פרסומת
דלג

חולות סמר: מסתמנת פשרה

מאת: ראובן זלץ ● 7/12/2011 16:27 ● ערב ערב 2527
לאחר 3 פגישות בין השר להגנת הסביבה, לבין שר השיכון, מסתמנת פשרה בנושא חולות סמר. בתוך כך, ראש עיריית אילת וראש המועצה שבו והביעו את תמיכתם במאבק להצלת החולות והגיעו לדיונה המיועדת לכריה ושבו והצהירו על מחויבותם למאבק. ראשי מטה המאבק ממשיכים במאמציהם, בעיקר במישור הפוליטי ולדרוש את הצלת כל שטחי הכריה וזאת בניגוד לעמדת מנהל מקרקעי ישראל, העומדים על דרישתם לכרית חול
חולות סמר: מסתמנת פשרההמאבק להצלת חולות סמר, הגיע לישורת האחרונה וזאת לאחר כשלוש שנים של מאבק סמוי, פומבי, ציבורי ותקשורתי.

השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, התומך במאבק להצלת החולות, נפגש עם שר השיכון, אריאל אטיאס. השניים נועדו 3 פעמים בנושא חולות סמר ועדיין לא הושגה הסכמה בעניין. בעוד השר ארדן, התחייב לפצות בשני מיליון שקלים את הקבלן שזכה במכרז הכריה. שר השיכון, האחראי על מנהל מקרקעי ישראל, עדיין לא מסר את החלטתו הסופית, אך ל'ערב ערב' נודע כי השר אטיאס, חותר להשגת פשרה. במנהל מקרקעי ישראל ובמשרד השיכון, רוצים לכרות כמיליון קוב משטח ג' ולהכריז על שטחי ד' ה' שמורת טבע. במטה המאבק לא מוותרים וממשיכים להתעקש על הצלת כל שטחי החולות, שטח ג', יש לזכור הוא, הוא המקום בו נערך ההפנינג למען הצלת החולות והדיונות בשטח זה, נחשבות ליפות ביותר.
צילום והצהרת תמיכה

ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי וראש המועצה האזורית חבל אילות, אודי גת, שבו והצהירו על תמיכתם ומחויבותם, למען חולות סמר. בשישי האחרון, הגיעו השניים, לחולות סמר, לאחר פניית ראשי מטה המאבק, לצילום משותף בדיונה בשטח ג' המיועדת לכריה והרס. שני האישים, שבו ואמרו כי הם תומכים לחלוטין בהצלת חולות סמר. יצחק הלוי אמר "אני כולי תקווה כי הממשלה והשרים, ישכילו לפעול להצלת חולות סמר. יש פעמים בהם הטבע ואיכות הסביבה, מהווים פקטור שאנו, חייבים להתייחס אליו ולהתחשב בו".
כזכור, לפני כשבועיים, שלח ראש העירייה מכתב לשרים ארדן ואטיאס, מכתב בו מבקש ראש העירייה, שלא לפגוע בחולות וכי הכריה בחולות, לא תתרום לענף הבניה באילת וניתן למצוא חלופות אחרות ומתאימות יותר. יצחק הלוי שמע מאודי גת סקירה עדכנית בנושא החולות ופגישותיו עם אנשי המנהל, גת סיפר לראש העירייה על החלופות הקיימות ואף הוא כראש העירייה, אמר "אני מאוד מקווה, כראש המועצה וכתושב הערבה הדרומית, כי בסופו של דבר, חולות סמר יינצלו ותמצא דרך גם לפעול למען פיתוח וגם לשמר את הטבע".

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש