פרסומת
דלג

חגיגה של צבע במדבר

מאת: מירב לוי דיאמנט ● צילום: מערכת יום יום באילת ● 4/12/2019 18:14 ● ערב ערב 2944
כ-4000 רצים ורצות מ-37 מדינות שונות, השתתפו ביום שישי האחרון במרתון המדברי שהתקיים באילת זו הפעם התשיעית ברציפות ● הרצים לקחו חלק בארבעה מסלולים במרחקים שונים: 5 ק''מ, 10 ק''מ, חצי מרתון ומרתון מלא ● בסיום המרוץ סיכמו הרצים שהאירגון ראוי לשבח וציינו כי מדובר במסלול היפה והפראי ביותר בישראל ● בשל הקרבה לטריאתלון אילת, נעדרה מהמרוץ אנטונינה רזניקוב, אלופת השנה שעברה ● לימור בוקרה מקבוצת האילתים סיימה שנייה בחצי המרתון (1:43:39ש') ושלום לוי מאילת סיים שני במקצה ה- 10 ק''מ (36:26 ד')
חגיגה של צבע במדבר
אין כמו ריצה בשטח

יום של חג נרשם בשישי האחרון ברחבת הכניסה האחורית לקניון 'האייס מול' באילת שנתן השנה את חסותו לאירוע המרתון המדברי שהתקיים באילת זו הפעם ה – 9 ברציפות. משעות הבוקר המוקדמות מילאו את הרחבה כ – 4000 רצים מ- 37 מדינות בעולם שהגיעו לקחת חלק בארבעת מקצי התחרות השונים והוזנקו בזה אחר זה בהפרשי זמן לא ארוכים. מרוץ המרתון המדברי ידוע כמרוץ היחידי שתחילתו במדבר וסיומו על קו ים סוף והנו היחידי בישראל המשלב נוף מדברי עם נוף ים. מדובר במסע של ריצה סביב הרי אילת, המקיפים את העיר, נחל נטפים, עמודי עמרם, נחל רודד ועוד.
המרוץ יצא לדרך ביוזמת ובהפקת חברת מרתון ישראל, המתמחה באירועי קונספט ייחודיים בעולם הריצה, יחד עם עיריית אילת.
אלפי הרצים נהנו מנופי מדבר פראים ומיוחדים מחד ומאידך ממסלול מדברי בתנאי שטח לא פשוטים ומאתגרים. בסיום המירוץ הביעו המתחרים את שביעות רצונם מרמת הארגון והסדר במרוץ. 

 

צלמו - אנחנו כאן


עופר פדן, מנכ"ל חברת 'מרתון ישראל' סיכם את האירוע:  "האירוע הזה שם את ישראל ואת אילת במרכז המרתונים בעולם. מרגש לראות 500 רצים מתוך ה – 4000 שמגיעים מ-37 מדינות שונות לקחת חלק. בשנה הבאה, שנת העשור למרוץ, אנחנו מקווים לאלפי רצים שישתתפו במרתון הבינלאומי״. 
ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי סיכם בגאווה: "המרתון המדברי, שהתחיל באילת לפני עשור עם עשרות רצים הפך לאירוע בינלאומי סוחף עם מאות רצים מכל העולם, באמצעותו אנו חושפים את נופיה הקסומים של עירנו בפני רצים וצופים מהארץ ומהעולם״.


יורם אורנשטיין, מנכ"ל מרכז הפועל מסר: "אנו שמחים על שיתוף הפעולה עם חברת 'מרתון ישראל' ועיריית אילת ביצירה הנפלאה של המרתון המדברי, מהמרתונים המעניינים בעולם".
ואילו אמיר הלוי, מנכ"ל משרד התיירות הזניק את הרצים ואמר להם: ״תהנו בריצה. יש לנו מרתונים שבזכותם אנחנו שוברים שיאים בתיירות״.

 

הכניסו צבע לטבע

 

קדימה רצים


והיו גם מיקומים. בשל קרבתו של המרוץ במדברי לטריאתלון אילת ויתרו חלק מהמתחרים הבולטים מאילת על השתתפות בו ואחדים שלקחו בו חלק רצו את המסלולים בקלילות כחימום והכנה לטריאתלון הסמוך. מי שבלטה בהעדרה בתחרות הייתה אלופת השנה שעברה אנטונינה רזניקוב שהבהירה שהיא שומרת כוחות לטריאתלון אילת. ועדיין היו שני אילתים ברימת הזכיות הכלליות במרוץ. במקום השני כללי במרוץ למרחק חצי מרתץון זכתה לימור בוקרה בת ה - 49 מקבוצת האילתים בניצוחו של המאמן מני קיסלסי בזמן של 1:43:39 ש'. האילתי שלום אזלואי סיים שני במקצה ה - 10ק"מ בזמן של 36:26 ד'.
את המרתון למרחק 42 ק"מ ניצח גלעד רון בן ה -43 שעצר את השעון בזמן של 3:01:59 ש', כשהוא מקדים ב – 10 דקות את השני אחריו רמפזו אנראה מאיטליה בן ה – 54. שלישי סיים וגימה דרור (44) בזמן של 3:14:12 ש'.
בקרב הנשים סיימה את ראשונה את המרתון הונקלה נורה בת ה – 27 בזמן של 3:21:58 ש'. 
שנייה אחריה סיימה סולן אלכס בת ה – 47 ושלישית בר שיין בת ה  -43.
מקצה חצי המרתון:
גברים: מקום 1- דרוזדז דמיאן (32) מפולין. מקום 2- דרבה מיקט (41), מקום 3- לאביק טאראס מאוקריאנה.
נשים: מקום 1- ברקמן נועה (30) מאגודת רצי רמת השרון 1:34: 20 ש'. מקום 2- בוקרה לימור (49) קבוצת האילתים, מקום 3- אדולף קטיה (41) מגרמניה.
מקצה 10 ק"מ:
גברים: מקום 1- מוצה זמנו (19) מועדון הישגים ראשל"צ 34:06 ד', מקום 2- שלום אזולאי מאילת (47), מקום 3- גוז מטיוז (21) מפולין.
נשים: מקום 1- נאורי חגית 45:02 ד', מקום 2- לטניקובה אליזבטה 46:10 ד', מקום שלישי: לוריא שושי 49:31 ש'.
מקצה 5 ק"מ:
גברים: מקום 1- מועלם תומר ממועדון הישגים רמה"ש, מקום 2- דקל נועם מקבוצת רצים עם אבי ומקום 3- טויוט אור. 
נשים: מקום 1- אתגר שחר מקבוצת הישגים ראשל"צ. 
מקום 2- יעיש נועה מקבוצת הישגים ראשל"צ ומקום 3- ביטון ליאור.
 


חדשות אילת - ערב ערב באילת    

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש