פרסומת
דלג

מכה לעיר: משרד התיירות עומד לסגור את שלוחתו באילת

מאת: אהובה מאמוס ● צילום: י. בן יתח ● 6/6/2018 18:45 ● ערב ערב 2866
מסתמן, משרד התיירות מתכנן לסגור את המשרד באילת ולפתוח במקומו דלפק בשדה רמון ● אבי קנדלקר, לשעבר מנהל משרד התיירות באילת: "חשוב שיהיה באילת מרכז לתייר. לא כל התיירים מגיעים בטיסות והתייר רוצה לקבל מידע ממקום רשמי ואובייקטיבי ולא מסחרי" ● יוסי חן: “לא ידוע לנו באופן רשמי על כוונה כזו” ● משרד התיירות: "כל נושא מיקום לשכת התיירות עובר בימים אלה בחינה במשרד התיירות, כולל לימוד מודלים של לשכות דומות בעולם"
מכה לעיר: משרד התיירות  עומד לסגור את שלוחתו באילת
"אני לא רואה תייר שיש לו בעיה מגיע לרמון לנציגות על מנת להתלונן". קנדלקר

משרד התיירות מתכנן לסגור את שלוחתו באילת ויפתח במקומה נציגות בשדה התעופה רמון. במשך עשרות שנים פעל המשרד באזור התיירות בעיר, בבית הגשר שבטיילת החוף הצפוני ושירת מאות אלפי תיירים ממדינות שונות לרבות תיירים ישראלים. במסגרת השירותים שסיפק המשרד נכללים טיפול בבעיות ותלונות של תיירים, ביקורת במלונות, טיפול בבעיות ובשעת חירום וזאת בנוסף לאירועים, אירוח עיתונאים מתן מידע לתייר הפקת מפות של העיר אילת ועוד. אבי קנדלקר לשעבר מנהל משרד התיירות באילת הבהיר כי סמוך לזמן פרישתו מהתפקיד לפני כשנה נודע לו על כוונת המשרד לסגור את הסניף האילתי ולפתוח נציגות בשדה התעופה רמון

האם סגירת השלוחה באילת מהווה בעיה לדעתך?
"ההחלטה של המשרד עושה שקלול כוח אדם ומה שחשוב. לצורך העניין יש לשכה בנמל התעופה בן גוריון אך אין לשכה בתל אביב. כיום יש רק ארבע לשכות שפועלות בירושלים, אילת, נתב"ג ונצרת. בחיפה ועכו מופעלות לשכות מידע על יד הרשות המקומית. אנחנו היינו משרד תיירות מאד פעיל, משרד שנתן שירותים רבים ולא רק ברמת המידע. לדעתי גם אם תועבר הנציגות לשדה התעופה רמון חשוב מאד שתהיה באילת לשכת מידע שתופעל על ידי משרד התיירות או תאגיד התיירות או משרד משותף. אני לא רואה תייר שיש לו בעיה מגיע לרמון לנציגות על מנת להתלונן. התייר רוצה לקבל מידע או להתלונן במשרד רשמי ואובייקטיבי כמו משרד ממשלתי ולא ממקום מסחרי. אני לא יודע איך זה יהיה אבל חייבים לתת מענה לתיירים שמגיעים לאילת. אסור לשכוח שלא כל התיירים מגיעים בטיסות יש קבוצות, תיירים שמגיעים דרך היבשה או דרך הגבולות יש תיירות קרוזים ועוד מי ייתן את המענה? אני לא יודע אני מאמין שזה יעבור לפתחו של תאגיד התיירות".
"אף אחד לא ממש יודע מה יהיה, מי ימשיך לעבוד במשרד התיירות ומי יסיים את תפקידו", אמר השבוע מקורב לעובדים במשרד. "הכוונה היא להעביר את הסניף לשדה התעופה רמון שם יפתח דלפק אינפורמציה, לא ברור אם יטפלו שם בתלונות ובבעיות כנראה הדלפק יהיה רק אינפורמטיבי".  


ממשרד התיירות נמסר: "כל נושא מיקום לשכת התיירות עובר בימים אלה בחינה במשרד התיירות, כולל לימוד מודלים של לשכות דומות בעולם".


יוסי חן מנכ"ל תאגיד התיירות: "לא ידוע לנו באופן רשמי על כוונה כזו מצד משרד התיירות, לסגור את משרדם בבית הגשר. בכל מקרה מידע פרונטלי לתייר מתבקש באילת גם בעידן הדיגיטלי ולכן שנדע סופית את עמדת משרד התיירות, אני מאמין שביחד נדע לתת את המענה בנכון והראוי לנופש באילת".


jsau, thk,

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש