פרסומת
דלג

רצים לזכרם

מאת: מירב לוי דיאמנט ● צילום: מערכת יום יום באילת ● 3/5/2019 08:39 ● מה נשמע 598
ביום הזיכרון הקרוב לחללי צה"ל (יום רביעי ה – 8/5), זה שוב יקרה- מייזם 'רצים לזכרם', שמוציא אלפי רצים בכל הארץ לרחובות להודות לנופלים, תוך כדי ריצה, על שבזכותם אנחנו עדיין חיים ● גם באילת ייצא המרוץ לדרך בשעה 17:30 מרחבת אום רשרש ● "כולם מוזמנים להגיע, ללא הגבלת גיל או מרחק", מבהירה השבוע מאמנת הכושר אוריין הרץ, שמובילה את הפרויקט באילת בהתנדבות זו השנה השלישית ברציפות
רצים לזכרם

זה התחיל כבר לפני שלוש שנים, פרויקט 'רצים לזכרם', שמוציא אלפי רצים לבושים בחולצות לבנות או בחולצות הפרויקט אל הרחובות בכל רחבי הארץ, באותה שעה ובאותו יום- יום הזיכרון לחללי צה"ל. גם השנה זה יקרה, תרשמו לפניכם, יום רביעי ה – 8/5. בשעה 17:30 ייצאו בכל רחבי הארץ ילדים, נשים וגברים לריצה לזכרם של הנופלים. "בדרך פעילה זו אנחנו מודים לנופלים על שבזכותם הם ציוו לנו את החיים", מסבירה מאמנת הכושר והריצה האילתית אוריין הרץ,
 שהרימה את הכפפה כבר לפני שלוש שנים ומאז בכל שנה היא מובילה בהתנדבות את הפרויקט באילת. מדובר במיזם חברתי לכל דבר אותו הגה ומוביל מזה שלוש שנים בועז יעקב, שבשירותו הצבאי כלוחם בשייטת 13 איבד כמה מחבריו הטובים לנשק. כחלק מהפרויקט מוזמנים המשתתפים להירשם למיזם במחיר סימלי של 40 ₪ ובתמורה לקבל את חולצת המיזם. מי שיבחר לרוץ על שמו של חבר או קרוב משפחה שנפל במערכות ישראל מוזמן להיכנס לאתר מיוחד ולרשום את שם החלל לזכרו הוא רוצה לרוץ. תוך זמן מה הוא מקבל לביתו מדבקה בצורת מודעת אבל עם שם הנופל אותה מוזמן האצן להדביק על חולצתו. מי שלא יבחר שם של חלל, מקבל באופן אקראי שם של נופל/ת ממאגר של למעלה מ-23 אלף הנופלים מאז קום המדינה ועד היום, לזכרו הוא מקדיש את הריצה. אגב כל ההכנסות מדמי הרישום מיועדות לעמותת 'דרך הרגליים' שמטפלת ומסייעת לחיילים הלומי קרב בישראל.

 

לזכור דרך הרגליים

 

כל אחד יכול


אבל גם מי שלא יירשם באתר למרוץ יוכל להגיע ביום רביעי בשעה 17:15 לרחבת אום רשרש בחולצה לבנה ולהצטרף אל קבוצת הרצים. "הכוונה היא לרוץ מרחק שלך כחמישה קילומטרים", מסבירה אוריין, "אלא שבמרוץ הזה אין מרחקים מדוייקים, אין זמנים ואין הגבלת משתתפים. כל מי שרוצה לקחת חלק במרוץ ובמתן הכבוד לנופלים מוזמן לקחת חלק, ללא הגבלת גיל. כל אחד מוזמן לרוץ או ללכת ככל יכולתו ולהעביר את המסר שאנחנו חיים כאן ופעילים בזכות הנופלים", היא מסבירה את הרעיון שמאחורי המיזם החברתי. ואם לפני שלוש שנים עבר הרעיון מפה לאוזן ומשך אליו כ – 100 רצים מאילת, הרי שבשנה שעברה הוכפלה כמות הרצים במיזם והגיעה לכ- 200 איש. השנה, כך מאמינה אוריין יגיעו הרבה יותר שכן שמו של המיזם כבר הולך לפניו. עד כדי כך שאפילו עיריית אילת כבר הביעה רצון לעמוד מאחורי היוזמה ואוריין זומנה בימים אלו ממש לפגישה במשרדו של מנהל אגף הספורט בעירייה, יעקב מלכה, לבחינת פעולה משותפת. 
"עבורי יום הזיכרון לחללי צה"ל הוא יום מיוחד", מסבירה אוריין, "כמי שהגיעה מקיבוץ צעיר יחסית- גבעת חיים איחוד, בו נרשמה עד היום כמות גדולה מאוד של נופלים במלחמות ישראל- כ- 60 במספר, ביניהם גם בן כתה שלי שנהרג בשנת 1995, היה לי חשוב לרכז את המיזם באילת מבחינה ערכית. הרבה פעמים אילת כעיר תיירות ועיר של בילויים נתפסת כלפי חוץ כעיר של חפיף, ולכן חשוב לי מאוד שכמות גדולה של רצים יקחו חלק במיזם ויתנו כבוד לנופלים מהנקודה הכי דרומית בארץ". לדברי אוריין השנה כבר יצטרפו לרצים נציגי תנועות נוער בעיר וספורטאים מקבוצות שונות בעיר, "שהבינו שאין כאן קטע של אגו אלא נטו כבוד וזיכרון דרך הרגליים".
רגע אחרי הכינוס בנקודת המפגש, יתקיים ברחבת אום רשרש טקס קצרצר במהלכו ייקרא קטע קריאה אחד, יישמע שיר ולאחר שירת התקווה ייצאו הרצים לדרך.

תרשמו לפניכם- יום רביעי ה- 8/5, יום הזיכרון לחללי צה"ל. נפגשים בשעה 17:15 ליד אנדרטת הנפת הדגל באום רשרש. יש להגיע בחולצות המיזם או חולצות לבנות. רצוי להגיע עם כובע. אפשר להגיע עם ילדים בכל גיל. המרוץ ללא עלות. 


  חדשות אילת - ערב ערב באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש