פרסומת
דלג

חיה ובועטת

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 29/5/2014 15:06 ● ערב ערב 2656
והשבוע- שוויץ זה לא כאן, אז איך זה שמי שתכנן את שדרות התמרים לא חשב על זה שלהשתלב בכביש חד נתיבי יהיה סיוט אמיתי?
חיה ובועטת

תמונת כתבה


מזל טוב לכולנו. אחרי עבודות שנמשכו כאילו נצח, אחרי צו הפסקת עבודה וברוגז בין העירייה לסוחרים בשדרות התמרים, כבר אפשר לראות את האור בקצה הרחוב. עוד קצת עבודות בחלקו העליון של הרחוב, ונוכל לברך על המוגמר. למראית עין- יופי של עבודה. הרחוב הראשי של אילת יפה, ראוי, יהיה מטופח- כבוד וגאווה. אממה, נדמה כי לצד כל היופי הזה, שיעשה נעים להולכי הרגל ברחוב, מי שיסבלו וכבר סובלים הם הנהגים על הכביש.
אז נכון, בשוליים דאגו לנו ליותר חניות ויש בזה מן הנוחות, אבל מי לעזאזל הופך את הכביש הראשי בעיר מרחב לצר יותר וחושב שזה לא יעשה צרות? בפועל, די במונית שעוצרת לרגע, כדי לתקוע את כל השיירה, שלא לדבר על משאית שמנסה לעשות סיבוב בדמוי כיכר שבנו לנו במרכז הכביש. אבל היי, זו לא הבעיה העיקרית. השבוע גיליתי איפה המכשלה הגדולה בכל הסאגה הזו של כביש שדרות התמרים המחודש- ניסיתי להשתלב בכביש הראשי משביל יציאה צדי, קצת מעל רחבת החנייה הגדולה וגיליתי שכשמדובר בעם הנבחר היושב בציון, ובמקרה הזה באילת- אתה זקוק להרבה פרוטקציות כדי שמישהו ייתן לך להשתלב. נו באמת, שיא החום של צהרי היום, כולם על הכביש לחוצים ועצבניים (ישראלים כבר אמרנו?), פתאום מנסה להשתלב בתנועה בלי נתיב השתלבות איזו מכונית
סוררת- על מה ולמה?
אז זהו, שכשאין לך ברירה אחרת, אתה חייב לנסות להשתלב. וככה חיכיתי וחיכיתי, בכיתי ובכיתי, עד שאדם צדיק ראה אותי בצערי והחליט לעצור לרגע את שיירת המכוניות שבאה מלמטה רק בכדי לאפשר לי להשתלב בתנועה. למה ככה?
אז מה היה לנו כאן? רחוב שדרות תמרים- ישן, לא מודרני, עם בעיות חנייה בשולי הכביש, עם מדרכות להולכי רגל, לא חדשניות ולא רחבות מדי, אבל מספקות ביותר וגם- כביש רחב דיו. ומה קיבלנו? דקלים. הרבה דקלים, ריצוף חדשני ויפה עם עיצובי דגים (זהירות שהרגל שלכם לא תיתקע בזה), מדרכות רחבות (מדי) להולכי הרגל, וכביש צר סופר בעייתי. ולחשוב רק שעבור הבלגאן הזה חיכינו כל כך הרבה זמן ועדיין לא דיברנו על המיליונים שזה עלה לקופה. למה? ככה.
ואם עסקינן בבעיית ההשתלבות בכביש- בואו נסכם שאנחנו לא אשמים בזה שהכביש הפך צר- אז בפעם הבאה שאתם נתקלים ברכב מנסה להשתלב בכביש הראשי, עצרו לרגע ואפשרו לו את זה. נסיעה טובה.

חדשות אילת