פרסומת
דלג

''אחרוני השרידים בעולם יהיו באילת''

מאת: אביבה דקל ● 4/12/2019 08:35 ● מה נשמע 629
רגע אחרי המלחמה שהרסה את העולם, נמצאים קומץ השורדים האחרונים בבונקר תת קרקעי במפרץ אילת ● יחד הם מנסים לא רק לשרוד אלא גם להצליח להחזיר את האנושות ● ספר הביכורים העתידני של עו"ד דיאנה בארון מחזק בלי משים את התפיסה הרווחת שהמקום הבטוח ביותר להיות בו אחרי מלחמת גוג ומגוג שתשמיד את העולם יהיה ממש כאן באילת
''אחרוני השרידים בעולם יהיו באילת''
צילום: סיימון ברדלי

עורכת הדין לענייני עבודה דיאנה בארון בת ה-30 מתגוררת אמנם בגבעתיים, אבל את ספר הביכורים העתידני שלי היא בחרה לכתוב דווקא על אילת ולא סתם על אילת.
עלילת ספר הבכורים שלה  מתרחשת בעולם עתידני, אחרי מלחמה שהביאה להשמדת מרבית האוכלוסייה האנושית, ובני האדם היחידים ששרדו את המלחמה ואת ההרס והמחלות שהביאה אתה,  חיים בבונקר תת קרקעי במפרץ אילת. גיבורת הספר, פיזיקאית בשם נירה, מגלה במעבדה שלה חור תולעת והיא מאמינה שהיא יכולה באמצעות חור זה להחזיר את האנושות לחיים על פני האדמה. גם בעולם אפוקליפטי לא מקבלים בקלות תקציבים למחקר והיא יוצאת לדרך לבד ונעלמת. את המשך המחקר לוקחת על עצמה דניאל ביוכימאית, בת זוגה של נירה,  ועוזרים לצדה בריאן מתכנתת במתקן, צאצאית של תיירים אמריקאים שנתקעו באילת בזמן ההפצצה הגרעינית , ופיראס המתכנת הראשי, צאצא למשפחת מסתננים מצרית שהצליחה להיכנס לבונקר בישראל ברגע ההפצצה. כאן מתחיל הסיפור. לא נעשה לכם ספוילר וכמובן לא נגלה לכם איך האקשן העתידני הזה נגמר. 
עלילת הספר המתקיימת לאחר חורבן העולם באילת זהה למה שמספרים תיירים רבים שמגיעים לעיר מאירופה ומאמריקה, שאילת היא המקום הבטוח היחידי לאנושות כשתגיע המלחמה האחרונה –  זו שתהרוס את העולם ותשמיד אותו. במפתיע עו"ד בארון לא שמעה על כך:
"מעולם לא שמעתי שהמקום הבטוח להיות בו באחרי מלחמת גוג ומגוג כשיגיע סוף העולם הוא אילת, אבל האמת היא שאילת היא כבר היום בעיני מין עולם מקביל – סוג של בועה שיש לה כללים ואופי משלה, ואני לא מופתעת שהרבה אנשים חושבים שדווקא אילת תישאר אחרי שכל השאר ייהרס", אומרת דיאנה ומסבירה איך עורכת דין מגבעתיים מגיעה לכתוב את ספר הביכורים שלה דווקא על אילת: "אני אוהבת את הפסטורליות של העיר. יש בה תמיד אווירה  שמשהו מבעבע מתח לפני השטח – איזה עולם סודי ונסתר. גרתי בירושלים ובמרכז ותמיד הרגשתי כאילו המדבר קורא לי. גם אופי האנשים באילת, השונה מהאופי התל אביבי האינטנסיבי או האופי הירושלמי החשדני, תמיד קסם לי".


כמה זמן ארכה כתיבת הספר?
"כתיבת הספר ארכה כארבע שנים. התחלתי לכתוב כשעבדתי במשרד גדול ולא היה לי הרבה זמן. כתבתי בהפסקות הצהריים שלי, בערבים ובסופי שבוע".
דיאנה היא ממייסדות פסטיבל 'לונג שורט' לסרטים קצרים בסינמטק תל אביב ובחייה יצרה כבר כמה סרטים קצרים, אחד מהם השתתף בפסטיבלים בחו"ל.  סיפור קצר שכתבתי, גם הוא בעולם של נירה-  "אנשי המחילות", התפרסם לאחרונה באסופת הסיפורים  "היה יהיה , 2019". כך שבין העבודה והעיסוקים האחרים שלי לא נותר לי זמן רב לכתיבת הספר. לפני שנתיים, כששמונים אחוזים מהספר היו כבר גמורים, לקחתי חופשת כתיבה אצל כושי בק"מ 101 ותוך ימים אחדים הצלחתי לפצח את סוף הספר ולסיים את כתיבתו".
אם תהיתם, הספר עדיין לא יצא לאור. בשלב זה מצויה דיאנה בחודש האחרון של הקמפיין לגיוס המונים בעזרתו היא מנסה לגייס את הסכום הדרוש להוצאת הספר. אם גם אתם רוצים להצטרף לקמפיין ולזרז את הוצאת הספר המרתק כדי שגם תדעו את סופו, אתם מוזמנים לתרום ולהצטרף לגיוס ההמונים הקישור  
https//headstart.co.il/54670


חדשות אילת - ערב ערב באילת    

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש