פרסומת
דלג

נתניהו: "אקים ועדת שרים לאילת"

מאת: עומר כרמון ● 16/3/2011 14:46 ● ערב ערב 2489
ראש הממשלה בטקס הממלכתי לציון יום שחרור אילת: "הוועדה תסייע לחתוך בבירוקרטיה. אנחנו בונים מסילת ברזל שתאפשר להגיע מתל אביב לאילת ברכבות ממוזגות בפחות משלוש שעות. אנחנו הולכים להזניק את אילת ואני מאוד מתרגש מזה"
נתניהו: ''אקים ועדת שרים לאילת''ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הבטיח בנאומו בטקס הממלכתי לציון יום שחרור אילת, כי יקים ועדת שרים לאילת. שלדבריו, "תסייע לחתוך בבירוקרטיה הבלתי אפשרית שלנו". בהמשך דבריו, חזר נתניהו על הבטחתו לחבר את העיר לרכבת, אך לא היה איש של בשורות, מעבר לכך.

"בחצי השני של המאה ה- 19, חיברו את קצוות ארה"ב באמצעות רכבת, מאותו רגע היא התפתחה כלכלית בצורה אדירה. זה מה שיקרה באילת", אמר ראש הממשלה, "החיבור של ים סוף עם הים התיכון באמצעות רכבת יאפשר למדינות אסיה הגדולות לקבל תעודת ביטוח למתרחש באזור שלנו. מצרים בונה כעת מסילת ברזל לאורך תעלת סואץ. גם אנחנו בונים מסילת ברזל שתביא למימוש הפוטנציאל ותאפשר לישראלים להגיע מתל אביב לאילת ברכבות ממוזגות בפחות משלוש שעות. אתם תראו מה זה יעשה כאן: יקומו ערים בערבה! אנחנו הולכים להזניק את אילת, ואני מאוד מתרגש מזה".

ראש הממשלה פנה לראש העירייה, מאיר יצחק הלוי ואמר לו: "פעם היית ירושלמי. כמו כל ירושלמי טוב, נשארת ירושלמי". ראש העירייה העניק לנתניהו את מפתח העיר, ויחד עם נשיא המדינה, שמעון פרס, הניפו את דגל הדיו, לרגל 62 שנה לשחרור העיר.

נתניהו מתגעגע למצננים


בראשית נאומו, העלה ראש הממשלה זיכרונות מביקוריו באילת כילד וכחייל: "אני קצת יותר צעיר מהעיר אילת וזוכר עצמי כילד בוהה בתמונת הנפת דגל הדיו ורציתי להגיע למקום הזה. אני זוכר ביקור עם הוריי ואחיי באילת בסוף שנות החמישים, ציננו את חדר המלון הקטן עם קש שהרטיבו אותו. זה עבד יותר טוב מהמזגנים של היום. אני זוכר שהיו כאן 'בקבוקי אילת'. בקבוקים עם חול צבעוני, זה היה המוצר התיירותי המקורי של העיר. לדעתי עוד יש לי את זה באחד הארגזים אצלי. הייתי אז בן שמונה או תשע, והמקום עשה עלי רושם עצום. עברו עשר שנים והגעתי לאילת בצעדה: הלכנו קבוצת חיילים מבאר שבע עד אילת. הלכנו דרך ההרים והמעיינות. אני זוכר את עין נטפים. לאחריו הגענו להר שלמה. רק מהטיפוס ומהירידה ממנו, נהרסו לי זוג נעלי צנחנים. מפסגת ההר ראינו את העיר הקסומה הזאת ואת המים המרצדים. זה היה כמו להגיע לארץ המובטחת".

נשיא המדינה, שמעון פרס, חזר בנאומו על מרבית דבריו בטקס לפני שנתיים. להקת הזמר האילתית רוח דרומית' הפליאה בשיריה. על הבמה צעדו נציגי הנוער של העיר אילת: מועצת הנוער העירונית, פרלמנט הילדים העירוני, מד"צים 'יעלים', נוער 'יעלים', מדצ"ים 'קולייר', נוער 'ווליום סלקום', 'נוער אילת אומר לא לסמים ולאלכוהול', 'היחידה לקידום נוער', תנועת 'הצופים', תנועת 'בני עקיבא', נוער 'נטע' ונוער 'יוניסטרים'. נוער 'פותחים עתיד', גרעין נועם, נוער מד"א, צופי כיבוי אש, נוער מתנדב למשמר האזרחי. הספורטאים הצעירים: אלופת הכדורסל 'הפועל אילת' ו'טניס אילת'.

צלפים על הגגות


על האירוע החגיגי הכבידו סידורי הביטחון הנוקשים: רחבת 'אום רשרש' הוקפה במכולות, על גגות בתי המלון הסמוכים הוצבו צלפים, והבדיקות הביטחוניות בכניסה ארכו זמן רב. במהלך הטקס סבבו מאבטחים בקהל. במקרה אחד אף עיכבו לחקירה בחור צעיר שעורר את חשדם. הצעיר הנבוך שוחרר לאחר דקות אחדות, כשהתברר כי כל חטאו היה בכך שרצה להשתתף בחגה של העיר. במהלך נאום ראש הממשלה, הניפו פעילי 'אילת יהודית' שלטים: 'דם יהודי אינו הפקר', 'כולנו איתמר', 'יהודים, בואו ננצח'.

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש