הומאופתיה - יובש ואסטמה של העור

מאת: רותם ג'קסון ● צילום: ● 27/11/2019 08:57 ● מה נשמע 628
עונות מעבר, חורף ורוחות מזרחיות מעוררים עור רגיש ליובש קיצוני היכול להחמיר עד כדי פריחה עורית המכונה "אטופיק דרמטיטיס" (אסטמה של העור). התופעה עלולה להחמיר עד כדי גירוד טורדני שמוביל לפציעה ודימום ומראה מצמרר של טלאים אדומים/נפוחים/מפרישים המפוזרים באזורים שונים בגוף ובעיקר בקפלים (צוואר, מאחורי הברכיים, זרועות, מרפקים, מאחורי האוזניים ועוד)
הומאופתיה - יובש ואסטמה של העור

 

יובש ואסטמה של העור 


עונות מעבר, חורף ורוחות מזרחיות מעוררים עור רגיש ליובש קיצוני היכול להחמיר עד כדי פריחה עורית המכונה "אטופיק דרמטיטיס" (אסטמה של העור). התופעה עלולה להחמיר עד כדי גירוד טורדני שמוביל לפציעה ודימום ומראה מצמרר של טלאים אדומים/נפוחים/מפרישים המפוזרים באזורים שונים בגוף ובעיקר בקפלים (צוואר, מאחורי הברכיים, זרועות, מרפקים, מאחורי האוזניים ועוד).

 

לפני שאתם רצים להימרח בשכבות עבות של חומרי סיכה סמיכים עם ובלי מרשמים, חשוב להבין שהעור והנשימה הם מערכת אחת. העור הוא למעשה האיבר החיצוני של מערכת הנשימה. סביר להניח שברוב המקרים בהם אתם או ילדכם סובלים מאסטמה של העור, תגלו שלמישהו מבני המשפחה יש היסטוריה של בעיות נשימה/אלרגיות שונות. בעיות עור מתחילות, לרוב, מאיזו שהיא חולשה פנימית במערכת הנשימה לכן כל משחה שתמרחו לא תרפא את הבעיה אלא רק תשתיק אותה לפרק זמן עד לטריגר הבא שיצית מחדש את התופעה. מריחת משחות יוצרת דיכוי במערכת הנשימה שמחפשת דרך מוצא, ואם תתמידו בה לאורך זמן תגרמו לכך שלמערכת הנשימה לא תהיה ברירה אלא להתבטא דרך האיבר הפנימי יותר- הריאות. 
הגישה ההומיאופתית רואה בבעיות העור תוצאה של הפרעה פנימית לכן הטיפול נעשה בתרופות פנימיות במקום להשתמש במשחות חיצוניות כאמצעי להפטר באמצעותו מפריחות העור. בכל מקרה יש לדאוג לריכוך ולחלוח העור כטיפול תומך, בעזרת חומרים טבעיים בלבד. לידיעתכם, קרם גוף מיוצר על בסיס מים כך שלטווח הרחוק הוא מייבש את העור עוד יותר לכן עדיף להשתמש בשמני בסיס טהורים. השמנים הבאים ידועים כמרגיעים עור רגוע הנוטה להתייבש ולפרוח - שקדים, משמש, זית, קוקוס, המפ 


צעדים ראשונים בצמצום התופעה:

 

  • לשתות הרבה יותר מים
  • למרוח שמני בסיס אחרי כל מקלחת בעוד העור עדיין לח 
  • להפחית באופן משמעותי את צריכת מוצרי החלב.
  • להימנע מכימיקלים במזון (מזון מעובד, ג'אנק פוד, סוכר לבן, קמח לבן, חומרים משמרים וכו), וממוצרים שבאים במגע עם העור- רצוי לעבור לאבקות ומרככי כביסה אקולוגים ולסבון ושמפו המיוצרים מחומרים טבעיים בלבד. כמו כן הימנעו מאריגי צמר, אריגים מלאכותיים ומכל דבר שיכול לגרות את העור.

 

טיפול הומאופתי

 

  • באופן כללי לא מומלץ על טיפול הומאופתי ביתי במצבים של בעיות כרוניות בעור. במצב כזה יש לקחת בחשבון את המצב הכללי בנוסף לגורמים התורשתיים, רגישויות וכו' על מנת למצוא את הרמדי המערכתית שתנטרל את התופעה. 


במצבים קיצוניים ניתן להעזר ב-

 

  • Graphitis עור סדוק - מבוקע עם הפרשה דבשית. מיקומים נפוצים: כפות ידיים ואצבעות ידיים. בקפלים של המרפק והברכיים, מאחורי האוזניים.
  • Petroleum סדקים עמוקים, מכאיבים, מדממים. מחמיר בחודשי החורף. מופיע בעיקר בידיים ובקצות האצבעות ואצל אנשים שחשופים בעבודתם למגע עם כימיקלים(צלמים,ספרים ועוד..)

 

התכנים המוזכרים לעיל הינם חומר עיוני בלבד ואינם מספקים תחליף לחוות דעת מקצועית ולהתייעצות עם רופא.


חדשות אילת - ערב ערב באילת    

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש