פרסומת
דלג

הזבל של האחד הוא הזהב של האחר

מאת: אביבה דקל ● 6/2/2019 09:23 ● מה נשמע 586
דברים טובים קורים באילת ● ב- 15 בפברואר אם לא יקרה משהו ברגע האחרון, יפתח ברחוב המוצר באזור התעשיה- BUY IT, מקום חדש בנוף האילתי בו תוכלו ליהנות מאמנות, לקנות ולמכור דברים, להשתתף בסדנאות חוויתיות כמו דרמה, ריקוד – כולל רקודי בטן, לצייר, לפסל, למחזר, להגשים חלומות שונים, ולעשות דברים שתמיד רציתם לעשות ולא העזתם או לא ידעתם איפה אתם יכולים לעשות זאת
הזבל של האחד הוא הזהב של האחר
בית לאמנות. סלדינגר, דדון וויגלובר ● צילום: אלה ליבי אוחיון

צילום: שלומי דדון


 "BUY IT"הוא מקום שהולך ונרקם לעינינו בחוטי זהב", אומרת מיכל סלדינגר. “ממוקמים במקום החגש באילת, אנחנו כעת בשלב של הקמה, של חזון ורעיון שלהגשמתו אנחנו פועלים. מדי יום אנחנו שומעים ביקורות, הצעות, רעיונות ומבין כל הדברים וההערות שאנחנו שומעים אנחנו בודקים ומנסים להגשים את מה שמתאים לנו". 
המקום שהולך ומתהווה באזור התעשייה בעיר עדיין בשלבי הקמה. את השיחה עם מיכל, קמילה וויגלובה ושלומי דדון אני מנהלת כשבכל דקה נכנס למקום פועל אחר שצריך לתקן או להתקין דבר מה,  אבל כבר אפשר לחוות את יופיו ואת האווירה המיוחדת. רצפת פרקט מעץ, רהיטי וינטג', מדפים שעליהם מוצגים חפצים שונים, מנורות מיוחדות על השולחנות, תמונות על הקירות - הכל מכוון לכך שתיזכרו בבית של סבא וסבתא או של ההורים, ותרגישו כאן מצויין. כל אחד יוכל לראות כאן משהו שיעלה בו זיכרונות, משהו שהוא יכול להתקשר אליו ואולי גם לרכוש: כלים, בגדים, רהיטים - דברים שמחממים לכם את הלב.

 

 

להרגיש בבית


על צוות בעלי המקום, הוגי הרעיון והמוציאים לפועל של החלום הזה נמנים שני אנשים מיוחדים מאוד: שלומי דדון, שהוא בתחום "יד שניה" ו"וינטג'" מזה חמש שנים, והיה הבעלים של מקום שעסק בקניה ומכירה של חפצים יד שנייה. בימים אלה ממש הוא עובר למקום החדש ברחוב המוצר 15 באזור התעשייה, כאן הוא יכהן על תקן האוצר של המקום. לצידו מיכל סלדינגר, שאף היא בתחום היד השנייה ונושא המיחזור, ואולי אתם מכירים אותה מ'הבית של מיכל' – גלריה-חנות –בית קפה שהפעילה בביתה. מיכל היא גם זו האחראית לכך שתמיד יהיה ב-  BUY IT  ריח של תבשיל או קפה שיעצים את הרגשת הבית שתחושו במקום. היא גם הייתה האחראית לכך שנהניתי כאן מכוס קפה טורקי חזק ומתוק כמו שצריך. ויש למקום גם צלע שלישית מאוד מיוחדת בדמותה של קמילה וויגלובה הציירת והאמנית שכולם מכירים בכינויה 'בלאק מאמא' שבתערוכות שלה אתם יכולים להיתקל מדי פעם במקומות שונים בעיר.  

 

 

אז מה בעצם יהיה המקום? חנות, גלריה?  
מיכל: "המקום מכוון להיות מקום חווייתי ביותר. מקום לאנשים שרוצים ליצור ולמצוא בית להציג בו את האמנות שלהם. ב- BUY IT  יוצגו תערוכות מתחלפות של אמנים שונים בתחומים שונים: ציור, פיסול וכו'. 
אחת לשבוע נקיים כאן מכירת גראז 'GARAGE ' ' SALEכמו שמקובל לקיים ברחבי העולם – כל מה שאתם רוצים למכור, בעיקר חפצים שיש להם רקע היסטורי, חפצים עתיקים וישנים שיש מאחריהם סיפור ויקבלו את אישור הבעלים, תוכלו להציג כאן למכירה, או לקנות חפצים שיועמדו למכירה על ידי מוכרים אחרים ולממש הלכה למעשה את המשפט- "הזבל של איש אחד הוא הזהב של מישהו אחר", היא מסבירה וממשיכה: "במקום יתקיימו גם חוגים וסדנאות כמו למשל חוגי דרמה ותיאטרון לילדים ומבוגרים שתעביר אורלי כהן, שגם תעביר כאן חוגים לריקוד, ואילו קאמילה תעביר כאן חוגי ציור לילדים ומבוגרים וסדנאות לחשיבה חיובית. המקום מכוון לקהילה, ונותן לכל אחד 'ספייס' והזדמנות. לכאן יכול כל אחד להגיע, להרגיש בבית, להגשים חלום, לנוח להרגע ולעבור סדנא או קורס חווייתי".
הערך המוסף של המקום הוא במחזור, בברירה ובהסבה של חפצים ישנים והפיכתם למשהו חדש. סריגים ישנים עוברים שרשרת של ידיים – הצמר נפרם ונסרג מחדש, כפתורים הופכים לתכשיטים, את הבגדים הישנים מתקנים או משתמשים בהם כסמרטוטי ניקיון. בכל מקרה שאתם משוכנעים שכבר אין למשהו שימוש – כאן ימצאו דרך להשתמש בו ולהאריך את חייו.
הגלריה, למרות תרומתה הרבה לקהילה, תהייה עסק לכל דבר שתציג בפני הקהל פריטי וינטג' ואמנות למכירה. החוגים והקורסים כולם בתשלום. יש למה לצפות.


חדשות אילת - ערב ערב באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש