פרסומת
דלג

בני משפחת שוורץ עודכנו בממצאי חקירת התאונה

מאת: עומר כרמון ● 22/6/2011 15:32 ● ערב ערב 2503
חודש לאחר התאונה בכביש הערבה, בה נספו ארבעת תושבי אילת, זימנה משטרת התנועה את קרובי ההרוגים, כדי לעדכנם בחקירה משתתפים בפגישה: "החוקר הסביר כי נמצאו ראיות לכך שהרכב בו נהגה שרית שוורץ חצה ב-4 ס"מ את פס ההפרדה". "הרכב לא היה מורכב משני חלקי כלי רכב שונים. נמצאה הלחמה בחלק האחורי של הרכב, והיא נעשתה כחלק מטיפול מקובל בכלי רכב שנפגעו בתאונות פח קלות". "במנוע הרכב הייתה תקלה טכנית שלא סיכנה את יושביו". משטרת התנועה: "החקירה טרם הסתיימה"
בני משפחת שוורץ עודכנו בממצאי חקירת התאונהחודש לאחר התאונה בכביש הערבה, בה נהרגו ארבעת תושבי אילת: שרית שוורץ בת 32, בעלה ארז, בן 36, הבן עמית בן ה-4, והסבא שלמה שוורץ בן 66, זימנה משטרת התנועה את בני משפחות ההרוגים, כדי לעדכנם בחקירה.
בני משפחה שהשתתפו בפגישה סיפרו ל'ערב ערב', כי נאמר להם שהחקירה נמצאת לפני סיום, ולפי ממצאי המשטרה, נגרם מותם של בני המשפחה בשל טעות אנוש, ולא בשל כשל טכני באוטו. לדבריהם, החוקר הסביר, כי נמצאו ראיות לכך שהרכב, בו נהגה שרית שוורץ, חצה ב-4 ס"מ את פס ההפרדה, פגע בחלקו האחורי של אוטובוס שבא ממול ו'נזרק' לשוליים הימניים. ככל הנראה, בשל ניסיונה של הנהגת לחזור לכביש, היא איבדה שליטה, חצתה שוב לנתיב הנגדי והתנגשה באוטובוס שני שהגיע ממול.
עם זאת, בממצאי החקירה, כפי שנמסרו לבני המשפחה, קיים סימן שאלה: מאחורי הרכב של משפחת שוורץ, נסע טרנזיט צבאי, שבו שני קצינים. אף אחד מהם לא הבחין בהתנגשות בין הרכב לאוטובוס הראשון. הטרנזיט עצמו ניצל בתאונה באורח נס. הוא עקף את רכבם של בני משפחת שוורץ בשעה שהם 'נזרקו' לשוליים. ההתנגשות באוטובוס השני התרחשה מאחוריו.
כזכור, לאחר התאונה, אמרו מומחים, כי קיים חשד כבד כי הרכב מסוג 'פורד פוקוס' שנת 2004, אותו רכשה המשפחה האילתית לפני חודש מתושב מרכז הארץ, מורכב משני חלקים נפרדים שהולחמו בעבר באופן בלתי חוקי. שמאי הרכב הוותיק, ויקטור עידן, אמר ל'ערב ערב': "בעשרות שנות עבודתי ראיתי אלפי תאונות. חלקן קשות מאוד. אף פעם לא ראיתי רכב שנחצה לשתיים. אם הריתוך לא היה טוב ויש קריסה של החיבור - הרכב מאבד שליטה. גם אם הנהג יחזיק את ההגה ישר, הרכב יברח למקום אחר".
בעל המוסך האילתי שבדק את רכבה של משפחת שוורץ דקות אחדות לפני שיצאו לדרך, סיפר ל'ערב ערב': "היה להם זיוף באוטו. אמרתי להם - 'עזבו. אני אזמין לכם חלק חדש. סעו מחר'. הם לא רצו. הם היו לחוצים להגיע לבריתה באשדוד. אבל הבעיה באוטו לא הייתה בטיחותית".
בני משפחות ההרוגים שהשתתפו השבוע בפגישה עם חוקר התאונה סיפרו ל'ערב ערב', כי נאמר להם שהרכב בו נסעו בני משפחת שוורץ לא היה מורכב משני חלקי כלי רכב שונים. חוקרי המשטרה מצאו אומנם הלחמה, אך בחלק האחורי של הרכב. והיא נעשתה, לטענת המשטרה, כחלק מטיפול מקובל בכלי רכב שנפגעו בתאונות פח קלות. כמו כן נאמר לבני המשפחה, לפי עדותם, כי במנוע הרכב הייתה תקלה טכנית שלא סיכנה את יושביו: במקום לעבוד על 4 צילינדרים, הוא עבד על 3 וחצי".
רפ"ק יגאל הבשור, דובר אגף התנועה במשטרת ישראל, מסר ל'ערב ערב': "החקירה טרם הסתיימה". 'ערב ערב' יוסיף לעקוב ולדווח.