פרסומת
דלג

קצא"א דורשת מיו"ר האופוזיציה ומ'ערב ערב באילת' לשתוק

מאת: עומר כרמון ● 6/5/2016 02:22 ● ערב ערב 2757
חברת קו צינור אילת - אשקלון, המחזיקה באילת נמלי נפט, חוות מכלים גדולות לאחסון נפט ובצינור המזרים נפט, שלחה ערב החג מכתבי התרעה ליו"ר האופוזיציה במועצת העיר, דובי כהן, ולמערכת 'ערב ערב באילת', בדרישה שלא יעסקו עוד בהסכם הסודי שחתמה עם הנהלת עיריית אילת. כזכור, ח"כ דב חנין הודיע במליאת הכנסת, כי לפי מידע הנמצא ברשותו, חברת קצא"א משלמת לעירייה כסף, כדי שהעירייה לא תתנגד להארכת תקופת הזיכיון של קצא"א שעומדת להסתיים בשנה הבאה. בישיבת מועצת העיר אילת שעסקה בהסכם עם קצא"א, אישרו חברי המועצה את ההסכם ברוב קולות, מבלי שכלל ראו אותו. קצא"א שלחה את מכתב ההתרעה ליו"ר האופוזיציה, דובי כהן, לאחר שאמר ל'ערב ערב': "אם הבטיחו לקצא"א משהו אחר ממה שנאמר, הטעו אותי. אני לא תומך בהארכת הזיכיון של קצא"א אפילו לא לשעה אחת. אילת זקוקה לחופים ולמקומות חנייה. את כל החוף, מה'דולפין ריף' ועד חוף המזח, חובה לפתוח לציבור. צריך להוריד שם את הגדרות. לעיריית אילת יש מספיק כסף כדי לעמוד בהפסד של התרומה שלהם. אילתים צריכים היום לקום ולזעוק לשמיים. אין סיבה יותר טובה לצאת מהבית, מאשר למטרה הזאת"
קצא''א דורשת מיו''ר האופוזיציה ומ'ערב ערב באילת' לשתוק
יו"ר האופוזיציה במועצת העיר, דובי כהן

במכתב שחובר בידי היועץ המשפטי של קצא"א, עו"ד צבי ניקסון, נכתב: "בשם מרשתי, הריני לפנות אליך בעניין כדלהלן. ביום 16.4.2016 פורסם בעיתון 'ערב ערב' היוצא לאור באילת, ראיון עמך בו התייחסת להסכם שנחתם בין עיריית אילת לבין מרשתי. כפי שידוע לך, בתיק עת"מ 29899-11-15 בבית המשפט המחוזי בבאר שבע, ניתן צו המורה על חיסיון ההליכים בתיק הנדון, וכי התיק יתנהל בדלתיים סגורות. כמו כן הורה בית המשפט כי הסכם בין מרשתי לבין העירייה, נשוא אותו דיון, יהיה אף הוא חסוי ואסור לתת כל פרסום אודותיו. למרות שעובדות אלה ידועות לך היטב וידועות גם לעיתון, אשר הגיש בקשה להתיר פרסום בעניין (בקשה אשר נדחתה על הסף ע לידי בית המשפט הנכבד), בחרת למסור פרטים אודות ההסכם בראיון הנ"ל. במעשיך הנ"ל הפרת את צו בית המשפט ביודעין ובאופן בוטה. הנך נדרש להפסיק לאלתר כל פעולה המהווה הפרה נוספת של צו בית המשפט, שאם לא כן, בכוונת מרשתי לנקוט בהליכים המשפטיים העומדים לרשותה בכדי למנוע המשך ההפרה, המהווה לכאורה עבירה על פי סעיף 6 לפקודת בזיון בית משפט וסעיף 287 לחוק העונשין". כזכור, בשבועות האחרונים התריעה גם עיריית אילת, באמצעות עו"ד גדעון פישר, כי תנקוט בהליכים פליליים נגד 'ערב ערב באילת'.

בתגובה למכתב שקיבל מקצא"א, אמר ל'ערב ערב', יו"ר האופוזיציה, דובי כהן: "ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, הוא זה שצריך להשיב לשאלות של תושבי אילת. חובתי כתושב אילת, חבר מועצה ויו"ר ועדת ביקורת, להעלות לסדר היום את נושא ההסכם עם קצא"א. אני לא דן בסודות מדינה. אני דן בעתיד העיר אילת". כהן פנה השבוע לראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, ודרש לקיים במועצת העיר דיון בנושא ההסכם עם קצא"א. הוא דרש כי הפעם יוצג ההסכם בפני חברי מועצת העיר.

חדשות אילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש