פרסומת
דלג

הורים בבית הספר 'ים סוף' זועמים: המורה המחליפה הפחידה את התלמידים

מאת: מירב לוי דיאמנט ● צילום: חיים דוד ● 6/6/2018 18:47 ● ערב ערב 2866
“אני במקומכן לא הייתי הולכת לשירותים, כי לפני 10 שנים ילדה הלכה לשירותים ונרצחה" ● זה המשפט שלטענת הורים לתלמידים בכתה ג' בבית הספר 'ים סוף', אמרה המורה המחליפה לתלמידות הכתה שביקשו להחליף בגדים לפני שיעור הספורט ● אלא שלהפתעת ההורים במכתב ששלחה מנהלת בית הספר כהבהרה על המקרה, דווקא התלמידים יצאו אשמים ● יו"ר וועד ההורים הבית ספרי, אורן קסוס זועם: " איך יתכן שמנהלת בית הספר מסלפת במכתב דברים שאמרה לי בעצמה ולפיהם המורה הודתה כי היא זו שאמרה לתלמידים דברים שלא יאמרו...יש גבול עד כמה המערכת יכולה לתת גיבוי למורה" ● דוברת עיריית אילת: "מנהלת בית הספר הבהירה למורה חד משמעית כי לא היה מקום לפתח שיח בנושא"
הורים בבית הספר 'ים סוף' זועמים: המורה המחליפה  הפחידה את התלמידים
משפט אחד, מהומה וצהלה. בי”ס ים סוף

הורים לתלמידים בכתה ג' הופתעו לשמוע בסיום יום הלימודים כי כשהבנות בכתה ביקשו לצאת לשירותים כדי להחליף בגדים לפני שיעור ספורט אמרה להן לדבריהם המורה: "אני במקומכן לא הייתי הולכת לשירותים, כי לפני 10 שנים ילדה הלכה לשירותים ונרצחה". משפט זה הבהיל את הבנות שוויתרו על היציאה לשירותים ובסיום יום הלימודים הגיעו עוד ועוד תלונות מהורים כועסים אל יו"ר וועד ההורים, אורן קסוס, שהופתע למשמע הדברים. היו"ר מיהר לעדכן את מנהלת בית הספר רונית זיגדון במה שקרה בכתה ולדבריו גם היא נחרדה לשמוע את הדברים ומיהרה לברר עניינים מול המורה המחליפה. לדברי קסוס עוד באותו ערב אמרה לו מנהלת בית הספר כי המורה המחליפה הודתה כי אמרה את הדברים האלו ואף הצטערה על כך. קסוס מצדו ביקש מהמנהלת כי הנושא יטופל בחומרה וידווח לפיקוח ובמקביל ביקש כי פסיכולוג בית הספר ייכנס כבר למחרת בבוקר לכתה ג' המדוברת וירגיע את התלמידים.
אלא שלהפתעתו הגדולה ולהפתעת ההורים לילדים בכתה, ביום שלמחרת המקרה שלחה מנהלת בית הספר מכתב הסבר להורים על המתרחש ובו כתבה: "אתמול במהלך היום, עלה בכתה נושא הרצח של תאיר ראדה, בו ברגע, הייתה התייחסות ראשונית מצד המורה שנכחה בכתה, במטרה להרגיע את התלמידים ולהדגיש את הנדירות בעניין זה, תוך שימת דגש על ביטחונם של הילדים בבית הספר ובעיקר בשירותים....". יו"ר וועד ההורים המופתע זועם: "איך יתכן שממצב בו המורה המחליפה שגתה ואמרה דברים שלא הייתה אמורה לומר, יוצא שהילדים העלו את הנושא. האם יתכן כי כתה שלמה בדתה את העניין? איך יתכן שמנהלת בית הספר מסלפת במכתב דברים שאמרה לי בעצמה ולפיהם המורה הודתה כי היא זו שאמרה לתלמידים דברים שלא יאמרו". לטענת קסוס מדובר במורה מחליפה שכבר היו לה להגדרתו 'יציאות' שלא במקום. "אבל על אלו הבלגנו ועברנו לסדר היום. יש דברים שלא עוברים עליהם", הוא מבהיר השבוע ומאשים את מנהלת בית הספר בטיוח וניסון לעוות את מה שקרה בפועל. "תמיד דגלתי בכך ששום הורה לא ישפיע על התנהלות בית הספר, אבל אי אפשר להוציא כתה שלמה שקרנית. יש גבול לניסיונות הטיוח ומתן הגיבוי למורה שטעתה". קסוס מגובה בהורי הכתה הכועסים מבהיר: "לא נעבור על זה לסדר היום. אבקש למצות את כל ההליכים לבדיקה יסודית של הדברים".
בתגובה לטענות מסרה דוברת עיריית: "בדיקה מול מנהלת בית הספר- רונית זיגדון מעלה כי במהלך שיעור שהתקיים בכתה ג', לאחר ששבו הלומדים מצילומים לתמונת סוף שנה, ביקשו לצאת כקבוצה לשירותים על מנת להחליף בגדים. המורה סירבה לבקשתם וציינה: "אני לא יכולה שקבוצת ילדים תצא יחד לשירותים, אתם תחת אחריות וכבר קרו דברים מעולם". בתגובה לאמירת המורה, שאל אחד הלומדים- "מה זדורוב?" ומכאן התפתח שיח על מקרה תאיר ראדה ז"ל. כמו כן ציינה המורה: "אל תדאגו זה לא יכול לקרות לכם פה, אתם מוגנים, יש פה אנשי צוות ואיש ביטחון ששומרים עליכם". על רקע המקרה, התכנס הצוות הטיפולי של בית הספר, בראשות מנהלת בית הספר, פסיכולוג, יועצת, מחנכת הכתה, סגנית והמורה המחליפה. הצוות שמע את גרסת המורה המחליפה ובתוך כך גובשה החלטה לגבי דרך פעולה. פסיכולוג בית הספר הנחה את הצוות החינוכי באיזה אופן לתמוך בלומדים. אתמול, יום שלישי, נכנסו לכתה יועצת בית הספר, המחנכת והמורה המחליפה. היועצת קיימה שיח עם הלומדים ואפשרה להם לשתף ברגשות. גם מנהלת בית הספר נכנסה לכתה ושמעה מהלומדים על תחושותיהם. מספר ילדים שיתפו שהיום הם מרגישים בטוחים יותר ואף חשו הקלה. בתום יום הלימודים יצא מנשר להורים ובו תיאור של דרכי הפעולה שנעשו מול הלומדים. באשר למורה, הובהר לה חד משמעית על ידי מנהלת בית הספר, כי לא היה מקום לפתוח שיח על הנושא ובוודאי שלא לקשור את הנושא ליציאה לשירותים, דבר אשר הגביר את החשש בקרב הלומדים. המורה הבינה כי דבריה גרמו לחששות בקרב התלמידים ושלא הייתה צריכה לקיים שיח איתם על נושא מצער זה שכן הוא אינו מותאם כלל לגילם".


ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "הטענות נבדקו ולדברי המורה דבריה הוצאו מהקשרם. לנוכח השיח שהתפתח בין התלמידים התקיימה בשכיתה שיחה עם גורמים מקצועיים וטיפוליים, לרבות פסיכולוג בית ספר והיועצת, לשיתוף רגשות. בד בבד עודכנו ההורים על אודות האירוע ודרכי הטיפול בו. למען הסר ספק הוער למורה כי היה עליה למנוע שיח מסוג זה".


חדשות אילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש