פרסומת
דלג

אטרקציית כרישים תוקם במצפה התת ימי

מאת: עומר כרמון ● 1/12/2011 10:39 ● ערב ערב 2526
פארק המבקרים הממוקם במרכז שונית האלמוגים מתכנן להביא לאילת מגוון כרישים ממקומות שונים בעולם. מנכ"ל המצפה, יוסי אני: "זה יהיה פאנל שקוף, שאתה נכנס אליו והכרישים שטים מעליך. אנחנו מעריכים שהתקציב לפרויקט הוא 24 מיליון שקלים. אני לא מכיר הרבה אטרקציות שהוקמו בסכום כזה במדינה". הכניסה לאילתים: ללא תוספת תשלום
אטרקציית כרישים תוקם במצפה התת ימי

המצפה התת ימי הגיש בקשה לבניית אטרקציית כרישים גדולה. מנכ"ל המצפה, יוסי אני, מסר ל'ערב ערב', כי הוא מעריך שבנייתה תסתיים בשנתיים הקרובות. "זה יהיה פאנל שקוף שאתה נכנס אליו, והכרישים שטים מעליך", הוא אמר. האטרקציה תשתרע על 658 מ"ר ותתפוס את השטח הסמוך ל'אושנריום', כולל חלק קטן ממגרש החנייה. "הפרויקט הוא ענק: בריכת כרישים גדולה מאוד, מהסוג שמקובל בעולם באתרים מהסגנון שלנו", אמר אני. "המטרה היא שתהיה עוד אטרקציה בעיר, כדי להעניק חוויה נוספת למבקר". יגיעו כרישים חדשים? "בוודאי .מקטנים מאוד עד גדולים. הכל תלוי במה שיש בנמצא. כרישים זה עסק מאוד יקר ואנחנו מקווים שאלו יהיו כרישים, שהסביבה הטבעית שלהם היא הים האדום. זה נמצא בתוכנית כבר 10 שנים, אבל התעכב משיקולי תקציב. היו שנים לא כל כך טובות. ועכשיו יש כוונה להוציא את זה לפועל. אנחנו מעריכים שהתקציב לפרויקט הוא 24 מיליון שקלים. אני לא מכיר הרבה אטרקציות שהוקמו בסכום כזה במדינה". 'פארק הקרח'? "פארק הקרח זה גם קניון. אנחנו מדברי על 100 אחוז אטרקציה". הכל יבוא מהתקציב שלכם? "משרד התיירות הקים קרן לבניית אטרקציות חדשות והגשנו בקשה. בכל מקרה, הפרויקט ממומן מכספים פרטיים". אילתים יוכלו להיכנס במסגרת המנוי? "כן, בוודאי. הכל יישאר כרגיל".

אטרקציית הכרישים בקניון - בוטלה

כזכור, גם בקניון הגדול בעיר שמתוכנן לקום על שטח תחנת האוטובוסים המרכזית, תוכננה לקום אטרקציית כרישים, אולם התוכנית בוטלה בשל התנאים שהציבה רשות הטבע והגנים. בנוגע לבריכת הכרישים המתוכננת במצפה התת ימי, מסר ל'ערב ערב', מנהל אזור אילת ברט"ג, דורון ניסים: "בריכת הכרישים במצפה התת ימי מאושרת על ידינו. הכרישים יובאו מחוץ למפרץ אילת".

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש