה ביותר בחודש אוקטובר ● עם עלייה של 8% במספר לינות הישראלים בעיר ● וזאת למרות הירידה במספר הטסים לרמון בעקבות סגירת שדה דב ● ועם זאת במבט מתחילת השנה, לא חל שינוי במספר הלינות בעיר
שנת 2018 מסתמנת  כשנת קיפאון בתיירות לאילת
חודש אוקטובר היה טוב, אך חיפה על ירידה במספר התיירים הזרים. מלונות אילת

אין ספק שפתיחתו של שדה רמון וסגירתו של שדה דב שינו את הרגלי הטיסה של הישראלים, שהפסיקו לטוס לאילת, אך גם לא ויתרו עליה כיעד תיירות מועדף. בחגי תשרי השנה, שנפלו על חודש אוקטובר נרשמה צניחה של 33% במספר הטסים מנתב"ג, אך בה בעת נרשמה עליה בת 8% במספר לינות ישראלים בעיר. עם זאת יש לקחת בחשבון כי לעליה לעומת שנה שעברה גרמה העובדה שחגי תשרי בשנה שעברה נפלו בספטמבר ואולם גם אם מחברים את נתוני שני החודשים הללו, מקבלים תמונה ברורה לפיה חלה עליה בת 3% במספר הלינות בעיר לעומת השנה שעברה, וקיפאון לעומת נתוני 2017. בחודשים אלו עברו בשדה רמון 174.8 אלף נוסעים בטיסות הלוך וחזור, לעומת 223 אלף נוסעים שעברו בשדה בחודשים אלו בשנה שעברה. המשמעות הנה ירידה בת 22% לעומת שנה שעברה.  למעשה, אילת היא העיר שנהנתה מכמות הנופשים הישראלים הגבוהה ביותר בחודש זה. סך לינות התיירים הישראלים במלונות אילת הסתכמו ב-527 אלף, מבחינת עונץ החורף, המדובר בהתחלה צולעת למדי. בחודש אוקטובר נרשמו רק 58 אלף לינות תיירים זרים בעיר, ירידה של 22% לעומת אוקטובר הקודם. המסקנה: הישראלים לא נרתעים לא מנסיעה ברכב ולא מהמחירים, בעוד שהתיירים הזרים לא חוזרים לאילת לביקור נוסף. כעת נושאים כולם עיניים אל קמפיין החורף שהושק בסוף אוקטובר ועשוי לשנות את תמונת המצב עד סוף השנה. 
במבט מצטבר על מספר הלינות מתחילת השנה ועד לסוף אוקטובר, זוקפים לעצמם רוב בתי המלון בארץ גידול במספר הלינות: מספר הלינות בטבריה, של ישראלים ושל תיירים גדל ב-7 אחוזים, מספר הלינות בתל אביב גדל ב-4 אחוזים בירושלים נרשם גידול של 5 אחוזים, בנצרת של 11 אחוזים ובהרצליה של 12 אחוזים. לעומת השנה הקודמת , לא חל שינוי במספר הלינות באילת ובחיפה.


חדשות אילת - ערב ערב באילת    

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש