פרסומת
דלג

ארקיע השיבה את טיסת הבוקר המוקדמת

מאת: אהובה מאמוס ● צילום: מערכת יום יום באילת ● 4/9/2019 17:52 ● ערב ערב 2931
לאחר שחברת התעופה “ארקיע", הפסיקה את פעילות טיסת הבוקר המוקדמת, הודיעה השבוע כי תחזור להפעיל את הטיסות על בסיס יומי החל מהשבוע ● "ארקיע נענתה לבקשת ראש העיר מאיר יצחק הלוי ומנכ״ל משרד רוה״מ רונן פרץ"
ארקיע השיבה את טיסת הבוקר המוקדמת
"לצד הסבל שנגרם לתושבי אילת, אנו עדים לביטולים של חופשות, כנסים ואירועים ושל ביטולי הגעה של רופאים מומחים, מרצים ועוד". יצחק הלוי בפנייתו למשרד רה"מ

בשורה לתושבי אילת: טיסת ארקיע המוקדמת תתחיל לפעול כבר השבוע, לאחר שארקיע נענתה לבקשת ראש עיריית אילת מאיר יצחק הלוי וממנכ"ל משרד ראש הממשלה, רונן פרץ. 
עד פתיחתו של שדה התעופה רמון, עמדה לתושבי אילת המבקשים להגיע בטיסה למרכז הארץ בשעות הבוקר המוקדמות אופציה להזמנת טיסה בחברת התעופה ארקיע בסביבות השעה 06:30 . סגירתו של שדה דב, והירידה בכמות הטסים לאילת וממנה, גרמו לחברת התעופה ארקיע לצמצם את טיסות הבוקר המוקדמות מכיוון שטיסה כזאת מחייבת להשאיר צוות טיסה ללון באילת והוחלט לייעל את ההכנסות. יצוין כי חברת ישראייר מעולם לא ביטלה את טיסת הבוקר שלה שהמשיכה לצאת כסדרה. החלטתה של ארקיע לבטל את טיסת הבוקר גרמה ללא מעט בעיות בקרב תושבי אילת שמצאו את עצמם לפתע תקועים בלי יכולת להגיע בזמן הנחוץ למרכז הארץ. כך למשל חולים שהיו צריכים להגיע לקבלת טיפול בשעת בוקר מוקדמת בבית חולים במרכז הארץ לא הצליחו לצאת כהרגלם בטיסה המוקדמת ולהספיק לטיפול, שכן קופות החולים עובדות עם ארקיע ולא עם ישראייר. סטודנטים שכבר התחילו את שנת הלימודים באוניברסיטאות או מכללות במרכז הארץ גילו פתאום שלא יספיקו להגיע ללימודים החד יומיים בזמן וגם לא יצליחו להגיע בתום יום הלימודים הביתה, ובעלי עסקים מנהלים ומלונאים שהיו צריכים להספיק להגיע לפגישות או ישיבות במרכז הארץ, נאלצו להתחיל את יום העבודה בשעה מאוחרת או ללון לילה קודם במרכז כדי להספיק להגיע בבוקר להתחייבויותיהם.
בחודש יולי השנה הודיעה חברת ארקיע כי טיסת הבוקר המוקדמת מאילת לבן גוריון תצא שוב בשעה 6:40 אך ההודעה היתה כי הטיסה תצא פעמים בשבוע בלבד, בימים ראשון וחמישי. 
תושבים רבים טענו כי אין בכך די, היות וטיפולים רפואיים מותאמים לימים בהם הם ניתנים בבתי חולים. במכתב ששלח, ראש העירייה מאיר יצחק הלוי לשר התחבורה ולמנכ"לית המשרד, עם העתק למנכ"ל משרד ראש הממשלה, ציין ראש העירייה כי "מאז סגירת שדה דב והעברת כל הטיסות לנתב"ג המענה התחבורתי בקו נתב"ג – רמון, רחוק מלהיות אופטימלי והוביל עד כה לירידה של 22% במספר הטסים. לצד הסבל שנגרם לתושבי אילת, אנו עדים לביטולים של חופשות, כנסים ואירועים ושל ביטולי הגעה של רופאים מומחים, מרצים ועוד", ציין ראש העירייה במכתבו וביקש על רקע האמור, לכנס בדחיפות דיון מיוחד של ועדת המנכ"לים, בעניין ובעיקר בסבסוד והוזלת מחירי הטיסה לתושבי אילת".
בישיבה של מנכ״ל רוה״מ עם מנכ״ל ארקיע סוכם כי החל  מה– 3.9 תשוב החברה להפעיל את הטיסה הראשונה של הבוקר (6:40) לטובת תושבי אילת הטסים לעסקים, לימודים וטיפולים רפואיים וכן לטובת רופאים ומרצים הטסים לאילת על מנת להעניק שירותים לתושבים. מ״מ מנכ״ל משרד ראש הממשלה רונן פרץ: "חיזקנו את תושבי אילת בתוכנית כלכלית מקיפה ונמשיך לחזק ולשמור על החיבור החשוב וההדוק שלה לכלל חלקי המדינה. לבקשת התושבים ובהנחיית ראש הממשלה, פעלנו להחזיר את טיסות הבוקר. אני מברך את חברת ארקיע על שיתוף הפעולה". 

מחברת ארקיע נמסר: "ארקיע שמכירה בחשיבות הגדולה של טיסת הבוקר לתושבי אילת נענתה לבקשת ראש העיר מאיר יצחק הלוי ומנכ״ל משרד רוה״מ רונן פרץ והחזירה את טיסות הבוקר. אנו מקווים כי תושבי אילת ישובו להשתמש בטיסה הנוחה מרמון לנתב״ג וליהנות גם מההמשך הישיר".


חדשות אילת - ערב ערב באילת  

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש